Přeposlat NIKON a jeho kompaktní novinky

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

NIKON a jeho kompaktní novinky

06.09.2006 | Jan Chládek | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Před časem představila společnost Nikon své nové výrobky v oblasti digitálních fotoaparátů. Přináším Vám několik údajů týkajících se pěti nových přístrojů nesoucí stejný název jako jejich předchůdci Coolpix.

Před časem představila společnost Nikon své nové výrobky v oblasti digitálních fotoaparátů. Přináším Vám několik údajů týkajících se pěti nových přístrojů nesoucí stejný název jako jejich předchůdci Coolpix. Nikon Coolpix L5 Rozlišení tohoto fotoaparátu je kvalitních 7,2 Mpix a disponuje jakožto všichni v této třídě kvalitním objektivem Nikkor. Předností je velký displej 2,5“ TFT s regulací jasu. Přístroj nabízí ozvučené video sekvence a redukcí vibrací a různé možnosti snímání. Fotoaparát má 11 motivových programů, 4 asistenční a automatický režim. Jako všechny přístroje Nikon jsou podporovanými kartami SD a L5 nabízí interní pamět 8MB. Nikon Coolpix L6 Jedná se velice podobný fotoaparát jako předchozí jmenovaný. Od L5 se liší především rozlišením jenž je 6Mpix a menším zoomem. Naopak jeho vnitřní paměť je téměř trojnásobná. Nikon Coolpix S7c Série Nikonů následujících řadu L se vyznačuje především svou ladností a elegancí, na první pohled jako byste v ruce držely menší databanku, telefon, nebo snad peněženku. Mají však také propracovanější funkce. S7 nabízí 7,1Mpix, 3 násobný zoom, velký 3“ LCD TFT, 11 motivovaných programů, 4 asistenční, automatická režim a 2 redukce vibrací. Ozvučené video je již samozřejmostí jakož SD karty. Nikon Coolpix S9 Nazval bych ho nejslabším ze série S. Má 6,1Mpix rozlišení, pouze 3 násobný zoom, nedisponuje redukcí vibrací, má menší displej a funkčně je srovnatelný s L6. Nikon Coolpix S10 Pokud bych si vybíral fotoaparát s této série volil bych asi mezi S7 nebo S10 ve prospěch S7 by to byl velký displej,rozlišení a funkce a u S10 asi jeho 10 násobný zoom. Co se týče funkčnosti jsou tyto přístroje více méně shodné, pokud je nějaký rozdíl je to spíše detail-samozřejmě nemám na mysli technické funkce. Závěrem Kromě technických dat jsem sám zvědav na první dojem a práci s těmito fotoaparáty. Určitě Vám o tom napíši.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku NIKON a jeho kompaktní novinky


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.