Přeposlat Foťte také a vyhrajte Nikon 1 J5

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Foťte také a vyhrajte Nikon 1 J5

14.12.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Vánoce jsou tradičně úzce spjaté s pohádkami. Děti ani jejich rodiče a ostatní si nenechají ujít své oblíbené příběhy. Právě v tomto kouzelném období se společnost Nikon rozhodla ověřit platnost starého přísloví „Jeden obrázek vydá za tisíc slov“. Proto požádala uznávané světové fotografy, aby nafotili známé pohádkové příběhy. Zapojit se však může každý a navíc vyhrát Nikon 1 J5 v soutěži na Instagramu.

Foťte také a vyhrajte Nikon 1 J5

V projektu nazvaném #PicWorth1000Words špičkoví fotografové z Velké Británie, Španělska a Itálie vyprávějí příběhy Sněhurky, Malé mořské víly a Červené Karkulky úplně novým, netradičním způsobem – jen sérií 4 fotografií. Cristina del Middel ve své moderní verzi pohádky o Malé mořské víle od Hanse Christiana Andersena přenesla děj příběhu do Mexika, italský fotograf Dan Bannino se zase inspiroval stylem malířů patnáctého století ve znovuzrozeném příběhu Sněhurky od bratří Grimmů z roku 1812. Sandro Giordano představuje odvážný nový pohled na Červenou Karkulku, která se v upravené interpretaci nedokáže vyrovnat s tlaky moderní společnosti.

Aby však nebyla Česká republika ochuzená, byla oslovena i česká Nikon ambasadorka, fotografka Alžběta Jungrová. Ta je známá díky svým fotografiím z nebezpečných válečných oblastí, drogového podsvětí a jiných, běžným smrtelníkům nedostupných míst. K realizaci si vybrala fotoaparát Nikon D810 v kombinaci s různými objektivy Nikkor, námětem jí byla oblíbená pověst o Bílé paní.

„Bílou paní jsem si vybrala, protože je mi tato legenda blízká tím, že dává velký prostor naší představivosti. V legendě není její podoba přesně konkrétně vykreslená, jako je tomu třeba u červené karkulky. Díky tomu jsem mohla pracovat volně a do série čtyř fotografií vdechnout celý příběh pocitově, pomocí určité abstrakce, kterou si může každý tak trochu vyložit po svém,“ vysvětluje Alžběta Jungrová.

Čtyři netradičně pojaté fotografie moderní verze pověsti o Bílé paní tak ožívají v neobvyklém fotografickém příběhu, aby připomněly, že jeden obraz vydá za tisíc slov. Zároveň vybízejí k tomu, abychom se v magickém období nechali unést fantazií a naplno si ho vychutnali.

TIP: Pro ty, kdo mají rádi fotografování, přináší Nikon zajímavou soutěž. Ta probíhá na Instagramu a její pravidla jsou jednoduchá: Jednu až čtyři fotografie s pohádkovým námětem nahrajte na svůj soukromý instagramový účet. Budete-li posílat více než jeden snímek, musí celá série ztvárňovat jeden příběh-pohádku.
Fotografie na Instagramu označte takto: @nikon_cz_sk a hashtagy #PicWorth1000Words a #jsemnikon
Uveďte do popisky také název pohádky, kterou jste fotograficky ztvárnili. Není to nezbytné, ale – zvláště, pokud se velmi „kreativně vyřádíte“, mělo by být z popisky jasné, jakou pohádku jste svým pohledem zpodobnili.

A jste „v kole“… pokud tedy dodržíte ostatní pravidla, která zní takto:

Podmínky soutěže #PicWorth1000Words
  1. Soutěž probíhá ve dnech 11.–31. 12. 2015.
  2. Pro účast v soutěži umístěte na svůj soukromý Instagram účet 1–4 fotografie s pohádkovou tematikou a do popisku přidejte @nikon_cz_sk a tagy #PicWorth1000Words a #jsemnikon (soutěžící z Česka) neb #PicWorth1000Words a #somnikon (soutěžící ze Slovenska).
  3. Účastí v soutěži dáváte souhlas se zveřejněním svých soutěžních fotografií na profilech společnosti Nikon při zachování jména autora fotografie.
  4. Těšíme se na originální fotografie, proto prosím sdílejte pouze snímky, které jste sami pořídili.
  5. Zaručujete se, že všechny osoby zobrazené na fotografiích souhlasí s jejich zveřejněním.
  6. Nejlepší snímky vybere porota společnosti Nikon do 11. 1. 2016.
  7. Vítězné snímky budou zveřejněny na oficiálním Facebook/Instagram profilu společnosti.
  8. Autor nejlepšího snímku vyhrává fotoaparát Nikon 1 J5. Výhra bude výherci předána po domluvě prostřednictvím e-mailu: marketing@nikon.cz.

Podrobné znění podmínek soutěže #PicWorth1000Words najdete zde.

Pro získání dalších informací o oceněných výrobcích Nikon navštivte webovou stránku www.nikon.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Foťte také a vyhrajte Nikon 1 J5


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.