Přeposlat DOSAŽEN MILNÍK 95 MILIONŮ VYROBENÝCH OBJEKTIVŮ NIKKOR

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

DOSAŽEN MILNÍK 95 MILIONŮ VYROBENÝCH OBJEKTIVŮ NIKKOR

29.07.2015 | Tisková zpráva | Příslušenství | Komentářů: 0 |

Společnost Nikon oznamuje, že celkový počet vyrobených objektivů NIKKOR¹ pro fotoaparáty Nikon s výměnnými objektivy dosáhl 95 milionů kusů.

DOSAŽEN MILNÍK 95 MILIONŮ VYROBENÝCH OBJEKTIVŮ NIKKOR

Tato široká řada objektivů zahrnuje přes 90 různých typů objektivů včetně kategorie výměnných objektivů pro pokročilé fotoaparáty Nikon 1 s výměnnými objektivy a jejich působivé nové modely. Společnost Nikon v tomto roce před nedávnem oznámila uvedení objektivu AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR. Tento teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností byl prvním z objektivů NIKKOR, které zavedly optický člen Fresnelovy čočky. To z nich činí nejlehčí objektivy ve své třídě na světě.² Dosáhnout tohoto produkčního milníku společnosti Nikon pomohly dva nové profesionální superteleobjektivy s nejlehčí konstrukcí ve své třídě³: AF-S NIKKOR 500 mm f/4E FL ED VR a AF-S NIKKOR 600mm f/4E FL ED VR. K úspěchu rovněž přispěly výkonné objektivy formátu DX se zoomem AF-S DX NIKKOR 16–80 mm f/2,8-4E ED VR s neuvěřitelně kompaktním tělem.

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká: „Společnost Nikon má silnou tradici vývoje objektivů vysoké kvality. Naše řada NIKKOR i nadále spojuje špičkové optické technologie s technologiemi, které byly vyvinuty exkluzivně společností Nikon v naší dlouhé a úspěšné historii.“

Řada NIKKOR samozřejmě využívá nejnovější inovace od společnosti Nikon včetně světově proslulé, vysoce odolné antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat a výkonného systému redukce vibrací. Optický člen Fresnelovy čočky (PF) se špičkovou korekcí barevné vady činí objektivy NIKKOR menšími a lehčími a fluoritové optické členy nabízí špičkovou korekci barevné vady a umožňují kompaktnější teleobjektivy. Fluorové vrstvy účinně odpuzují širokou škálu nečistot, jako jsou prach a špína, voda, olej a mastnota.

O objektivech NIKKOR

NIKKOR je značka společnosti Nikon pro fotografické objektivy. Název NIKKOR vznikl přidáním písmene „r“ – což byla běžná praxe tvorby názvů objektivů v té době – k názvu „Nikko“, zkratce do latinky převedeného japonského názvu společnosti Nippon Kogaku K.K. To byl původní název používaný při založení firmy.

Tato řada objektivů pro fotoaparáty s výměnnými objektivy v současné době zahrnuje více než 90 typů objektivů od extrémně širokoúhlých objektivů až po superteleobjektivy, objektivy typu rybí oko, objektivy se zoomem, makroobjektivy a objektivy PC-E pro široké rozmezí využití. K dispozici je rovněž nabídka objektivů 1 NIKKOR pro pokročilé fotoaparáty s výměnnými objektivy.

Společnost Nikon podporuje zájem o objektivy NIKKOR různými způsoby s celou řadou aktivit. Mezi ty patří i přidávání nového obsahu, například natočených videí, na globální web značky "NIKKOR.com" a také vývoj a vydání tabletové aplikace & ACC která zájemcům představuje objektivy NIKKOR a jejich příslušenství.

¹ Výměnné objektivy pro jednooké zrcadlovky Nikon a pro pokročilé fotoaparáty Nikon 1 s výměnnými objektivy

² Mezi 300mm objektivy s automatickým zaostřováním a pevnou ohniskovou vzdáleností, které jsou kompatibilní s digitálními jednookými zrcadlovkami formátu FX a jsou dostupné k datu oznámení – 6. ledna 2015. Podle průzkumu společnosti Nikon

³ AF-S NIKKOR 500 mm f/4E FL ED VR: Mezi 500mm objektivy s automatickým zaostřováním, pevnou ohniskovou vzdáleností a světelností f/4, které jsou kompatibilní s digitálními jednookými zrcadlovkami vybavenými obrazovým snímačem plné velikosti a jsou dostupné k datu oznámení – 2. července 2015

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku DOSAŽEN MILNÍK 95 MILIONŮ VYROBENÝCH OBJEKTIVŮ NIKKOR


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.