Přeposlat Canon PowerShot SD850 IS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SD850 IS

11.10.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Recenze kompakního fotoaparátu od Canonu, který je následovník populárního modelu SD700.

SD série od Canon je známá také pod názvem Digital Elph. Letošní následovník populárního SD700 je nový PowerShot SD850 IS. Největší rozdíl je ve zlepšení rozlišení. Z 6.2 Mpx u staršího modelu se stalo 8.3 Mpx. Přibyl také Digic III procesor, který zlepšil nastavení ISO na 1600. Jediná věc, která se nezměnila, ale myslíme si, že ji mohli zlepšit, je 4x optický zoom. Čočka SD850 začíná na 35 mm a končí na 140 mm. U kompaktního fotoaparátu, jako je tento, bych preferoval radši začátek na 28 mm a konec na 105 mm, jak to má například model SD800 IS. Širší objektiv vám dovolí do jednoho obrázku vměstnat víc lidí, nebo můžete být při focení daleko blíž k objektu. Tohle ale nebudeme Canonu vyčítat, protože to už nabízí u jiného modelu. Přístroj má velmi efektivní optický stabilizátor obrazu, díky kterému budete mít fotografie dokonale ostré za každých podmínek.

Canon PowerShot SD850 IS

Co se týče designu, SD850 IS je skoro stejný jako jeho předchůdce SD700 IS. Jediný rozdíl je jenom v barvě, která zdobí tělo. To znamená, že Canon neopravil divné on/off tlačítko, které nás tak štvalo už na předcházejícím modelu. Je umístěn na pravé straně od maláho hledáčku nad LCD displejem. To je hodně nešikovné umístění, tlačítko je navíc hodně malé. Nikdy jsme neměli problém s umístěním tohoto tlačítka nahoře fotoaparátu a nechápeme, proč se Canon rozhodl u této řady k jeho přemístění. Třeba se to změní až u dalšího modelu. Také jsme si všimli, že kolečko pro volení módů, které je vloženo do pravého boku, je mírně chatrné a občas se povede, že se otočí o víc, než potřebujete. Ale za chvíli jsme si na to zvykli.

Canon PowerShot SD850 IS

Zapuštěné kolečko pro ovládání menu je oproti loňskému modelu mírně zlepšeno. Příjemně se ovládá a má dobrou odezvu. Pokud jednotlivé tlačítko zmáčknete jenom do půlky, na displeji se zobrazí nápověda, co se stane, když ho domáčknete. To hodně usnadňuje nastavení, kdy se nemusíte na ovladače vůbec dívat, ale soustředíte se jenom na displej. Jak již bylo řečeno, nejmarkantnější rozdíl je v počtu Mpx. Od zapnutí k první fotce vám to bude trvat 1.2 sekudy. Mezi jednotlivými fotografiemi je prodleva 1.7 s. Pokud fotíte s bleskem, rozdíl činí 3 s. To je jeden z aspektů, kde je SD 700IS lepší. U něho byla prodleva při focení s bleskem jenom 1.9 s. Další disciplína, ve které je novinka pomalejší než předchůdce, je více fotek v řadě. SD 700 uměl 2.1 snímků/s, zato SD 850 umí jenom 1.4 snímků/s.

Canon PowerShot SD850 IS

Výsledné fotografie ale stojí za to, jsou skutečně působivé. Vyvážení barev je tak akorát, snímky jsou takřka dokonale ostré a nezaznamenali jsme žádné rušivé elementy, které by výsledek nějak kazily. Teda pokud používáte jenom ISO 200. Pokud tuto hranici překročíte, na fotografii přibude jemný šum, který je ale ztěží viditelný i na monitoru PC. Až na ISO 1600 je šum dost viditelný a vytrácí se také spoustu detailů. Doporučujeme ISO 1600 vůbec nepoužívat, pokud chcete fotografie tisknout, a ISO 800 pokud chcete tisknout větší rozměr než 8x10 palců. K SD850 IS nemáme žádných větších výhrad. Fanoušci ultrakompaktů, jako je např. série T od Sony, mu možná budou vyčítat, že není dostatečně malý, ale svým skvělým výkonem tuto relativní nevýhodu smaže. Na rozdíl od fotoaparátů Sony řady T má optický hledáček, což může pro někoho při koupi hrát celkem podstatnou roli. Cena se pohybuje kolem 350 dolarů (asi 7000 kč)

Canon PowerShot SD850 IS

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot SD850 IS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.