Přeposlat Výstava fotografií Petra Jana Juračky

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Výstava fotografií Petra Jana Juračky

08.06.2010 | | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Výstava fotografií Petra Jana Juračky s podtitulem SEM! Crustaceana aneb Svět roztodivných korýšů pod drobnohledem probíhá až do konce června v brněnské galerii a literární kavárně nakladatelství Academia. Výstava bdue v říjnu k vidění v Liberci a v listopadu zavítá do Českých Budějovic.

 

Výstava fotografií Petra Jana Juračky

 

Výstava mikrofotografií je pořádána pod záštitou časopisu Živa a Přírodovědecké fakulty UK v Praze. Nabídne svět rozličných korýšů z pohledu v elektronovém mikroskopu. Na dvaceti velkoformátových snímcích budou představeny běžné perloočky, svijonožci, lasturnatky, škeblovky, různonožci, poustevníčci, ale také zástupci nedávno objeveného řádu Mictacena z Bermudských zatopených jeskyní. Preparáty byly získány ze sbírek PřF UK v Praze, od jednotlivých taxonomů a některé také pocházejí ze sbírek Národního muzea v Praze, kde na svůj okamžik čekaly i přes 100 let. Výstava se uskutečňuje za podpory profesionální fotolaboratoře Thalia Picta a firmy JEOL, výrobce skenovacích mikroskopů.

 

Mgr. Petr Jan Juračka je doktorandem katedry ekologie PřF UK v Praze. Mezi oblasti jeho zájmu patří molekulární taxonomie korýšů, diverzita zooplanktonních společenstev malých vodních ploch, taxonomie rodu Daphnia, elektronová mikroskopie a morfologické znaky druhů v rámci rodu Cyclops. Své fotografie vystavoval na bezmála 40 výstavách u nás i v zahraničí. Je držitelem mnoha ocenění, jedním z posledních je např. vítězství v soutěži vědecké fotografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy „Věda je krásná“ v loňském roce (absolutní vítěz a první místo v tématu vědecké mikrofotografie a cena JEOL (EUROPE) SAS).

 

Více informací: www.petr.juracka.eu

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Výstava fotografií Petra Jana Juračky


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.