Přeposlat Fotoaparáty Panasonic LUMIX DMC-GM5 a DMC-LX100 obdržely prestižní ocenění TIPA

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fotoaparáty Panasonic LUMIX DMC-GM5 a DMC-LX100 obdržely prestižní ocenění TIPA

26.06.2015 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Panasonic ohromil porotu TIPA (Technical Image Press Association) vysoce kompaktním systémovým fotoaparátem formátu Micro 4/3, precizními snímky a 4K videem.

Fotoaparáty Panasonic LUMIX DMC-GM5 a DMC-LX100 obdržely prestižní ocenění TIPA

Panasonic získal dvě prestižní ocenění TIPA 2015, obecně hodnocené jako jedny z nejprestižnějších celosvětových uznání v oblasti fotografie. Panasonic LUMIX DMC-GM5 byl oceněn jako Nejlepší pokročilý CSC fotoaparát a Panasonic LUMIX DMC-LX100 se probojoval na špičku v kategorii „Nejlepší foto-video aparát pro experty“ (Best Photo/Video Camera Expert).

Fotoaparáty Panasonic LUMIX DMC-GM5 a DMC-LX100 obdržely prestižní ocenění TIPA

LUMIX DMC-GM5

Panasonic LUMIX DMC-GM5, který získal ocenění jako Nejlepší pokročilý CSC fotoaparát („Best CSC Advanced“) je ideální volbou pro každého, kdo hledá osobitý styl, ale zároveň chce docílit vysoce kvalitních fotografií a videozáznamu. Počínaje návrháři, hledajícími inspiraci během cest, až po pouliční umělce, vyžadující nejstylovější kompakt „na všechno“. LUMIX GM5 je ideální pro zachycení toho správného okamžiku, ať jste kdekoliv.

Fotoaparáty Panasonic LUMIX DMC-GM5 a DMC-LX100 obdržely prestižní ocenění TIPA

Porota TIPA ohodnotila GM5 takto: „S rozměry pouhých 59,5 mm na výšku, 98,5 mm na šířku a hmotností 211 g je Panasonic DMC-GM5 velmi kompaktní a snadno přenosný CSC (kompaktní systémový fotoaparát) formátu Micro 4/3. Hledáček Live View Finder má 100% pokrytí a rozlišení 1,16 Mpix; jeho Digital Live View MOS snímač pak 16 MPix. Pro jeho propojení může uživatel jednoduše naskenovat QR kód zobrazený na displeji fotoaparátu svým smartphonem nebo tabletem, a ty pak používat jako dálkový ovladač. Fotoaparát ukládá snímky v JPEG a RAW formátu, pro video jsou k dispozici AVCHD nebo MP4. GM5 nabízí všechny standardní expoziční režimy plus další měřicí módy a ISO 200-25600 (video: ISO 200-3200). Impozantní je rozsah rychlostí jeho závěrky od 60 sekund až po 1/16000 sekundy. "

Fotoaparáty Panasonic LUMIX DMC-GM5 a DMC-LX100 obdržely prestižní ocenění TIPA

LUMIX DMC-LX100

Panasonic LUMIX DMC-LX100, vlajková loď kompaktních fotoaparátů, která v sobě spojuje unikátní digitální a optické technologie Panasonic s pokročilými ručním ovládáním, se stal vítězem kategorie „Nejlepší foto-video aparát pro experty“ (Best Photo/Video Camera Expert). Fotoaparát byl navrhován a vyvíjen tak, aby uživatelům pomohl posunout hranice fotografické kreativity.

Fotoaparáty Panasonic LUMIX DMC-GM5 a DMC-LX100 obdržely prestižní ocenění TIPA

„Pro nadšence, kteří chtějí kvalitní fotografii i videozáznam, nabídne LX100  vysoce citlivý 4/3palcový snímač MOS s rozlišením 12,8 Mpix i možnost zaznamenávat videa ve 4K. LX100 má 24-75 mm objektiv f/1.7-2.8 Leica DC Vario-Summilux a řadu ovládacích a expozičních voličů, které umožňují plnou kontrolu nad snímky, včetně možnosti pořídit 11 snímků za sekundu v plném rozlišení. Rovněž působivé jsou možnosti videozáznamu nabízející režim Full HD 1920 x 1080 AVCHD Progressive,  MP4/60p, nebo 4K 3840 x 2160 při 30 snímcích za sekundu. Panasonic nabízí rovněž "4K Photo", tedy možnost zachycení 8 MB statického obrázku z 4K video záznamu. Mezi další funkce patří Wi-Fi a NFC připojení a výběr RAW + JPEG formátu," komentoval ocenění mluvčí TIPA.

Fotoaparáty Panasonic LUMIX DMC-GM5 a DMC-LX100 obdržely prestižní ocenění TIPA

"Jdeme až na hranici současných poznatků, tak aby naše digitální fotoaparáty poskytovaly uživatelům nejlepší možnosti jak pořídit fotografii nebo video. Od roku 2008, kdy jsme jako první na světě přišli s DSLM (Digital Single Lens Mirrorless), posouváme stále hranice fotoaparátů s výměnnými objektivy v rámci řad LUMIX G, kde vyrábíme a disponujeme nejširší nabídkou DSLM objektivů pro použití s ​​lehkými a kompaktními (oproti DSLR) těly fotoaparátů.  Je skvělé vidět, že naše úsilí bylo opět odměněno tak renomovaným sdružením," řekl Maciej Pączka, Head of Marketing Central & Eastern Europe.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fotoaparáty Panasonic LUMIX DMC-GM5 a DMC-LX100 obdržely prestižní ocenění TIPA


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.