Přeposlat Podzimní a zimní škola s Fotolab.cz

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Podzimní a zimní škola s Fotolab.cz

04.09.2015 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Již delší dobu jste se chtěli s fotografy spolupracujícími s naší společností potkat i mimo Prahu. A konečně je to tady. Pro letošní podzim a zimu jsme pro Vás ve spolupráci s Fotolab.cz připravili několik zajímavých kurzů. Lektory sezóny podzim/zima jsou Jakub Cejpek, Josef Danyi, Jiří Růžek, Pavel Rybníček a Karel Cudlín.

Podzimní a zimní škola s Fotolab.cz

Jakub Cejpek:

Kurz - outdoorová fotografie/photowalk (jak na focení outdooru)

9.9.2015 České Budějovice

Outdoor zahrnuje průřez žánry: makro, krajinu a cestovatelskou fotografii.

Výstup na nejvyšší vulkány světa, pustá místa i jezera a hory. Řídký vzduch, neustálý hlad, třeskutý mráz i nesnesitelné vedro za doprovodu stokilometrového větru. O putování různými horami naší krásné Země Vám během fotoprocházky, na které se dozvíte více o tom, jak fotit makro a krajinu, povypráví fotograf, horolezec a šéfredaktor časopisu EVEREST Jakub Cejpek.

Více informací o kurzu a registrace zde.

Podzimní a zimní škola s Fotolab.cz

Jiří Růžek:

Kurz - umělecký akt (jak na focení uměleckého aktu)

15.9.2015 Olomouc

13.10.2015 Hradec Králové

Fotografie aktu má často tenké hranice. U mnohých fotografů sklouzne k erotice, jindy se zase blíží glamour žánru. Akt je žánrem, který spojuje krásu ženského těla a pracuje s jistou dávkou vkusu, citu a pochopení.

Jiří Růžek Vám vysvětlí a prakticky na modelce ukáže, co jak zvýraznit nebo taktně skrýt, i co byste rozhodně fotit neměli, jaké výhody a rizika přináší použití různých objektivů a způsobů svícení a prozradí řadu dalších tajemství tohoto choulostivého a gentlemanského oboru fotografování.

(+ možnost diskuze na téma fototechnika a technika fotografování, práce s modelkou, přístup k modelce, využití prostoru, portfolio a prezentace, úprava a tisk fotografií, etické a právní aspekty atd.)

Více informací o kurzu a registrace zde.

Podzimní a zimní škola s Fotolab.cz

Pavel Rybníček:

Kurz - kreativní portrét (jak na netypický portrét)

9.12.2015 Praha

Pavel Rybníček se živí svatební fotografií, jeho volná tvorba se však zaměřuje na portrétní fotografii a zachycování rodinných momentů.

Současným trendem je práce s přirozeným zdrojem světla. Ovládnout jej však není příliš jednoduché. Přirozené světlo má své zákonitosti, které je potřeba znát. Ve chvíli, kdy se tomuto naučíte, získáte obrovskou svobodu ve své fotografické tvorbě. Nutnost ateliérových světel se pro Vás stane spíše zpestřením. Přírodní světlo může být mocným nástrojem profesionálního fotografa.

Pavel Rybníček je fotografem, který Vás naučí fotit portrét v interiéru i exteriéru v přírodním svelte. Naučí Vás pracovat s bezzrcadlovkami I to, jak s takovýmito fotografiemi dále pracovat v počítači. 

Naučte se využívat sílu přirozených světelných zdrojů a základní úpravy portrétu, jako je maskování, air brush a další zajímavé triky.

Více informací o kurzu a registrace zde.

Podzimní a zimní škola s Fotolab.cz

Karel Cudlín:

Kurz - reportážní a dokumentární fotografie (jak se fotí reportáž a dokument)

14.10.2015 Plzeň

Výukový průřez tvorbou od 70. let do současnosti (cca 1,5 hod.).

Debata na téma dokument, reportáž, uplatnění a prezentace, média v současnosti - tištěná i digitální, etika fotografie, technika a práce s fotoaparáty Fuji atd. (cca 45 min)

Možnost prezentace vlastních fotografií účastníků a jejich rozbor - ukázka  portfolií - max 10 fotografií v digitální podobě /jpg/, nebo vytištěná na jednoho účastníka (cca 1 hod.).

Více informací o kurzu a registrace zde.

Podzimní a zimní škola s Fotolab.cz

Josef Danyi:

Kurz - Portrét (klasický i umělecký portrét)

17.9.2015 Brno

Fotograf Josef Danyi Vás provede klsickým i uměleckým portrétem. Přiblíží Vám svou tvorbu a práci se široce otevřenou clonou a zajímavým světlem. Ukáže Vám, jak aranžovat a komponovat, a to vše za využití vlastní i Vaší fantazie a invence.

Podle fotografa Josefa Danyiho má fotografie dýchat, musí Vás uhranout a musíte o ní začít přemýšlet. Přihlašte se na kurz, který Vás k tomu intuitivně navede a který Vám ukáže další možnou cestu fotografie, která by Vás mohla zdařile motivovat - aktivní činnost ve FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique) posouvá stavající tvorbu Josefa Danyiiho dál a dál.

Ocenění:

V roce 2014 udělen Fédération Internationale de l'Art Photographique titul Artist FIAP

V roce 2014 udělen Federation of European Photographers kvalifikaci  EP (European Photographers)

Více informací o kurzu a registrace zde.

Podzimní a zimní škola s Fotolab.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Podzimní a zimní škola s Fotolab.cz


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.