Přeposlat Canon slaví 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon slaví 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF

15.07.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Canon oznámila dosažení dalšího významného milníku ve výrobě objektivů, když překonala hranici 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF¹ – konkrétně se jubilejním kouskem stal ultra širokoúhlý objektiv EF 11-24mm f/4L USM.

Canon slaví 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF

Výroba výměnných objektivů řady EF začala v továrně Utsunomiya v roce 1987, kdy byla tato série poprvé představena společně se systémem analogových zrcadlovek EOS. Celosvětová poptávka po zařízeních z rodiny EOS a výměnných objektivech od té doby neustále roste a dnes má tyto produkty v oblibě široké spektrum uživatelů. V reakci na rostoucí poptávku Canon od té doby rozšířil výrobu do celkem čtyř lokalit včetně Canon Inc. na Tchaj-wanu, Canon Opto (Malaysia) Sdn. Bhd a Oita Canon Inc. v jižním Japonsku.

Po celou dobu své existence Canon posouvá vpřed celé odvětví zpracování obrazu a patří mu řada světových prvenství². Za všechny můžeme uvést například využití ultrazvukového motoru (USM) v objektivech, technologii stabilizace obrazu (IS), vícevrstvý difrakční optický prvek (DO) a antireflexní povrchovou úpravu typu Subwavelength Structure Coating (SWC).

Pořadové číslo 110 000 000 mezi objektivy řady EF patří modelu EF 11-24mm f/4L USM, který společnost Canon uvedla na trh v únoru letošního roku. Tento objektiv se může pochlubit minimální ohniskovou vzdáleností pouhých 11 mm, a tedy i nejširším zorným úhlem na světě³. Objektiv využívá novou optickou konstrukci, která zahrnuje čtyři asférické členy maximalizující obrazovou kvalitu a minimalizující zkreslení.

Produktovou řadu objektivů EF dnes tvoří 71 modelů včetně filmových objektivů pro digitální kinematografii. Společnost Canon bude i nadále pokračovat ve zdokonalování svých různorodých zobrazovacích technologií a využije při tom veškeré své odborné znalosti a zkušenosti z oblasti optiky. Cílem této snahy je vytvářet výjimečné a vysoce spolehlivé objektivy i fotoaparáty a zvyšovat tak zájem o fotografování i natáčení videí. Výrobky Canon splňují požadavky nejrůznějších typů uživatelů – začátečníků, pokročilých amatérů i profesionálních fotografů.

¹ 22. června 2015

² Mezi výměnnými objektivy pro zrcadlovky a kompaktní systémové fotoaparáty

³ Údaj platný k 8. červenci 2015, na základě průzkumu společnosti Canon. Nezahrnovalo objektivy typu „rybí oko“.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon slaví 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.