Přeposlat Sony Cyber-shot DSC-HX20V

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

02.08.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-HX20V je kompaktní přístroj, nabízející 20násobný zoom objektiv se snímačem o rozlišení 18 megapixelů. Pořizuje ostré snímky, vede si dobře i za horšího světla a nabízí modul GPS, takže vám umožní přesně lokalizovat pořízené snímky. Je dražší než základní modely této kategorie, postrádá však funkcionalitu Wi-Fi, čímž se liší od svého technologického bratránka Sony Cyber-shot DSC-HX30V. Nehledě na tento rozdíl jsou oba fotoaparáty prakticky identické. HX20V je také poněkud levnější, takže záleží jen na vás, stojí-li vám Wi-Fi za nějakou tu korunu navíc.

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

Rozměry fotoaparátu činí 106,6 x 61,9 x 34,6 milimetrů, hmotnost 221 gramů (254 g včetně karty a baterie). Je tedy o něco větší než konkurenční vysoce kvalitní model Canon PowerShot SX260 HS. Ačkoliv to není nejmenší model, jaký můžete objevit, fakt přítomnosti 20x zoom objektivu (25-500 mm) v těle tak skromných rozměrů zůstává přesto úctyhodným. Rozsah ohniska objektivu je vyšší než u příbuzného HX10V. Světelnost objektivu nabízí rozpětí F3,2 – F5,8. Počet fyzických ovládacích prvků je vysoký a umožňuje pohodlné a rychlé nastavení při většině myslitelných podmínek.

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

Velkým pozitivem je krásný třípalcový LCD displej, který nabízí vysoké rozlišení 921 tisíc pixelů. Stejně jako u HX30V je velmi detailní a ostrý, lepší je v této kategorii pouze OLED displej stejného rozlišení u Samsungu WB850F. Modul GPS pracuje automaticky, vašim snímkům přiřazuje koordináty, podle kterých si později můžete prohlédnout přesnou polohu jejich pořízení. Tuto funkcionalitu podporují software a webové služby Picasa, Lightroom, iPhoto, Aperture a Flickr. Zařízení zachytí signál ze satelitu zhruba za tři minuty (což je podstatně pomalejší než u modelu Nikon Coolpix S9300, jemuž trvá zachycení signálu necelou minutu).

 

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

 

HX20V je jedním z nejrychlejších kompaktních fotoaparátů své kategorie. První snímek po zapnutí pořídí za pouhých 1,5 vteřiny. Ještě zajímavější je však parametr délky trvání závěrkové prodlevy, která je takřka nepatrná. To je samozřejmě výborná vlastnost, pokud rádi pořizujete akční fotografie v rychlém sledu. Fotoaparát pořizuje skupinu rychlých 10 snímků rychlostí 7 rámečků za vteřinu. Stojíte-li však o fotoaparát pořizující větší balík rychlých snímků, zvolte Canon PowerShot SX260HS – ten dokáže pořizovat snímky v kontinuálním módu rychlostí 2 rámečků za vteřinu, přitom je obstojný i ve startovací rychlosti (1,8 s.) a závěrkové prodlevě (0,2 s.).

 

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

 

Ostrost snímků je velkou předností tohoto fotoaparátu – při nejširším nastavení činí úctyhodných 2363 linií na výšku obrazu, což je jeden z nejlepších výsledků mezi kompaktními fotoaparáty dané kategorie. Velmi kvalitní objektivy a vysoká ostrost jsou u této třídy fotoaparátů běžné, i levný model Olympus SZ-12 vykazuje obstojných 1793 linií. Velmi dobře si HX20V vede z hlediska udržení ostrosti fotografií při vyšších nastaveních ISO. Toto bývá velký problém u mnoha kvalitních fotoaparátů, HX20V i HX30V však zachovávají jemné detaily i při ISO 800 a dokonce také ISO 1600, kdy šum na pozadí dosahuje již vysoké hodnoty 1,8 %.

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

Natočené video je ukládáno ve formátu AVCHD a v kvalitě 1080p60 nebo 1080i60. Dle očekávání je záznam čistý, ostrý a detailní. Při natáčení lze zaostřovat a přibližovat, přitom není zvuk pohybujícího se objektivu nijak zvlášť slyšitelný. Většina dalších parametrů zcela odpovídá modelu HX30V, jehož recenzi jste si mohli přečíst nedávno. Podporovány jsou standardní paměťové karty SD, SDHC a SDXC, kromě nich však také Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo a Memory Stick PRO-HG Duo od Sony.

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

 

Sony Cyber-shot DSC-HX20V je velmi kvalitní fotoaparát, nabízející skvělou obrazovou kvalitu snímků, vysokou rychlost, automatické přidávání lokalizace GPS a mnohá další pozitiva. Stojíte-li navíc ještě o funkcionalitu Wi-Fi, budete muset sáhnout do kapsy o trochu hlouběji a pořídit si model HX30V. Ten je prakticky identickým přístrojem, obohaceným o Wi-Fi a stojícím zhruba o 20 dolarů více. Z hlediska obecné kvality však patří oba mezi špičku.

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 106,6 x 61,9 x 34,6 milimetrů

Hmotnost: 221 gramů

Typ snímače: CMOS Exmor R

Velikost snímače: 6,2 x 4,6 (1/2,3") mm

Rozlišení snímače: 18,9 megapixelu

Maximální hodnota ISO: 12800

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 921 000 bodů

Poměr stran LCD displeje: 4:3

Porty: micro USB, mini HDMI

Digitální zoom: 4x

Optický zoom: 20x

Baterie: Lithium Ion

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Cyber-shot DSC-HX20V


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.