Přeposlat Canon EOS Rebel T6s

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS Rebel T6s

02.07.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Canon přichází na trh hned se dvěma novými modely svých „uživatelsky přátelských“ SLR fotoaparátů. Kromě modelu Rebel T6s jde ještě o levnější Rebel T6i, jehož recenze bude následovat. Oba fotoaparáty jsou nicméně vysoce kvalitní a představují skutečně důstojnou náhradu za zastarávající model T5i. T6s nabízí 19ti bodový AF systém, relativně rychlé sériové snímkování, 24 MP snímač, polohovatelný LCD displej, rychlé přeostřování při natáčení videa a podporu Wi-Fi. Menším nedostatkem je snad pouze zrcadlový hledáček a mírně omezená kvalita videa (Full HD maximálně při 30 fps). Celkově zdaleka převažují klady nad zápory a T6s tak představuje jeden z nejlepších přístrojů své kategorie. Nyní si jej představíme blíže.

Canon EOS Rebel T6s

T6i i T6s jsou z hlediska velikosti zcela identické – dosahují rozměrů 132 x 101 x 78 mm a hmotnosti 565 gramů. Nechybí množství fyzických ovládacích prvků, klasický systém menu, funkcionalita Wi-Fi a do více úhlů polohovatelný LCD displej. T6s je sice o trochu větší než konkurenční Nikon D5500, více místa pro úchyt z něj ale činí fotoaparát, který se paradoxně o trochu lépe drží a ovládá. Pokud ale stojíte o skutečně malý SLR fotoaparát, pak se nabízí například EOS Rebel SL1. Zadní LCD panel má délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm) a rozlišení 1,04 milionu bodů. Na pohled je velmi ostrý a detailní, navíc je snadné jej otáčet do všech směrů a pořizovat tak snímky i z nezvyklých úhlů. T6s dokonce disponuje i očním snímačem, který automaticky vypne zadní displej, když fotoaparát přiblížíte k oku. Poprvé u řady Rebel se také setkáme s vestavěnou Wi-Fi, předtím byla k dispozici pouze u modelů Canon 70D a 6D. Není tedy problém sdílet obsah s chytrými zařízeními typu smartphonu nebo tabletu na operační platformě iOS nebo Android.

Canon EOS Rebel T6s

K dispozici je také NFC a GPS. Vaši zeměpisnou polohu automaticky zjišťuje přímo aplikace Canon Camera Connect, která zároveň umožňuje bleskový transfer snímků a videí. Stejná aplikace poskytuje také možnost dálkového ovládání, a to na velmi dobré úrovni. T6s pořídí první snímek za 0,7 sekundy, což je o trochu pomalejší než u Nikonu D5500 (0,2 sekundy), ale stále jde o velmi dobrý výsledek. Rychlé sériové snímkování probíhá při frekvenci až 5 fps, což je velmi dobré – podstatně rychlejší je v této kategorii jen Pentax K-3 s frekvencí až 8,3 fps. Podstatný je zde samozřejmě také dobrý AF systém, který zajišťuje dobrou ostrost a obrazovou kvalitu snímků i při vyšších frekvencích. Podle provedených testů zvládá fotoaparát i rychlé přeostřování a sledování pohybujících se objektů, mizejících ze zorného pole. Zaostření při pohledu hledáčkem netrvá déle než 0,1 sekundy, v horších světelných podmínkách pak zpomalí na přibližně 0,9 sekundy.

 

Canon EOS Rebel T6s

 

Digitální šum udrží T6s pod kritickou hranicí 1,5 % ještě při nastavení ISO 3200, při ISO 6400 už činí 1,8 %. Výborné detaily se na snímcích udrží ještě při ISO 3200. Těmito výsledky se T6s opět velmi podobá konkurenčnímu modelu D5500. Videozáznam je natáčen při maximální kvalitě 1080p30 do formátu MP4. Kromě toho lze natáčet také v „kinematickém“ režimu 1080p24 nebo při menším rozlišení 720p60 a 720p30. Standardní rozlišení 480p podporuje opět pouze 30 snímků za sekundu. T6s nicméně disponuje skvělým a výkonným AF systémem Live View, přeostřujícím scénu tak, že obraz je prakticky ve všech situacích velmi ostrý a zároveň plynulý. Fotoaparát se v průběhu natáčení stará o přeostřování, ale také sledování pohybujících se objektů nebo vámi nastaveného cíle, rychlosti závěrky i citlivosti na světlo. K dispozici je také několik stylů videozáznamu – od standardního až po monochromatický. Vestavěný mikrofon odvádí dobrou práci, ale zachytává i nechtěné zvukové šumy na pozadí. K dispozici je nicméně také vstup pro externí mikrofon, který vám umožní profesionálnější práci.

 

Canon EOS Rebel T6s

 

Podporovány jsou paměťové karty SD, SDHC i SDXC, takže v tomto ohledu žádné překvapení. Canon EOS Rebel T6s je velmi silným hráčem ve své kategorii a lze jej dokonce označit za jeden z nejlepších SLR modelů tohoto druhu. Nabízí skvělou obrazovou kvalitu snímků, příjemné vyvážení ceny a nabídky, vyspělou konektivitu a dobrou konstrukční kvalitu. Je jen škoda, že nenatáčí videozáznam i ve kvalitě 1080p60, což je zároveň jediný jeho menší nedostatek. Některé uživatele by také mohla odradit relativně vysoká cena tohoto fotoaparátu, je ovšem plně odůvodnitelná jeho kvalitou. Pokud je pro vás přesto T6s příliš drahý, nabízí se druhý nově představený model T6i nebo třeba nyní již levnější Pentax K-3, který ovšem nenatáčí tak kvalitní videozáznam. Za atraktivní cenu je dnes k dostání také Canon SL1 nebo starší Nikon D3300, který je již téměř o polovinu levnější. Všechny tyto fotoaparáty nicméně nabízí výbornou kvalitu a lze je s mírnou výhradou doporučit.

Canon EOS Rebel T6s

------

------

Základní údaje:

Typ: D-SLR

Velikost: 131,9 x 100,9 x 77,8 milimetru

Hmotnost: 565 gramů

Typ snímače: CMOS

Rozlišení snímače: 24,2 megapixelu

Velikost snímače: 22,3 x 14,9 mm

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 1 040 000 bodů

Rozsah ISO: 100 – 12 800 (ext. 25 600)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS Rebel T6s


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.