Přeposlat Canon PowerShot SD1100 IS - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SD1100 IS - recenze

14.05.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu blíže podíváne na nový kompaktní digitální fotoaparát Canon PowerShot SD1100 IS. Proti svému předchůdci disponuje lepší čočkou s vyšším rozlišením 8 MPx a kompaktnější rozměry. Po stránce designu se jedná o velmi povedený přístroj.

Dnes se trochu blíže podíváne na nový kompaktní digitální fotoaparát Canon PowerShot SD1100 IS. Proti svému předchůdci disponuje lepší čočkou s vyšším rozlišením 8 MPx a kompaktnější rozměry. Po stránce designu se jedná o velmi povedený přístroj a moc se nám líbil.

Canon PowerShot SD1100 IS - recenze

Vzhled fotoaparátu je vlastně velmi podobný jako u předchůdce, ale přibylo daleko víc bláznivých barev. Ten, který jsme testovali, měl hnědou barvu s označením ,,Bohemian Brown". Ta byla bohužel trochu nudná, ale na druhou stranu byl přístroj velmi přehledný. Na zadní straně přístroje najdete 2.5 palcový LCD displej se zobrazením 230 tisíc pixelů. V porovnání s konkurencí působí displej trošku titěrně a určitě mohl být trochu větší. Nad ním se nachází optický hledáček a na pravé straně je ovládací panel. Ovládání je velmi jednoduché a určitě ho zvládnete lehce. Na levé straně přístroje nenajdete vůbec nic, a na pravé straně najdete USB port a AV výstup. Na vrchní straně najdete pouze dvě chromované tlačítka, a sice uzávěrku a tlačítko pro zapnutí/vypnutí fotoaparátu. Na spodní straně je umístěna zásuvka na přidělání trojnožky, která je přesně ve středu LCD displeje. Fotoaparát má na spodní straně v každém rohu gumovou tečku, která ho chrání před poškrábáním, pokud ho položíte na stůl.

Canon PowerShot SD1100 IS - recenze

Nejvyšší rozlišení Canonu PowerShot SD1100 IS je 8 MPx a dalo by se říct, že kvalita fotografií je na lehce nadprůměrné úrovni. U kvality fotografií záleží na více vlastnostech, než je jen rozlišení čočky. Velmi důležitý je například procesor nebo zobrazovací senzor. Pokud tento senzor nefunguje dobře a vytváří rozostřené a nekvalitní fotografie, můžete mít MPx kolik chcete a kvalitní fotografie se stejně nikdy nedočkáte. U tohoto modelu je to ale naštěstí dobré. Nejvyšší nastavitelnost citlivosti ISO je 1600 a ruchy jsou více patrné až od hodnoty 800. Do té doby je to celkem v pořádku. Hodnota 200 a 400 je velmi dobrá a nějaké ruchy ani nezaznamenáte.

Canon PowerShot SD1100 IS - recenze

Automatické vyvážení bíle barvy tu samozřejmě je a funguje rychle a hlavně spolehlivě. Integrovaný blesk má vestavěnou redukci červených očí, ale bohužel má malý akční rádius a je umístěný na špatném místě. Systémy, jako je optická stabilizace obrazu a face detection tu najdete taky a výrazně přispívají ke kvalitě fotografií. Čočka disponuje 3x optickým a 4x digitálním zoomem.

Canon PowerShot SD1100 IS - recenze

Celkově se jedná o lehce nadprůměrný kompaktní digitální fotoaparát s příjemným designem a velkou nabídkou barev. Moc se nám líbil design přístroje a kvalitní stabilizace obrazu. LCD displej je bohužel trochu malý, ale má bohaté náhledové úhly. Mezi hlavní nevýhody Canonu patří špatný blesk a malé ovládácí tlačítka. Základní cena se pohybuje okolo 210 dolarů (asi 3.5 tisíce kč).

Canon PowerShot SD1100 IS - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot SD1100 IS - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.