Přeposlat Nejmenší a nejlehčí HD kamera na světě: Sony HDR-CX6EK

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejmenší a nejlehčí HD kamera na světě: Sony HDR-CX6EK

18.08.2007 | Milan Doležal | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Sony uvádí do prodeje nejmenší a nejlehčí HD kameru na světe s hmotností jen 370 gramů (bez baterie). Sony HDR-CX6EK je vůbec první kamera od Sony, která používá jako záznamové médium paměťovou kartu. Drobná HD kamera poskytuje plné Full HD rozlišení díky

High Definition (HD) kamera se už vejde do lidské dlaně

Sony uvádí do prodeje nejmenší a nejlehčí HD kameru na světe s hmotností jen 370 gramů (bez baterie). Sony HDR-CX6EK je vůbec první kamera od Sony, která používá jako záznamové médium paměťovou kartu. Drobná HD kamera poskytuje plné Full HD rozlišení díky kvalitnímu čipu ClearVid CMOS, vyšší standard zobrazení barev x.v.Colour, a umí fotit s rozlišením až 6,1 MPx. Podle režimu záznamu dokáže na paměťovou kartu uložit až 3 hodiny videa, a to vše při výborné až 6-hodinové výdrži.

Delší záznam přes AVCHD technologii

HD kamera CX6EK využívá kompresní technologii AVCHD s variabilním datovým tokem, vyvažujícím optimální kvalitu obrazu s maximální efektivitou využití kapacity paměťové karty. V závislosti od režimu záznamu a zvolené karty umožňuje zaznamenat od 15 minut až po 3 hodiny HD videa. Na 4GB kartu, která je součastí balení kamery, může uživatel uložit až 1,5 hodiny videa.

Nejmenší a nejlehčí HD kamera na světě:  Sony HDR-CX6EK

Kamera vidí jako lidské oko

I tato HD kamera Sony využívá plné, 1080-řádkové Full HD rozlišení s kvalitním čipem ClearVid CMOS, který v porovnání se standardními CCD snímači nabízí vyšší citlivost a širší dynamický rozsah, který redukuje výskyt „duchů“. Vysoká citlivost a redukce šumu umožňuje filmovat už při slabém osvětlení 2 lux se zachováním zřetelných detailů i tmavých částí obrazu. Velkou předností je takřka dvojnásobný rozsah barev proti běžnému profilu s RGB, čímž se kamera přibližuje citlivosti lidského oka. Technologie x.v.Colour je založená na mezinárodním standardu xvYCC, který podporuje stále vyšší počet nových LCD televizorů, jako i Blu-ray přehrávače. Natočené záběry jsou velice reálně barevné a zachytí i odstíny, které jste doposud síce vnímali při filmovaní, ale na výsledný záznam se prostě nedostaly.

Fotí a filmuje současně

Kamera umí díky duálnímu záznamu obrazu bez přepínání fotit s rozlišením 6,1 megapixelů. Je to praktická funkce, díky které neztrácíte čas a zajímavý moment vám určite neunikne. Standardem je záznam prostorového zvuku Dolby Digital 5.1ch.

Nejmenší a nejlehčí HD kamera na světě:  Sony HDR-CX6EK

CX6EK využíva přehledný systém vyhledávání scén: kromě rozdělení do kapitol a náhledových obrázků vytváří kamera v každé kapitole tzv. indexové body v intervalech od 3 sekund do 5 minut, přes které můžete „scrollovat“ tlačitkém „Film Roll“ na těle kamery. Kamera využívá i detekci lidských tváří v záznamu, z kterých tvoří index a umožňuje vyhledat scény, kde se např. nachází vaše dítě či jiné blízke osoby.

Ostrá optika od Carl Zeiss

Špičkový objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar s 10x optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu Super SteadyShot se starají o ostrý a čistý obraz během focení a vylepšují stabilitu obrazu při záznamu videa v režimu snížené rychlosti uzávěrky.

Jednoduché zálohování

HD kamery Sony nabízejí funkce inteligentního zálohování, stejně jako funkci „One Touch Disc Burn“, která jediným stlačením přenese přes USB kabel data pro přímé "vypálení" DVD disku ve formátu AVCHD. Dotykový LCD displej s 2,7 palcovou uhlopříčkou zaujme nejen vysokým jasem, který neoslní ani silné polední sluníčko, ale i širokouhlým formátem 16:9 a 123 000 bodů, které nabízejí dostatečný detail při snímání i vizuální kontrole záznamu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejmenší a nejlehčí HD kamera na světě: Sony HDR-CX6EK


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.