Přeposlat Olympus Mju Tough 6010

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus Mju Tough 6010

30.10.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Odolný kompaktní fotoaparát Olympus Mju Tough 6010 je vlastně takový upgrade modelu 6000 a najdete tu několik nových funkcí a vylepšení. Nezvládá sice nejlepší fotografie, ale odolný je opravdu hodně a to je v této kategorii velmi důležité.

Odolný kompaktní fotoaparát Olympus Mju Tough 6010 je vlastně takový upgrade modelu 6000 a najdete tu několik nových funkcí a vylepšení. Nezvládá sice nejlepší fotografie, ale odolný je opravdu hodně a to je v této kategorii velmi důležité.

Olympus Mju Tough 6010

Kromě magických filtrů tu najdete oproti modelu 6000 také zvýšené rozlišení, a to z 10 na 12MPx. Olympus ale již dávno není značka, která by měla na poli odolných kompaktů neotřesitelné jméno, konkurenční společnosti Canon a Panasonic jsou na tom v tomto ohledu také dobře a celá trojice si velmi silně konkuruje. Po designové stránce se tento odolný kompakt povedl, vypadá takřka identicky, jako jeho předchůdce a ocenili jsme tenkost těla a celkové kompaktní rozměry, které jsou 63.4 x 95.3 x 22.4 mm. Hmotnost 149 g je také v normě a s manipulací jsme tak neměli vůbec žádné problémy. Co se týče odolností, tento model vám může upadnout na pevný povrch z výšky až 1.5m, dále je vodotěsný do hloubky 3m a zvládne také teplotu až -10 stupňů. Nám tyto odolnosti stačily, ale pokud se vám zdají málo, sáhněte po modelu 8000, který je určený do ještě extrémnějších podmínek. Jak už jsme se zmínili, obrazový snímač má nejvyšší rozlišení 12 MPx a najdete tu také objektiv s 3.6x optickým zoomem. Na zadní straně je umístěn LCD displej s úhlopříčkou 2.7 palců, který je opravdu skvělý, je ostrý, detailní a byli jsme s ním naprosto spokojeni. Je také velmi dobře čitelný i při jasných světelných podmínkách. Vedle displeje se nachází ovládací panel, který se skládá z hlavního ovladače a čtyř doprovodných tlačítek a na zadní straně je také umístěno kolečko pro volbu módů a tlačítko zoomování.

Olympus Mju Tough 6010

Olympus Mju Tough 6010

Spouštěcí tlačítko a tlačítko uzávěrky se nachází na horní straně fotoaparátu, obě jsou lehce přístupná a s ergnomií jsme u tohoto modelu opravdu žádné problémy neměli. Při fotografování budete mít k dispozici několik přednastavených scénických módů a najdete tu také módy beauty shot, intelligent auto nebo záznam videa (bohužel, HD rozlišení není k dispozici). Tento model obsahuje také magické fitry, které vaše fotografie určitě dostatečně ozvláštní. Najdete tu filtry Pop Art, fish-eye, pinhole a black a white cut-out. Rychlost tohoto modelu je pouze průměrná, ale pořád je rychlejší, než jeho předchůdce 6000. První fotografie se dočkáte po 2.1s od stisku spouštěcího tlačítka a prodleva uzávěrky je nezajímavých 0.9s. Kvalita fotografií patří spíše k těm průměrným a na trhu jsou určitě přístroje, které zvládnou lepší fotografie. Stejně jak model 6000, tak 6010 má tendenci přeexponovávat fotografie v jasných světelných podmínkách a spokojeni jsme příliš nebyli ani s citlivostí ISO, jakákoliv hodnota nad 400 je špatná. Do této hodnoty jsou ale fotografie celkem ostré a jasné. Nejvyšší možné nastavení citlivosti ISO je až do hodnoty ISO 1600. Kvalita videí je průměrná a odpovídá nabízenému rozlišení, ale video určitě není hlavní prodejní artikl tohoto modelu. To je odolnost, což Olympus Mju Tough 6010 splňuje na výbornou.

Olympus Mju Tough 6010

Cena tohoto odolného kompaktu se na našem trhu pohybuje okolo 6500 Kč a kdybychom si měli vybrat mezi tímto a modelem 6000, naše volba by určitě padla na Mju Tough 6010. Je jenom nepatrně dražší, ale nabízí vyšší rozlišení, lepší rychlost fotografování a také o kousek lepší kvalitu fotografií. Ta ale není tak jako tak nijak zázračná.

Olympus Mju Tough 6010

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Olympus Mju Tough 6010


počet příspěvků: 1

indis

18.06.2010 v 08:36

Mám podobný a skutečně vydrží i hrubší zacházení :-).

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.