Přeposlat Ricoh R8 - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh R8 - recenze

20.05.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

O uvedení fotoaparátu Ricoh R8 na trh jsme již psali. Dnes se na něj podíváne trochu blíž a zjistíme, jak si povede proti konkurenci. Ve třídě kompaktních digitálních fotoaparátů je totiž pěkně narváno a úspěšný tu může být pouze kvalitní přístroj.

O uvedení fotoaparátu Ricoh R8 na trh jsme již psali. Dnes se na něj podíváne trochu blíž a zjistíme, jak si povede proti konkurenci. Ve třídě kompaktních digitálních fotoaparátů je totiž pěkně narváno a úspěšný tu může být pouze kvalitní přístroj.

Ricoh R8 - recenze

Vnitřní paměť tohoto fotoaparátu je 24 MB, což stačí pouze na zhruba šest fotografií v nejvyšším rozlišení. Proto rychle do obchodu pro paměťovou kartu, ideální je kapacita 2GB. O pohon fotoaparátu se stará baterie typu lithium-ion a na plné nabití zvládne průměrně 270 snímků. To je v porovnání s konkurencí pouze průměr a například Canon PowerShot SD890 IS jich zvládne 320. Plné nabití baterie trvá asi 100 minut. Spolu s fotoaparátem dostanete taky CD s ovladačeni a programem Irodio Photo & Video Studio, který je kompatibilní pouze s operačním systémem Windows. Uživatelé MAC mají tedy smůlu. Po designové stránce se vám bude Ricoh buď líbit, nebo se vám bude jevit jako nejošklivější fotaparát na trhu. My jsme shledali vzhled povedeným a tak trochu retro. Velmi dobré je celkové zpracování a kvalita plastů. Nikde nic nevrže a všechno sedí přesně tak jak má. Rozměry fotoaparátu jsou 101 x 58.4 x 25.4 mm a hmotnost činí 168 g. To jsou relativně dobré hodnoty a fotoaparát není ani malý ani velký, prostě tak akorát.

Ricoh R8 - recenze

Pojďme se teď podívat na čočku. Ta má nejvyšší rozlišení 10 MPx a 7.1 optický zoom, což jsou na tuto třídu určitě nadprůměrné hodnoty. Samozřejmě tu najdete taky vestavěný stabilizační systém, který má tentokrát název CCD-shift a funguje taky při použití maximálního zoomu. Zadní strana je pojmuta velmi spartánsky a najdete na ní pouze displej a čtyři ovládací tlačítka. To ale vůbec nevadí, alespoň je vše přehledné a menu se tak velmi jednoduše ovládá. LCD displej má úhlopříčku 2.7 palce a zobrazuje 460 tisíc pixelů. Přesně jak jsme očekávali, jeho ostrost a kvalita zobrazení barev je špičková a jen tak nějaký displej se s ním měřit nemůže. Čitelnost na přímém slunci je velmi slušná a vypadá to, jako by byl displej opatřen anti-reflexní vrstvou. Optický hledáček tu chybí, ale to není žádný závažný problém.

Ricoh R8 - recenze

Ricoh R8 - recenze

Rychlost při fotografování je velmi dobrá a prodleva mezi jednotlivými snímky je asi 1 sekundu. Samozřejmě bez blesku, po jeho zapnutí se prodleva zvětší, ale ne nějak drasticky. Můžete samozřejmě taky nahrávat videa, a to v rozlišení 640 x 480 a 320 x 240 pixelů (30 a 15 fps). Kvalita fotografií je na vysoce nadprůměrné úrovni, a to jak zobrazení barev, tak detailů. Bohužel blesk je trochu slabší a redukce červených očí nepracuje moc dobře. To si ale můžete opravit na počítači.

Ricoh R8 - recenze

Ricoh R8 - recenze

Ricoh R8 je ve své třídě určitě nadprůměrný fotoaparát. Vyniká hlavně dobrou ovladatelností, jednoduchým designem, skvělou kvalitou fotograií a takřka dokonalým displejem. Jediná, trochu závažnější chybka, je slabý blesk a špatně fungující redukce červených očí. Všechny ostatní systémy fungují na jedničku.

Ricoh R8 - recenze

Ricoh R8 - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh R8 - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.