Přeposlat Panasonic LUMIX DMC-GH4R: Špičkový systémový kompaktní fotoaparát ve vylepšené verzi

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic LUMIX DMC-GH4R: Špičkový systémový kompaktní fotoaparát ve vylepšené verzi

13.11.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nový kompakt s výměnnými objektivy s podporou systému V-Log L výrazně posunuje hranice ve fotografování a především v natáčení videozáznamů

Panasonic LUMIX DMC-GH4R: Špičkový systémový kompaktní fotoaparát ve vylepšené verzi

Společnost Panasonic představila na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky IFA 2015 nový systémový kompakt LUMIX DMC-GH4R, vylepšenou verzi oblíbeného modelu DMC-GH4. Majitelé staršího typu ho budou moci vybavit novými funkcemi prostřednictvím aktualizace softwaru.

Nový LUMIX DMC-GH4R navazuje na oblíbený a oceňovaný typ DMC-GH4, přináší ovšem zásadní vylepšení především pro náročné milovníky videozáznamů, případně pro profesionální filmaře. Hybridní model na pomezí fotoaparátu a kamery nyní umožňuje neomezené¹  natáčení v ultravysokém rozlišení 4K (Cinema 4K: 4096x2160 při 24 obr/s, resp. QFHD 4K: 3840x2160 při až 30 obr/s ve formátu MOV/MP4). Další novinkou je podpora systému gama křivek V-Log L. Samozřejmostí je i další bohatá funkční výbava a vysoký výkon typický pro systémové kompakty řady LUMIX G.

Nové funkce jsou k dispozici i pro majitele starších modelů LUMIX DMC-GH4, stačí jen nainstalovat placenou softwarovou aktualizaci. Po zakoupení softwarového klíče DMW-SFU1 lze aktualizovat firmware přístroje na verzi 2.3, čímž majitelé DMC-GH4 získají mimo jiné přístup k systému V-Log L.

Panasonic LUMIX DMC-GH4R: Špičkový systémový kompaktní fotoaparát ve vylepšené verzi

Nový model (nebo LUMIX DMC-GH4 s aktualizací softwaru) je špičkovým nástrojem především pro profesionální či náročné amatérské filmaře. Rozlišení 4K umožňuje natáčet videozáznamy v dosud nevídané kvalitě, díky systému V-Log se mohou uživatelé těšit na špičkové barevné podání a přesnost dosud vyhrazenou jen profesionálním kameramanům.

Nový model nabízí kromě bohatší funkční výbavy i rozšířený dynamický rozsah, umožňující flexibilnější práci s barvami při postprodukci. V kombinaci se snímačem kategorie 4/3 nabízí systém V-Log L práci s gama křivkami v rozsahu 12 EV, což znamená účinnou eliminaci přepalů i kresby utopené ve stínech.

LUMIX DMC-GH4R navíc podporuje systém kamer Panasonic Varicam, používaných při profesionální filmařské a televizní práci. Gama křivky V-Log L systému Varicam a modelu DMC-GH4R totiž mají charakteristiku podobnou křivkám Cineon, které představují uznávaný standard pro digitalizaci filmů. U všech lze tedy používat stejnou referenční barevnou tabulku LUT.

Panasonic LUMIX DMC-GH4R je kompaktní, lehký a přitom robustní fotoaparát, technické údaje odpovídají staršímu modelu DMC-GH4.

Panasonic LUMIX DMC-GH4R: Špičkový systémový kompaktní fotoaparát ve vylepšené verzi

Postup při aktualizaci firmwaru u modelu LUMIX DMC-GH4
    1. Zakupte aktualizační softwarový klíč DMW-SFU1.
    2. Aktualizujte firmware GH4 na verzi 2.3.
    3. Uložte sériové číslo modelu GH4 na paměťovou kartu SD do souboru SERIAL.LST.
    4. Uploadujte soubor SERIAL.LST společně se zakoupením aktualizačním softwarovým klíčem na zadanou webovou stránku. Získáte aktivační klíč     (soubor ACTIVE.LST).
    5. Uložte soubor ACTIVE.LST na paměťovou kartu SD pro import do fotoaparátu.
    6. Ujistěte se, že v menu fotoaparátu (Photo Style) přibyla položka V-Log L.

1 Při natáčení s vzorkovací frekvencí 100 Mb/s či vyšší je nutno použít paměťovou kartu SDXC/SDHC třídy UHS Speed Class 3 (U3).

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic LUMIX DMC-GH4R: Špičkový systémový kompaktní fotoaparát ve vylepšené verzi


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.