Přeposlat Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2016

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2016

13.11.2015 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Dne 11. 11. 2015 proběhlo v hotelu Holiday Inn v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 7. ročníku fotografické soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Soutěž na téma Představivost vládne světu probíhala od začátku července 2015 do 6. října 2015 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným, fotografem a předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky, vybrala z celkového počtu 1 153 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2016 a které byly jako každoročně až do slavnostního večera utajené. Kalendář pokřtil pan inženýr Jiří Procházka, ředitel Domova pro zrakově postižené Palata.

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2016

Po křtu následovala dražba 12 vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2016. Díky velkému zájmu přítomných hostů došlo na slavnostním večeru v hotelu Holiday Inn také k vydražení některých semifinálových fotografií. Výtěžek z dražby fotografií pro Palatu na úhradu nákladů spojených s obnovou orientačního systému pro slabozraké a nevidomé v prostorách zařízení se vyšplhal až do výše 309 000 Kč. Společnost Nikon navíc přispěla Domovu částkou 10 000 Kč. Po skončení dražby převzal Jiří Procházka, ředitel Domova pro zrakově postižené Palata, z rukou marketingové ředitelky Evy Čížkové šek ve výši 319 000 Kč.

Slavnostním večerem provázel moderátor Petr Horký. Zábavu přítomných zpestřila brazilská hudební show Tam Tam Batucada a k poslechu hrál pianista Jaroslav Bárta. V průběhu večera byla rovněž představena módní kolekce inspirovaná módou 70. let, kterou navrhli studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze.

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2016 jsou: Tomáš Tichý (Ráno na konci světa), Jaroslav Kuneš Behenský (Origami Tale), Pavla Hralová (Čas), Tomáš Holub (Podzimní Vysočina), Roman Kantor (Betelné zvonek:Ščí jak sviňa), Pavel Svoboda (V ráji), Renata Kratochvílová (Alea iacta est …), Milan Fiala (fakt je kulatá), Petr Luňák (Pohádka), Martina Petrová (Petvážky), Jiří Částka (Balónový ráj), Richard Horák (Praha tajemná…).

Absolutním vítězem soutěže se stal Milan Fiala s fotografií „fakt je kulatá“. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč.

Na internetových stránkách probíhala pro širokou veřejnost také tipovací soutěž. Úkolem soutěžících bylo správně označit fotografie, které vybere odborná porota do kalendáře NIKON KALENDÁŘ 2016. Výhercem této soutěže se stal pan Jiří Čondl. Od společnosti Nikon získal šek na nákup zboží této značky v hodnotě 10 000 Kč.

Semifinálové fotografie budou vystaveny od 14. ledna do 21. února 2016 v NIKON PHOTO GALLERY na adrese Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou.

Soutěže NIKON KALENDÁŘ 2016 se zúčastnilo celkem 407 soutěžících.

Více o tomto projektu naleznete na www.nikon-kalendar.cz.

Partneři projektu NIKON KALENDÁŘ 2015

Partneři: AEROTEC, Fast Forward | Young & Rubicam, FFD, s.r.o.

Mediální partneři: DIGIarena.cz, Digitální Foto magazín, FOTO, FotoAparát.cz, FotoVideo, Digineff.cz, ePhoto.sk, portál PALADIX foto-on-line, Nikonblog.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2016


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.