Přeposlat Digitální fotoaparát a kamera Panasonic s rozlišením 4K získaly ocenění pro nejlepší produkt v hodnocení asociace EISA

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Digitální fotoaparát a kamera Panasonic s rozlišením 4K získaly ocenění pro nejlepší produkt v hodnocení asociace EISA

14.09.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát LUMIX DMC-G7/G70 a kamera HC-WX970/979 sbírají ceny na mezinárodním fóru

Digitální fotoaparát a kamera Panasonic s rozlišením 4K získaly ocenění pro nejlepší produkt v hodnocení asociace EISA

Společnost Panasonic dnes oznámila, že dva modely této značky získaly cenu pro nejlepší produkt roku, udělenou mezinárodně uznávaným Evropským sdružením pro obraz a zvuk (EISA).

V kategorii „Nejlepší evropský digitální fotoaparát sezóny 2015-2016“ získal prestižní cenu digitální fotoaparát LUMIX DMC-G7/70. V kategorii „Nejlepší evropská videokamera sezóny 2015-2016“ zvítězil Panasonic HC-WX970/979. V obou případech asociace ocenila mimořádné výkony modelů značky Panasonic v oblasti digitálního obrazu a také důraz firmy na neustálé inovace v tomto oboru.

Nejlepší evropský digitální fotoaparát sezóny 2015-2016: Panasonic LUMIX DMC-G7/70

Ještě nedávno bylo rozlišení 4K doménou profesionálních filmařů. LUMIX G7 nadchl porotu EISA díky tomu, že tento standard nabídl nejširší veřejnosti. Můžete s ním natáčet filmy, které svou kvalitou ohromí ještě za mnoho let, jednotlivá okénka lze ale také použít jako velmi dobré snímky. LUMIX DMC-G7/70 zkrátka svět fotografie jednou provždy mění.

Když porota zdůvodňovala, proč LUMIX DMC-G7/70 získal cenu pro nejlepší evropský digitální fotoaparát sezóny 2015-2016, uvedla: „G7 je vynikající hybridní model na pomezí fotoaparátu a kamery, uživatelé mají možnost natáčet záznam v rozlišení 4K za velmi výhodnou cenu.“ V bohaté funkční výbavě pro natáčení najdeme mimo jiné vstup na mikrofon a displej s funkcí focus peaking, tedy zvýraznění okrajů u předmětů nacházejících se v hloubce ostrosti. Ani milovníci fotografie ovšem nebudou zklamaní – mezi další přednosti fotoaparátu patří snímač třídy 4/3 s rozlišením 16 megapixelů, elektronický hledáček typu OLED s 2,36 miliony bodů, citlivost v maximálním (rozšířeném) rozsahu ISO 100-25600, sekvenční snímání rychlostí 8 snímků za vteřinu nebo tichá elektronická závěrka zvládající expoziční čas až 1/16000 s. O velmi pohodlné ovládání se stará masivní úchop pro pravou ruku, dvě příkazová kolečka a výklopný a otočný dotykový displej. Panasonic G7/G70 je vynikající volbou především pro náročné amatérské filmaře.

Digitální fotoaparát a kamera Panasonic s rozlišením 4K získaly ocenění pro nejlepší produkt v hodnocení asociace EISA

Nejlepší evropská videokamera sezóny 2015-2016: Panasonic HC-WX970/979

Jako první videokamera, běžně dostupná na světovém trhu, umožňuje Panasonic HC-WX970/979 natáčení s posíleným dynamickým rozsahem (HDR) v rozlišení 1080p čili Full-HD. Znamená to možnost natáčet záznam s podstatně větším kontrastem mezi extrémními jasy a stíny. Mezi další unikátní vlastnosti oceněné videokamery Panasonic patří například přídavný objektiv na okraji displeje, umožňující natáčet záběr ze dvou různých úhlů současně, případně zapojit do záběru i osobu kameramana. Druhý záběr se pak zobrazí jako obraz v obraze.

Citujeme z prohlášení poroty EISA: „Pokud amatérští filmaři touží po kameře s rozlišením 4K, jistě jim přijde k duhu Panasonic HC-WX970/979. Jde o cenově dostupný model s celou řadou povedených funkcí v kompaktním těle. Do funkční výbavy patří například originální možnost natáčení ze dvou různých úhlů. Vedle hlavního objektivu Leica Dicomar (který se ideálně doplňuje se snímačem s rozlišením 18,91 megapixelů) je kamera vybavena ještě druhým otočným objektivem na okraji výklopného dotykového displeje s úhlopříčkou 7,6 cm. Lze tak natáčet současně dva různé záběry, záznam z druhé kamery je pak možné zobrazit v samostatném okně v rohu hlavního záznamu. O kvalitní obraz a plynulé přechody se stará výkonný optický stabilizátor a také funkce Level Shot, která automaticky vyrovnává nakloněný obzor. K dispozici jsou rovněž nejrůznější natáčecí režimy a motivové programy, např. posílený dynamický rozsah (HDR).“

Digitální fotoaparát a kamera Panasonic s rozlišením 4K získaly ocenění pro nejlepší produkt v hodnocení asociace EISA

Sdružení EISA bylo založeno v roce 1982. Jde o multimediální asociaci zaměřenou na testování produktů spotřební elektroniky. Mezi členy sdružení patří na 50 časopisů zaměřených na audio a videotechniku, mobilní technologie nebo fotografování, s působností ve 20 zemích po celé Evropě. Ceny EISA patří k nejprestižnějším doporučením pro zákazníky, která se v tomto oboru udílejí, a mnozí uživatelé je považují za zásadní kritérium kvality.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Digitální fotoaparát a kamera Panasonic s rozlišením 4K získaly ocenění pro nejlepší produkt v hodnocení asociace EISA


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.