Přeposlat Olympus mju-600 Digital

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus mju-600 Digital

29.08.2006 | Monika Smetanová | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Zatímco denní pták chytne maximálně žížalu, zažívá sova v noci spoustu akce a zábavy. Většina večírků, koncertů a party nezačíná dříve, než se setměním.

Zatímco denní pták chytne maximálně žížalu, zažívá sova v noci spoustu akce a zábavy. Většina večírků, koncertů a party nezačíná dříve, než se setměním. Jelikož se však často jedná o v životě důležité okamžiky, rádi byste je zachytili na svých fotografiích a uložili je tak jako vzpomínku pro časy budoucí. Přesto jsou většinou výsledky takto pořízených záběrů spíše k pláči. Snímky bývají podexponované kvůli nedostatku světla, nebo naopak příliš přepálené, to když blesk příliš osvítil blízké objekty, nebo je dokonce váš vysněný idol na fotografii jen částečně, protože jste nebyli schopni jej ve tmavém prostředí správně zakomponovat. Naštěstí však Olympus vytvořil fotoaparát, s vyspělými funkcemi, umožňujícími fotografování za velmi špatných světelných podmínek. Nový fotoaparát µ DIGITAL 600 s rozlišením 6,0 milionu pixelů je přímo předurčen pro noční záběry. Pomocí nové technologie BrightCapture přináší zcela nový fotografický rozměr do pořizování záběrů na večírcích, rokových koncertech nebo ve vinných sklípcích, kde jediným osvětlením je často jen několik svíček. µ DIGITAL 600 má rozlišení 6,0 milionu pixelů a 3x optický zoom (ekv. 35-105mm na 35mm fotoaparátu), které napomáhají zachytit záběry v prvotřídní kvalitě. 23 scénických režimů je připraveno pokrýt většinu myslitelných fotografických situací (např. Portrét, Krajina, Podvodní záběry apod.). Fotoaparát, vyznačován svou voděodolností v sobě skrývá množství dalších režimů, např. Super makro pro detailní záběry z velmi krátké vzdálenosti, či režim video sekvence pro natáčení pohyblivých scén. Prostorná 6,4 cm barevná LCD obrazovka Vám mimo jiné nabídne jedinečný systém nápovědy, který vám kdykoli poradí a popíše vám, jak a na co se ta která tlačítka používají, v jaké situaci je vhodné použít zvolený scénický režim, nebo jaké nastavení zvolit např. při fotografování v protisvětle. I přes to, že zde již bylo uvedeno několik výhod tohoto modelu, existuje další, a to jeho schopnost vypořádat se s nedostatečným osvětlením. Bezproblémová kompozice záběru za velmi ztížených podmínek je naprostou maličkostí díky technologii BrightCapture. Oproti běžným digitálním fotoaparátům stačí tomuto přístroji pouze 1/5 množství světla pro jasné vykreslení scény na LCD obrazovce. Bez použití této technologie by se objekty na LCD obrazovce zcela ztratili v temnotě. BrigthCapture také dosahuje lepších snímků za zhoršeného světla. Speciální režimy, jako např. Denní portrét nebo Interiér tuto technologii používají, na oplátku jsou snímky lépe exponované a mají menší šance rozmazání. Tento typ fotoaparátu můžu doporučit, jak již bylo řečeno, je určen pro milovníky nočních akcí, ale zároveň pro amatérskou veřejnost.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Olympus mju-600 Digital


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.