Přeposlat Abandoned Places: urbexový fotograf David de Rueda zachycuje s fotoaparátem Nikon relikty evropské minulosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Abandoned Places: urbexový fotograf David de Rueda zachycuje s fotoaparátem Nikon relikty evropské minulosti

24.06.2015 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Společnost Nikon se spojila s urbexovým fotografem David de Rueda a požádala jej, aby zachytil opuštěná místa v Evropě, která nebyla nikdy fotografována nebo byla fotografována jen vzácně. Tyto snímky zachycující například vrak letounu Douglas DC-3 či dvě dlouho zapomenutá sovětská vesmírná plavidla jsou součástí projektu společnosti Nikon s názvem Project Spotlight: Abandoned Places. Na své šestitýdenní cestě za relikty nedávné evropské minulosti navštívil David devět zemí a zaměřil se na dobu studené války a průzkum hospodářských center sovětského svazu.

Abandoned Places: urbexový fotograf David de Rueda zachycuje s fotoaparátem Nikon relikty evropské minulosti

David strávil na cestách celkem 44 dní s ambicí fotografovat tato místa zcela neotřelým způsobem. Mezi nejzajímavější objekty, které vyfotografoval, patří tyto:
• Dva prototypy sovětského raketoplánu Buran, zobrazené na společném snímku vůbec poprvé, v opuštěném skladu stovky kilometrů v hloubi kazašské stepi.
• Černobyl a město duchů Pripjať – od nejvyšší budovy tohoto města, přes trosky pripjaťské nemocnice až po vnitřek chladící věže jaderné elektrárny.
• Dlouho zapomenutý vrak letounu Douglas DC-3 obklopený polární září na jižním pobřeží Islandu.
• Opuštěná radarová stanice v italských horách, dostupná po třech hodinách chůze půlmetrovým sněhem.

„Společnost Nikon mi dala úkol vytvořit a zkompletovat můj vysněný fotografický projekt, ve kterém by byla jediným omezením moje vlastní představivost,“ říká David de Rueda. „Byla to příležitost zvednout hozenou rukavici a posunout mé urbexové fotografování na novou úroveň. Opuštěná místa nedávné evropské minulosti byla pro mě jasnou volbou. Objevování skryté stránky těchto míst považuji za druh moderní archeologie, která ve spojení s uměním fotografa zachycuje představivost mnoha lidí.“

Projekt Project Spotlight je iniciativou, kterou společnost Nikon navrhla, aby upozornila na fotografy, kteří nějakým způsobem posouvají hranice fotografického umění. Zaměřuje se na jednotlivce, kteří do svého díla vkládají jedinečnou perspektivu s cílem pořídit snímky, které dosud pořízeny nebyly, a spoluprací s nimi proměnit jejich vysněný fotografický projekt na skutečnost. David byl vybrán pro svou jedinečnou schopnost zachytit estetickou krásu zdevastovaných budov. Odvážil se do neproniknutelných míst prostoupených tajemnem, aby je fotografoval a zviditelnil. Při své poslední cestě do srdce opuštěné Ameriky pořídil poutavé fotografie ilustrující skrytý život neobvyklých míst, která navštívil.

Video

Prohlédněte si Davidovu cestu na následujícím odkazu: nikonlife.eu/events/project-spotlight/abandoned-places/

Cesta

Paříž – Milán – Kyjev – Pripjať (Černobyl) – Moskva – St. Petersburg – Tallinn – Budapešť – Sofia – Reykjavík – Kyzylorda (Kazachstán) – Larnaca (Kypr) – Paříž

Vybavení

Během projektu používal David následující vybavení:
• Nikon D810
• AF-S NIKKOR 14-24 mm f/2,8G ED
• AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G
• AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8G ED VR II

 

Kdo je David de Rueda

David de Rueda se narodil v Poitiers v roce 1987. Tento francouzsko-německý fotograf a režisér z umělecké rodiny se věnuje urbexové fotografii od svého mládí. Je fotografem samoukem a koncem roku 2013 bylo jeho dílo vystavováno v obchodě La Samaritaine v soutěži uspořádané společností LVMH. V roce 2014 představil svůj první film Urban Escape (Útěk z velkoměsta). Podílel se také na režii hudebních videí pro Keryho Jamese, Maître Gimsove a další umělce.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Abandoned Places: urbexový fotograf David de Rueda zachycuje s fotoaparátem Nikon relikty evropské minulosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.