Přeposlat Sony rozšiřuje svoji řadu plnoformátových systémových fotoaparátů o ultra-citlivý model α7S II

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony rozšiřuje svoji řadu plnoformátových systémových fotoaparátů o ultra-citlivý model α7S II

18.09.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Z temnoty přichází světlo

Sony rozšiřuje svoji řadu plnoformátových systémových fotoaparátů o ultra-citlivý model α7S II

  • Ultra vysoká citlivost – ISO až 409600i – s minimem šumu napříč celým rozsahem
  • Široký dynamický rozsah v celé ISO škále je zárukou plynulé gradace v tmavých i světlých tónech snímku
  • Zabudovaná pětiosá stabilizace obrazu nabízí ještě více možností při fotografování či natáčení videa
  • Záznam videa ve 4K kvalitě do interní paměti s plným odečtem pixelů (Full Pixel readout) bez slučování pixelů (pixel binning) v plnoformátovém režimu
  • Široké možnosti profesionálního natáčení včetně S-Gamut3.Cine/S-Log3, nového Gamma Assist Display, inovované funkce Zebra, záznamu ve Full HD rychlostí až 120fps se 4x/5x zpomalením záběru a plného odečtu pixelů (Full Pixel readout) bez slučování pixelů (pixel binning) v plnoformátovém režimu
  • Rychlé automatické ostření s větší přesností v různých situacích a pokročilé funkce fotografování

 

Společnost Sony představila model α7S II, nejnovější přírůstek do své cenami ověnčené řady kompaktních plnoformátových fotoaparátů α7. Model α7S II nabízí ultra vysokou citlivost a široký dynamický rozsah napříč celou ISO škálou a pětiosou stabilizaci obrazu pro větší kontrolu nad snímkem – a tedy i úchvatnou kvalitu obrazu – fotografům, kteří rádi pracují v těch nejnáročnějších světelných podmínkách. Fotografujete-li za jasného ranního slunce nebo v hluboké tmě, α7S II vám umožňuje novou úroveň uměleckého vyjádření, protože si můžete navolit jakýkoliv expoziční čas.  Model α7S II také obsahuje celou řadu funkcí pro profesionální záznam videa, včetně schopnosti 4K záznamu s plným odečtem pixelů (Full Pixel readout) bez slučování pixelů (pixel binning) v plnoformátovém režimu, takže je ideální volbou pro fotografy i kameramany.

Fotoaparát α7S II nabízí úctyhodnou citlivost v rozsahu ISO 50-409600[i], což je možné díky kombinaci 35mm plnoformátového obrazového snímače s rozlišením 12,2 megapixelů[ii] a obrazového procesoru BIONZ X. Snímač optimalizuje dynamický rozsah napříč celou ISO škálou, a tak rozšiřuje rozpětí gradace tónů v jasném prostředí a minimalizuje šum v horších světelných podmínkách, takže i v tom nejextrémnějším prostředí zaručuje výjimečné výsledky. Vylepšený algoritmus zpracování obrazu, kterým nyní disponuje procesor BIONZ X, využívá schopnosti snímače na maximum a zlepšuje obraz napříč celou škálou citlivosti, s důrazem zejména na střední až vysoké hodnoty. To znamená, že výsledné fotografie a videa mají jemně vykreslený detail s minimem šumu.  

Mistr videa

Fotoaparát α7S II umí natáčet 4K video[iii] ve formátu XAVC S[iv]  do interní paměti, takže výsledek je vždy vykreslený do nejjemnějšího detailu. A protože systém odečítá všechny pixely bez vynechání řádků (line skipping) a slučování pixelů (pixel binning), fotoaparát maximálně využije navýšený výkon obrazového snímače, takže 4K videa mají vyšší jas a velmi málo nežádoucího moaré . Plný odpočet pixelů bez jejich slučování je standardem i při natáčení Full HD[v] videa; to znamená, že zařízení využívá data z přibližně pětkrát většího počtu pixelů, než je třeba pro generování Full HD[vi] obrazu, a zhušťuje data do videa o velmi vysoké kvalitě.

Vůbec poprvé se v modelové řadě α7 objevuje schopnost záznamu videa rychlostí 120fps při datovém toku 100 Mbit/s[vii] s plným odečtem pixelů bez slučování pixelů (pixel binning) v plnoformátovém režimu. Video lze následně snadno převést také do podoby 4x/5x zpomaleného záběru[viii] ve Full HD. Fotoaparát α7S II zvládá také záznam 4x/5x zpomaleného videa do interní paměti s možností okamžitého přehrání přímo na displeji fotoaparátu.

Funkce natáčení videa byly rozšířeny o nové profily S-Gamut3.Cine/S-Log3 a S-Gamut3/S-Log3, které nabízejí široký dynamický rozsah a snazší korekci barev. Model α7S ll má v nastavení S-Log3 dokonce rozsah čtrnácti úrovní. Fotoaparát také podporuje S-Gamut/S-Log2, což je formát velmi oblíbený u filmařů a kameramanů. Gamma Display Assist je nová funkce, která uživatelům umožňuje sledovat obraz nebo zkontrolovat zaostření při natáčení videa v S-Log. Další novinkou je vylepšená funkce Zebra.

Sony rozšiřuje svoji řadu plnoformátových systémových fotoaparátů o ultra-citlivý model α7S II

Pětiosá stabilizace obrazu

Nový fotoaparát α7S II je vybaven inovativním systémem pětiosé stabilizace obrazu, který si uživatelé modelů α7 II a α7R II velmi oblíbili. Systém koriguje otřesy fotoaparátu v pěti osách, včetně otřesů pod úhlem (vybočení/vyklopení), který má největší vliv na kvalitu obrazu a vyskytuje se zejména ve spojení s teleobjektivem. Dále redukuje také osový pohyb (osa Y a X), který je zřetelný především ve vyšším zvětšení, i rotační pohyb (roll), který často kazí snímky či obraz při fotografování nebo natáčení ve tmě.

Přesnost automatického ostření

Systém automatického ostření byl u modelu α7S II inovován a nyní nabízí 169 ostřících bodů pro rychlé a preciznější ostření.[ix] Výkon obrazového snímače zaručuje absenci šumu na výsledných snímcích, takže se rychlé ostření  Fast Intelligent AF může snadněji soustředit na objekt a rychleji reagovat i za horších světelných podmínek (i při hodnotách EV -4), kdy bývá obtížné zkontrolovat zaostření i okem. Při natáčení videa pracuje automatické ostření oproti předchozímu modelu dvakrát rychleji.[x]

Elektronický hledáček

Hledáček XGA OLED Tru-Finder v α7S II nově nabízí 0,78x zvětšení (zhruba 38,5 stupně v diagonálním zorném poli), které je nejvyšší mezi hledáčky[xi], a ukazuje jasný obraz v celé ploše zobrazení. Povrchová vrstva ZEISS T* je zárukou maximálního potlačení odlesků v hledáčku a – na rozdíl od optického typu – si na OLED Tru-Finder hledáčku můžeme okamžitě zobrazit, jak kompenzace clony, vyvážení bílé a další nastavení ovlivňují pořízený snímek.

Vylepšení a inovace pro každého

Aby byl fotoaparát α7S II ještě snadnější na obsluhu, spolehlivější a s ještě intuitivnějším ovládáním, prošel několika vylepšeními vzhledu i konstrukce. Jeho tělo z hořčíkové slitiny je lehké a zároveň velmi odolné; přepracován byl grip i tlačítko spouště, aby fotoaparát lépe padl do ruky. V situacích, kdy chcete splynout s okolím, si můžete aktivovat tichý režim (silent shooting) pro sekvenční fotografování rychlostí 5fps[xii]. Díky inovované závěrce s redukcí vibrací[xiii] je fotoaparát nyní ještě spolehlivější. Bajonet objektivu nabízí větší odolnost, zejména ve spojení s objektivy jiných výrobců. Uživatelé nyní mohou nabíjet fotoaparát také přes rozhraní USB a to i během provozu, například ze záložního zdroje (tzv. powerbank) nebo z USB nabíječky a tím prodloužit výdrž akumulátoru. Více pohodlí a bezpečnosti nabízí také prémiové kožené pouzdro LCS-EBF, které je určené na tělo fotoaparátu α7S II, ale je kompatibilní i s modely  α7R II a α7 II.

Fotoaparát α7S II také podporuje standardy propojení Wi-Fi® a NFC, které oceníte nejvíce ve spojení s aplikací  PlayMemories Mobileod Sony, která je k dispozici zdarma pro telefony a tablety s operačním systémem Android™ a iOS™.

Nový plnoformátový digitální fotoaparát α7S II s výměnným objektivem od Sony bude v prodeji v Evropě od listopadu 2015 za 3460 EUR.

Sony rozšiřuje svoji řadu plnoformátových systémových fotoaparátů o ultra-citlivý model α7S II

α7S II (ILCE-7SM2)- technické specifikace

Bajonet

E (E-mount)

Obrazový snímač

35mm full frame(35,6mm×23,8mm)Exmor CMOS

Počet pixelů (efektivní)

přibližně 12,2 megapixelů

Formát záznamu

Foto

JPEG(DCF Ver.2.0、Exif Ver.2.3、MPF Baseline compliant)、
 RAW(Sony ARW 2.3)

Video

XAVC S 4K / XAVC S HD /AVCHD format Ver.2.0 compliant/MP4

Funkce videa

Obrazové profily

Picture Profile(OFF/1-9、Black Level、Gamma(Movie、Still、Cine1-4、ITU709、ITU709[800%]、S-Log2、S-Log3)、Black Gamma、Knee、Color Mode (Movie, Still, Cinema, Pro, ITU709 Matrix, White&Black, S-Gamut, S-Gamut3.Cine, S-Gamut3)、Saturation、Color Phase、Color Depth、Detail、Copy、Reset)

Další funkce

High Frame Rate Shooting, Gamma Display Assist, Zebra, Time Code/User Bit、Rec Control、Auto Slow Shutter、Dual Video Rec、Marker Setting, NTSC/PAL Selector

Čistý HDMI výstup (Clean HDMI output)

3840×2160 (30p(25p)/24p) / 1920×1080 ( 60p (50p) / 60i (50i) / 24p)

YCbCr 4:2:2 8bit/RGB 8bit

Paměťová média

Memory Stick PRO Duo、Memory Stick PRO-HG Duo、Memory Stick Micro (M2), SD paměťová karta、SDHC paměťová karta(standard UHS-I)、SDXC paměťová karta(standard UHS-I), microSD paměťová karta, microSDHC paměťová karta, microSDXC paměťová karta

Systém ostření

Typ

Fast Intelligent AF (kontrastní detekce AF)

Počet ostřících bodů

169 bodů

Rozsah citlivosti

EV -4~20(při ISO 100 ekvivalent s objektivem o svítivosti F2.0)          

Kontrola expozice

Typ měření

Ekvivalent 1200 zón

Rozsah ciltivosti

Režim fotografování:ISO100-102400 (ISO50 / 64 / 80 / 128000 / 160000 / 204800 / 256000 / 320000 / 409600 lze rozšířit), AUTO (ISO100-409600: lze nastavit horní/dolní limit), Multi Frame NR (lze rozšířit až na ISO 409600), Režim videa: ISO100-102400 ekvivalent (ISO128000 / 160000 / 204800 / 256000 / 320000 / 409600 lze rozšířit), AUTO (ISO100-409600 ekvivalent: lze nastavit horní/dolní limit)

Závěrka

Rychlost závěrky

Režim fotografování:1/8000 - 30 vteřin, béčko (Bulb), Režim videa:1/8000 - 1/4 vteřiny

Tichý režim

Ano (On / Off)

Elektronická přední lamela  závěrky

Ano (On / Off)

SteadyShot INSIDE (stabilizace obrazu v těle)

Typ

Obrazový snímač – mechanismus s pětiosou kompenzací pohybu (kompenzace závisí na specifikacích objektivu)

Kompenzační efekt / účinnost

4,5 kroku (podle standardu CIPA. Pouze vybočení/vyklopení. S objektivem Sonnar T* FE 55mm F1.8 ZA. Dlouhá expozice NR v poloze OFF (vypnuto).

Sekvenční fotografování

Rychlost sekvenčního fotografování[xiv]

Sekvenční fotografování:Max. přibližně 2.5fps、V režimu priority času Max. přibližně 5fps

Počet zaznamenatelných  snímků (přibližně) v režimu sekvenčního fotografováníxiii

Sekvenční fotografování s prioritou času: 64 snímků  (JPEG Extra Fine L), 200 snímků (JPEG Fine L), 200 snímků (JPEG Standard L), 31 (RAW), 26 rámečků (RAW & JPEG)

Sekvenční fotografování: 100 rámečků (JPEG Extra Fine L), 200 snímků (JPEG Fine L), 200 snímků (JPEG Standard L), 59 snímků (RAW), 34 snímků (RAW & JPEG)

Hledáček

Typ

Elektornický hledáčekXGA OLED Tru-Finder)

Počet bodů

2 359 296

Pokrytí záběru

100 %

Zvětšení

přibližně 0,78x(s 50mm objektivem na nekonečno, -1m-1 průzor)

LCD displej

Úhlopříčka

7,5cm(3.0“)TFT

Počet bodů celkem

1 228 800

Nastavení náklonu

přibližně 107° směrem nahoru, přibližně 41° směrem dolů

Audio

Mikrofon

Zabudovaný stereo mikrofon

Reproduktor

Zabudovaný,   monofonní

Rozhraní

Inteligentní víceúčelová patice pro příslušenství (Sony Multi-interface shoe) , HDMI mikrokonektor (typ D), VSTUP  mikrofonu (3,5mm stereo jack), výstup pro sluchátka (3,5mm stereo jack), terminál Multi / Micro USB

Wireless LAN (vestavěná WiFi)

Podpora Wi-Fi、IEEE802.11b/g/n(2.4GHz)[xv]

NFC

NFC Forum Type 3 Tag kompatibilní

Akumulátor

Lithium-ION    NP-FW50    

Hmotnost

přibližně 627g(včetně  akumulátoru a Memory Stick PRO Duo)、přibližně 584g(pouze tělo)

Rozměry

(Š x V x H, dle standardu CIPA)

přibližně 126,9×95,7×60,3mm

Provozní teplota

0-40°C

 


[i] Standardně ISO 100 – 102400, lze rozšířit na ISO 50-409600

[ii] Přibližný počet efektivních megapixelů

[iii] QFHD: 3840 x 2160. Interní záznam a HDMI výstup, oboje ve 4K rozlišení, lze v plnoformátovém režimu

[iv] SDXC paměťová karta Class 10 a vyšší je nutná pro záznam videa ve formátu XAVC S

[v] In 24p/30p

[vi] 1920 x 1080

[vii] UHS Class 3 paměťová karta je nutná pro záznam videa rychlostí 100 Mbit/s

[viii] 30p (25p) nebo 24p

[ix] V porovnání s modelem α7S

[x] V porovnání s modelem α7S při natáčení Full HD videa.

[xi] V segmentu digitálních fotoaparátů. Zvětšení hledáčku je přibližně 0,78x (s 50mm objektivem nastaveným na nekonečno, -1m-1). Údaje platné k datu zveřejnění tiskové zprávy. Data z průzkumu provedeného společností Sony.

[xii] Sekvenční fotografování s prioritou času. Zaostření a clona nastaveny pevně při prvním snímku.

[xiii] Životnost 500 000 cyklů. Data z interního testu Sony. Při aktivování EFSC.

[xiv] Přibližná hodnota. Může se lišit podle prostředí a použitého paměťového média.

[xv] Metoda konfigurace/metoda přístupu: WPS nebo manuální/infrastrukturní režim. Při připojení chytrých telefonů může fotoaparát sloužit jako základna bez bezdrátového přístupového bodu (Zabezpečení: WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK)

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony rozšiřuje svoji řadu plnoformátových systémových fotoaparátů o ultra-citlivý model α7S II


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.