Přeposlat Samsung WB850F

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung WB850F

18.07.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Samsung WB850F je kompaktní superzoom s širokým objektivem a 21x optickým zoomem. Nabízí velmi ostrý OLED displej, zaměření snímků pomocí GPS a vylepšenou implementaci Wi-Fi. 16-ti megapixelový fotoaparát si ale nevede příliš dobře při vyšších nastaveních ISO. Je také poměrně pomalý, co se „startovní“ reakce po zapnutí týče. Přesto patří nepochybně k těm lepším fotoaparátům své kategorie, ačkoliv nedosahuje úrovně například skvělého modelu Sony Cyber-shot DSC-HX30V.

Samsung WB850F

Tělo WB850F měří 61 x 109 x 25 milimetrů a váží zhruba 227 gramů. Svojí velikostí a váhou je podobný dalším kompaktním „long zoom“ fotoaparátům, jako je Canon PowerShot SX260 HS. Přestože se vejde pohodlně do vaší kapsy, objektiv představuje 21-násobný optický zoom o rozsahu 28 až 483 mm zorného pole (35 mm ekvivalent). Je tedy širší než u většiny ostatních fotoaparátů, což se může hodit v situaci, kdy jste zády opřeni o zeď a potřebujete zachytit větší šíři záběru před vámi. Snímač má rozlišení 16 megapixelů a světelnost představuje rozpětí F2,8 – F5,9.

Samsung WB850F

WB850F umožňuje pořizovat snímky v automatickém módu a přitom prakticky ani nesahat na ovládací prvky. Kdo má ale radši kontrolu nad svým focením, bude asi trochu zklamán. Fyzické ovládací prvky jsou totiž poměrně omezené, což může pro náročnější uživatele představovat menší nepříjemnost. Zadní displej je nicméně přímo skvělý. Jedná se o třípalcový OLED, který je ostřejší a přináší větší kontrast než konkurenční LCD panely. Jeho rozlišení činí skvělých 921 tisíc pixelů, čímž se vyrovnává rozlišení u LCD displeje modelu Nikon Coolpix S9300. Je však nepochybně ještě kvalitnější, i když rozdíl není nijak ohromný. Navíc má širší pozorovací úhly než běžněji používané TFT displeje.

Samsung WB850F

Funkce GPS dodává vašim snímkům lokalizační údaje. Můžete si přitom prohlížet kompletní mapu světa s přesnými lokacemi, odkud byly vaše fotografie převzaty na služby Flickr, Picasa, iPhoto a další webové služby nebo softwarové aplikace. GPS lokalizátoru sice trvá asi 2,5 minuty, než zachytí signál – takže v tomto ohledu určitě nenahradí váš chytrý telefon s funkcionalitou GPS – ale jde o vcelku milý bonus. Z dalších zábavných funkcí nechybí například Live Panorama, Split Shot, Picture in Picture, Funny Face nebo HDR. Pokročilejší uživatelé ocení také nastavení prioritního i manuálního expozičního režimu.

 

Samsung WB850F

 

WB850F je poněkud pomalejší fotoaparát, zapnutí a pořízení prvního snímku mu zabere asi 2,4 vteřiny. Soubor osmi rychle pořízených fotografií zvládne pořídit rychlostí 10, 5 nebo 3 rámečky za vteřinu. Závěrková prodleva je poměrně nízká, činí asi 0,2 vteřiny. Již zmíněný SX260S je o trochu rychlejší, první snímek po zapnutí totiž pořídí za 1,8 vteřiny. Velmi dobrého výsledku dosáhl WB850F z hlediska ostrosti pořízených snímků. Ta byla změřena až na úctyhodných 2377 linií na výšku obrazu, což dalece převyšuje dostatečně ostrou hodnotu, stanovenou na 1800 linií.

 

Samsung WB850F

 

Problémy však nastanou při zvýšení hodnoty ISO. Nejde přitom o vyšší hladinu šumu na pozadí – i při ISO 3200 se drží pod 1,5 %. Problém je v detailech snímků. Ty totiž mizí již při ISO 400 a na hodnotě ISO 800 fakticky přestávají existovat. Video je nahráváno ve vysoké kvalitě 1080p30 a ukládáno ve formátu MP4. Je obrazově velmi kvalitní, ačkoliv trochu tmavší. Fotoaparát může při natáčení přibližovat a zaostřovat, přitom však není na zvukovém záznamu tento pohyb slyšitelný. WB850F nabízí mini HDMI port pro připojení k HD televizoru a standardní micro USB port. Ten umožňuje připojení k počítači, ale také spojení s AC adaptérem pro dobití baterie. Podporované paměťové karty jsou SD, SDHC a SDXC.

 

Samsung WB850F

 

Samsung WB850F je nepochybně skvělým fotoaparátem, ovšem pouze za dobrých světelných podmínek. Jakmile však nastavíte hodnotu ISO na 400 (což téměř jistě uděláte při pořizování snímků ve vnitřních prostorách), utrpí tím obrazová kvalita a ostrost snímků. Funkce Wi-Fi (včetně možnosti ovládání fotoaparátu prostřednictvím telefonu) a GPS jsou příjemnými doplňky, které jsou jistě pozitivem. Přesto však nelze konstatovat, že by WB850F patřil mezi nejlepší fotoaparáty své kategorie. Tento titul nejspíš patří o trochu dražšímu Sony Cyber-shot DSC-HX30V. Pokud se obejdete bez Wi-Fi funkcionality, pak může být lepší volbou také Canon PowerShot SX260 HS. Je o trochu levnější než WB850F a pořizuje snímky velmi vysoké kvality.

 

Základní údaje:

Typ: Superzoom

Velikost: 61 x 109 x 25 mm

Hmotnost: 227 g

Typ displeje: LCD

Úhlopříčka displeje: 3,0 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 921 000 pixelů

Poměr stran displeje: 4 : 3

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 4,6 x 6,2 (1/2,3") mm

Rozlišení snímače: 16 MPix

Optický zoom: 21 x

Maximální hodnota ISO: 3200

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung WB850F


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.