Přeposlat Špička mezi fotoaparáty: Sony Cyber-shot W200

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Špička mezi fotoaparáty: Sony Cyber-shot W200

31.07.2007 | Milan Doležal | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Do pozice „nej“ modelu v třídě kompaktních fotoaparátů Sony patří bezesporu Sony Cyber-shot W200, a to díky rozlišení 12,1 megapixelů, dvojité stabilizaci obrazu (optická i softvérová), detekci lidské tváře, Full HD výstupu na prohlížení fotek...

Do pozice „nej“ modelu v třídě kompaktních fotoaparátů Sony patří bezesporu Sony Cyber-shot W200, a to díky rozlišení 12,1 megapixelů, dvojité stabilizaci obrazu (optická i softvérová), detekci lidské tváře, Full HD výstupu na prohlížení fotek ve velkém rozměru na obrazovce televizoru bez ztráty kvality a citlivosti. Samozřejmostí pro Sony je objektiv Carl Zeiss, který je považován za nejlepší kriterium pro výběr tohoto foťáku.

High Definition focení

V high definition kvalitě můžete mít nejen video z kamery, ale i fotky. W200 má (podobně jako všechny letošní modely Sony) video výstup ve FullHD rozlišení, což znamená, že i při prohlížení fotek na velké obrazovce LCD výborně vynikají detaily a barvy. Kromě toho režim FullHD přizpůsobuje rozměr fotky na rozměr 16:9 tak, aby se přizpůsobil rozměrům vašeho širokouhlého televizoru. Se Sony si tedy můžete fotky v nezredukované kvalitě prohlížet i ve velkém rozměru 40-palcové obrazovky a nemusíte se spokojovat pouze s 15 či 17-palcovým monitorem.

Špička mezi fotoaparáty: Sony Cyber-shot W200

Lepší portréty díky detekci lidské tváře

Technologie detekce lidské tváře zabezpečuje, že fotoaparát dokáže v každém záběru rozpoznat až osm lidských tváří a automaticky nastavit optimální zaostření, expozici a blesk pro dobré nasvícení portrétu a skupinové fotografie. Nastavení fotoaparátu „drží“ i tehdy, když se osoby na fotografii hýbou, což znamená, že je fotoaparát neustále připravený fotit s naměřenou hodnotou. Nová technologie je plusem nejen při problematickém světle, ale navíc zabraňuje tvorbě přepálených „mrtvolně bledých“ nebo tmavěčervených tváří, které jsou bežným výsledkem focení v automatickém režimu.

Dvojitá stabilizace obrazu a citlivost až ISO 6400

W200 používa proti rozmazání fotek dvojitou stabilizaci: kombinací optického stabilizátoru optiky a softvérové korekce nastavení. Otický stabilizátor koriguje chvění ruky a mimovolný pohyb při focení, softvérový se neopak stará o ostré snímky zejména při slabém osvětlení i bez použití blesku. Bez použití blesku je možné s W200 fotit až do citlivosti ISO 6400, a to díky algoritmu na redukci obrazového a jasového šumu a podpoře režimu vysoké citlivosti (High Sensitivity (REI). Výsledkem je ostrý, nerozmazaný záběr s jemnějším detailem bez potřeby zbytečného zapínání blesku.

Špička mezi fotoaparáty: Sony Cyber-shot W200

Pokročilé funkce

Pro W200 jsou samozřejmostí i pokročilé funkce jako je bracketing (s možností nastavení odstupu +/- 0,3, 0,7 nebo 1 EV), snímání sérií, či korekce jasu (+/- 2 EV). Užitečná je i možnost editování fotek přímo ve fotoaparátu. Kromě dodatečného odstraňování červených očí je možné nastavit ostření (rozostření obrázku okolo zvoleného bodu pro zvýraznění detailu), efekt rybího oka či světelný filtr.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Špička mezi fotoaparáty: Sony Cyber-shot W200


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.