Přeposlat Fujifilm FinePix Z33WP - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix Z33WP - recenze

27.08.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 4 |

V dnešní recenzi se podíváme na zajímavý fotoaparát od společnosti Fujifilm, a sice na model s označením FinePix Z33WP. Jedná se o vodotěsný model, takže je přímo ideální pro lidi, co se rádi vydávají k moři a fotografují podmořský život.

V dnešní recenzi se podíváme na zajímavý fotoaparát od společnosti Fujifilm, a sice na model s označením FinePix Z33WP. Jedná se o vodotěsný model, takže je přímo ideální pro lidi, co se rádi vydávají k moři a fotografují podmořský život.

Fujifilm FinePix Z33WP - recenze

Samozřejmě se nejedná o žádný profesionální fotoaparát, ale jeho schopnosti pod vodou jsou celkem slušné. Můžete se s ním pustit do hloubky až 3 metry, kde se můžete zdržet maximálně 2 hodiny. Kromě vodotěsného těla se nemusíte obávat ani prachu a různých jiných nečistot, takže odolnost tohoto modelu je celkem slušná. Po designové stránce se nám tento kompakt velmi zamlouval, je moderní, veselý a tělo je opravdu hodně bytelné. Jeho kompletní rozměry jsou 59.6 x 92 x 20.6 mm a hmotnost činí 110g, což jsou na odolný fotoaparát velmi slušné hodnoty a odolným tělem nijak neutrpěla skvělá mobilita, kdy ho bez problémů umístíte i do kapsy u kalhot. Tento model se nabízí s obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 10 MPx a objektivem s 3x optickým zoomem, což jsou v dnešní době průměrné hodnoty. Na zadní straně se nachází LCD displej s úhlopříčkou 2.7 palců, který je celkem ostrý, detailní a i když nepatří mezi ty úplně nejlepší, byli jsme s ním spokojeni. Je také celkem slušně čitelný na přímém slunečním světle. Na zadní straně už místo pro optický hledáček nezbylo, a proto se budete muset při fotografování spolehnout pouze na displej. Ten má ale celkem slušné pokrytí, takže to není žádný problém. Vedle displeje se nachází přehledný a intuitivně poskládaný ovládací panel, který se skládá ze sedmi tlačítek a na zadní straně najdete také ovladač zoomu. Zbytek ovládacích prvků se nachází na horní straně a díky dobrému rozvržení je jednoduché i fotografování jednou rukou.

Fujifilm FinePix Z33WP - recenze

Fujifilm FinePix Z33WP - recenze

Velmi se nám líbilo uživatelské rozhraní, které je jednoduché a přehledné, s nastavením fotoaparátu jsme neměli vůbec žádné problémy. A i přes to, že je uživatelské rozhraní jednoduché, je po grafické stránce velmi dobrě zpracované a atraktivní. Nejvyšší rozlišení fotografií je 3648 x 2736 pixelů a můžete také nahrávat videa, a to v celkem slušné kvalitě při rozlišení 640 x 480 pixelů. Samozřejmě tu nadejte také systémy, jako je Face Detection nebo stabilizace obrazu. Co se týče rychlosti, je FinePix Z33WP celkem pomalý fotoaparát, první fotografie se dočkáte až po 1.8 sekundách po stistku spouštěcího tlačítka, což není zrovna lichotivý výsledek. Prodleva mezi jednotlivými fotografiemi činí při vypnutém blesku 3.5 s a po jeho zapnutí se prodleva samozřejmě zvýší, a to na 3.8 s. Prodleva uzávěrky je velmi podprůměrná, při dobrých světelných podmínkách činí 0.6 s a při horších je to dokonce 1.4 s. Po stránce kvality fotografií se jedná o celkem průměrný kompakt a určitě na trhu najdete modely s lepší kvalitou fotografií. Největší problémy jsme měli s nastavením citlivosti ISO, šumy byly patrné již od hranice nastavení ISO 400, a to celkem hodně. Ostrost fotografií je na průměrné úrovni a zobrazení barev také nepatří k nejlepším. Kvalita videa je dostatečná pro přehrávání přímo na displeji, při přehrávání na velké obrazovce si určitě všimnete různých nedostatků. Integrovaná paměť je velmi malá a můžete ji rozšířit prostřednictvím paměťové karty SD nebo SDHC.

Fujifilm FinePix Z33WP - recenze

Fujifilm FinePix Z33WP - recenze

Fujifilm FinePix Z33WP je celkem slušný vodotěsný fotoaparát, který vyniká hlavně povedeným designem a dobrou odolností. Bohužel je ale příliš pomalý, což byla jeho největší nevýhoda a kvalita fotografií se řadí spíše ke slabému průměru. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 4500 Kč.

Fujifilm FinePix Z33WP - recenze

Fujifilm FinePix Z33WP - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm FinePix Z33WP - recenze


počet příspěvků: 4

Svatopluk Reiter

12.07.2010 v 21:42

Recenze plne odpovídá tomu k čemu jsem taky dospěl, po jeho půlročním používání. Je to dobrý \\\"dokumentační\\\" foťák, kterého velkými přednostmi jsou bytelnost a mobilita.

Odpovědět

Solan

13.07.2010 v 08:28

Ano, přesně tak, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit tu tvou!

Vele

14.07.2010 v 08:48

Je úplně v pohodě. Ani jsem nečekal, že tak malý bude dělat v celku povedený fotky.

Odpovědět

Serena

14.07.2010 v 09:11

je to fajn drobek, fotka jsou z něj moc pěkné, doporučuji.!!!

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.