Přeposlat Další vylepšení fotoaparátů NEX-5/NEX-3

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Další vylepšení fotoaparátů NEX-5/NEX-3

19.10.2010 | redakce | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nová aktualizace firmwaru přináší další vylepšení kompaktních fotoaparátů NEX-5/NEX-3 od Sony. Bezplatná aktualizace ke stažení je určena pro Windows i pro Mac OS.

 

Co vás čeká nového?
Nová je především podpora automatického ostření při použití fotoaparátu NEX-5/NEX-3 s řadou všech 14 objektivů značek Sony a Carl Zeiss s bajonetem A-mount (včetně teleobjektivů, objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností i objektivů se zoomem). Dále přibyla možnost zachovat nastavení clony i při natáčení HD videa, byla zjednodušena struktura menu a provedena další vylepšení uživatelského komfortu. Registrovaní majitelé fotoaparátu NEX-5/NEX-3 budou o bezplatné aktualizaci informováni e-mailem.

 

Automatické ostření s objektivy s bajonetem A-mount
Při použití volitelného bajonetového adaptéru LA-EA1 je nyní k dispozici funkce automatického ostření pro jednotlivé snímky pro celou řadu SAM a SSM objektivů s bajonetem A-mount. Jednorázový autofokus je také k dispozici, jestliže při natáčení videa stisknete spoušť do poloviny. Podpora automatického ostření u objektivů s bajonetem A-mount vyžaduje samostatnou aktualizace firmwaru adaptéru LA-EA1.

 

 

Další vylepšení fotoaparátů NEX-5/NEX-3

 

 

Priorita clony při záznamu videa
Novinkou je také možnost natáčet HD video při zachování konstantní nastavení clony (v režimu priority „A“ nebo v režimu iAuto s aktivovaným rozostřením pozadí). To napomáhá k jednoduchému vytvoření krásného efektu rozostřeného pozadí při natáčení videa.

 

Nastavení softwarových tlačítek
Uživatel má nyní možnost přizpůsobit si funkci dvou příhodně umístěných softwarových tlačítek (ze tří) na zadním panelu fotoaparátu. Mezi funkce, které lze tlačítkům přiřadit, patří Režim fotografování (Shooting Mode), Tipy pro fotografování (Shooting Tips), Přesný digitální zoom (Precision Digital Zoom), ISO, Vyvážení bílé, Režim měření expozice, Kompenzace blesku, DRO, Auto HDR, Kreativní styl (Creative Style), Asistent ručního ostření (MF Assist) a Oblast automatického ostření (AF Area).

 

 

Další vylepšení fotoaparátů NEX-5/NEX-3

 

 

Menu start
Při výběru „Menu“ máte možnost zobrazit buď hlavní obrazovku nabídky nebo poslední nastavovaný parametr. Tím se zjednodušuje rychlé přenastavení naposledy používaných funkcí a nastavení.

 

Režim MF Assist
V režimu Asistent ručního ostření (MF Assist) je novinkou možnost zobrazit na displeji zvětšenou část záběru s uživatelsky nastavitelnou délkou trvání. Došlo také ke zdokonalení funkčnosti režimu MF Assist. Předtím zvolenou zvětšenou část obrazu můžete nyní zachovat i při opakované aktivaci funkce MF assist a díky tomu můžete mnohem rychleji a pohodlněji znovu kontrolovat kvalitu zaostření.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Další vylepšení fotoaparátů NEX-5/NEX-3


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.