Přeposlat PowerShot A620 a PowerShot A610

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

PowerShot A620 a PowerShot A610

15.11.2005 | Tisková zpráva Canon - vložil Pavel Zámečník | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

PowerShot A620 a PowerShot A610 s obrazovým snímačem 7,1 a 5,0 megapixelů jsou vybaveny množstvím špičkových funkcí, které jsou normálně vyhrazeny modelům PowerShot řady G.

PowerShot A620 a PowerShot A610 s obrazovým snímačem 7,1 a 5,0 megapixelů jsou vybaveny množstvím špičkových funkcí, které jsou normálně vyhrazeny modelům PowerShot řady G. Procesor DIGIC II představuje výkonnost s vysokou rychlostí a okamžitou odezvou a v kombinaci s objektivy se 4násobným optickým zoomem zaručuje špičkovou kvalitu obrazu. Široká řada ručních a automatických režimů a režimů Speciální scéna zaručuje flexibilitu, kreativní volnost a jednoduchost obsluhy. Fotoaparáty jsou opatřeny 2,0” nastavitelným LCD, mají režim Mé barvy a také režim Makro, který umožňuje fotografovat ze vzdálenosti pouhý 1 cm. VGA filmy rychlostí 30 políček/s lze zhotovovat s oběma modely. K dispozici je rovněž kompletní řada volitelného příslušenství pro širší uplatnění fotoaparátů, včetně širokoúhlého konvertoru, telekonvertoru a vodotěsného pouzdra. Standardně kupující získá s přístrojem rozsáhlou sadu softwaru. Oba modely A620 i A610 jsou vybaveny tlačítkem Tisk/sdílení, jsou kompatibilní s PictBridge a umožňují tisknout v nastaveních Tisk ID foto a Tisk filmu1. Rychlý přenos obrazových dat zajišťuje vysokorychlostní připojení USB 2.0 Hi-Speed. Nastavení lze zobrazovat ve 22 jazycích, mezi kterými samozřejmě nechybí ani čeština.

Lepší rozlišení, zoom i kvalita obrazu

Tyto nové fotoaparáty nahrazující populární PowerShot A95 se vyznačují vysokým nárůstem výkonnosti. Model A610 je vybaven 5,0megapixelovým obrazovým snímačem CCD a model A620 dokonce 7,1megapixelovým snímačem – kvalita snímků u obou modelů je postačující pro zvětšeniny do velikosti A3 a umožňuje poměrně značné výřezy bez viditelné známky ztráty kvality. Přesné objektivy Canon v těchto nových fotoaparátech kopírují design a konstrukci objektivů řady G, uspořádáním osmi prvků do sedmi skupin a začleněním dvou asférických členů. Modernizace na 4násobný optický zoom znamená dosažení optické ohniskové vzdálenosti 35–140 mm (ekvivalent 35mm filmu). Objektivy mají základní clonové číslo f/2.8 (W) až f/4.1 (T) a vyznačují se výbornou světelností při největším přiblížení. Navíc bylo dosaženo zvýšení výkonnosti při nedostatečném osvětlení až o 2 kroky nastavení, což dává fotografovi větší svobodu při fotografování za šera. Spektrální charakteristiky objektivů byly optimalizovány specificky pro konfiguraci objektivu a snímače – je zajištěno přesné podání barev a významné snížení chromatických vad (např. nafialovělé okraje), které lze často vidět u objektivů nižší kvality.

Vylepšené zpracování a zaostřování

Díky osazení moderním procesorem Canon DIGIC II jsou fotoaparáty rychlejší, s kratší odezvou a zlepšenou kvalitou obrazu. Doba zaostření byla zkrácena přibl. o 60 % a prodleva závěrky je téměř zanedbatelná, na úrovni nepřesahující 0,1 s. Plynulé souvislé fotografování je nyní nabízeno s Tisk ID foto a Tisk filmu jsou podporovány pouze na kompaktních fototiskárnách SELPHY CP. rychlostí přibl. 1,9 sním./s (A620) a přibl. 2,4 sním./s (A610). Protože procesor DIGIC II dokáže dokonale nastavit vyvážení bílé, je zlepšena současně přesnost barevného podání. Nové modely PowerShot jsou i nadále vybaveny 9bodovým AiAF pro rychlé a přesné zaostřování objektů i mimo střed. AF/AE s posuvnou zónou umožňuje volný pohyb po ploše rámečku AF a vybrat tak dokonale objekt, který má nejvíce ovlivnit nastavení expozice. Ruční ostření je samozřejmě také možné.

Větší univerzálnost

Velký 2,0” nastavitelný LCD dává uživatelům velkou univerzálnost při sestavování kompozice snímků i z těch nejkomplikovanějších zorných úhlů, např. v úrovni země nebo pasu, nad hlavou nebo při autoportrétech. Volba zobrazení mřížky pomáhá s kompozicí a vyrovnáním horizontu. Oba modely A620 i A610 nabízejí celkem 20 režimů fotografování, včetně plně ručního režimu, uživatelského režimu umožňujícího přidělit preferované nastavení fotografování, a režimu priority rychlosti závěrky s rozsahem nastavení času expozice 15 až 1/2500 s. Osm režimů scény – např. Noční momentka, Sníh a Pod vodou – maximalizují výsledky v různých fotografických podmínkách. Režim Stitch Assist usnadňuje fotografování panoramat, kde jednotlivé snímky lze snadno spojit pomocí dodaného softwaru PhotoStitch. Mé barvy – jedna z poloh na voliči režimů – rozšiřuje kreativitu v digitálním fotografování. Speciální efekty, jakými jsou např. Záměna barev nebo Vlastní barvy, dovolují uživateli vybrat upřednostněné barevné vyvážení pro libovolný konkrétní snímek a úkon provést přímo ve fotoaparátu a zobrazit na LCD při fotografování nebo filmování. Tyto efekty byly dříve dosažitelné pouze po vyfotografování a za použití softwaru na počítači. Vysoce kvalitní videoklipy lze nahrávat v režimech VGA (30/15 políček/s), QVGA (30/15 políček/s), Vysoká rychlost snímání (pro zpomalené přehrávání ve fotoaparátu) a Kompaktní (pro klipy určené pro odesílání elektronickou poštou).

Rozšiřující příslušenství

Pro rozšíření schopností fotoaparátů je nabízena kompletní řada volitelného příslušenství. Nový konverzní adaptér objektivu LA-DC58F byl překonstruován podle potřeb těchto modelů. Pro více možností zarámování objektů a rozšíření rozsahu účinné ohniskové vzdálenosti fotoaparátu jsou k dispozici širokoúhlý konvertor WC-DC58N (0,7x) a telekonvertor TC-DC58N (1,75x). Speciální vodotěsné pouzdro WP-DC90 – ponořitelné do hloubky až 40 m – je opatřeno protizamlžujícím dvojitým sklem a difúzní deskou zábleskového světla. K pouzdru lze dokoupit samostatná závaží WW-DC1 pro vyrovnání vztlaku. Další příslušenství zahrnuje sadu napájecího adaptéru ACK600, sadu nabíječky CBK4-200 se čtyřmi NiMH bateriemi a měkké pouzdro DCC-300.

Vylepšený tisk

V kombinaci s novou kompaktní fototiskárnou Canon SELPHY CP510 a sadou inkoustu a papíru Canon (KP-108IP) je možné zhotovovat fotografie v ceně pouhých 9 Kč za kus.2 Tisk na kompaktních fototiskárnách SELPHY CP rovněž umožňuje uživateli pohodlně tisknout tisky formátu ID foto a políčka z filmů. Při připojení k některé z tiskáren nejnovější řady PIXMA se způsobilostí PictBridge (také dnes uvedeny na trh) je možné provádět zdokonalení snímků s využitím takových funkcí, jako je Redukce šumu a Živé barvy nebo nové funkce Rozjasnění tváře. Modely jsou vybaveny také tiskem Captured Info, při kterém se na okrajích fotografie vytisknou fotografická data, např. rychlost závěrky, clonové číslo a režim fotografování. Tisk snímků bez nutnosti připojení k počítači je zajištěn tlačítkem Tisk/sdílení, které lze rovněž použít pro snadné načítání snímků do operačních systémů Windows XP a Mac OS X.

Rozsáhlý software

Nové fotoaparáty jsou dodávány s rozsáhlou sadou softwaru, včetně programu pro prohlížení a správu snímků ZoomBrowser EX 5.5 (Windows) a ImageBrowser 5.5 (Mac), programu pro snadný tisk PhotoRecord 2.2 a pro tvorbu uchvacujících panoramat PhotoStitch 3.1 od společnosti Canon. Součástí dodávky je také software PhotoStudio pro manipulaci s fotografiemi od společnosti ArcSoft. Podporované operační systémy: Windows 98 (SE), Me, 2000 (SP4), XP (SP1/2) a Mac OS X v10.2–v10.3. Fotoaparát podporuje bezovladačový přenos ve formátu PTP na operační systémy, které toto umožňují, tj. Windows XP nebo Mac OS X.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku PowerShot A620 a PowerShot A610


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.