Přeposlat Nikon Coolpix P310

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix P310

03.08.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kompaktní fotoaparát Nikon Coolpix P310 je velmi kvalitní model, vytvořený i s ohledem na profesionální fotografy. Objektiv s vysokou aperturou a sofistikovaným systémem fyzických ovládacích prvků umožňuje velmi dobré a pohodlné ovládání. Výborná je i výkonnost při vyšších nastaveních ISO a pohledný zadní LCD displej. Kvalita snímků je v rámci této třídy skvělá. Chybí však modul GPS a najdou se i další drobné nedostatky. Poněkud nadměrnou velikostí může tento fotoaparát některé uživatele odradit, rozhraní zoomu 16ti megapixelového objektivu je navíc mírně omezené. Z toho důvodu vychází ze srovnání lépe například konkurenční model Sony Cyber-shot DSC-WX150.

Nikon Coolpix P310

P310 měří 103 x 58 x 32 milimetrů, jeho hmotnost činí 194 gramů, a to včetně karty i baterie. Tělo přístroje však není tak hluboké, jak by se podle udávaných hodnot mohlo zdát. Důvodem je vystupující okraj objektivu, který tuto míru navyšuje. Ve srovnání s běžnými kompakty, jako je Panasonic Lumix DMC-SZ7, je podstatně větším fotoaparátem. Ačkoliv ohniskový rozsah objektivu činí jen 24-100 milimetrů (4,2x zoom), světelnost je skvělá – v nejširší nastavení dokonce F1,8, na nejdelším potom F4,9. To znamená, že pojímá více než dvojnásobek světla oproti většině kompaktních fotoaparátů.

Nikon Coolpix P310

Velkým pozitivem fotoaparátu je skvělý zadní LCD displej s úhlopříčkou 3 palce (7,6 cm) a rozlišením 921 000 pixelů. Design s vysokým rozlišením způsobuje, že je doslova křišťálově ostrá, navíc je dostatečně jasná, aby bylo možné prohlížet její obsah i na přímém slunečním světle. Velkou slabinou P310 je naopak jeho dlouhá závěrková prodleva, představující čas mezi zmáčknutím spouště a skutečným pořízením snímku. U tohoto kompaktu činí velmi pomalých 0,4 vteřiny. Tato doba může znamenat propásnutí správného momentu, což je u jinak skvělého fotoaparátu zarážející. V dalších parametrech už si P310 vede poměrně dobře, první snímek po zapnutí pořídí již za 1,5 vteřiny a rychlých pět snímků zvládne za rovnou vteřinu. V ostrosti pořízených fotografií si vede vcelku dobře, i když s 1865 liniemi na výšku snímku rozhodně nepatří k těm nejlepším. Problém nepředstavuje ani častá slabina konkurenčních přístrojů – kvalita snímků při vyšších nastaveních ISO. Detail se nevytrácí ještě při ISO 1600 a „použitelná“ je i hodnota ISO 3200.

Nikon Coolpix P310

P310 natáčí video v kvalitě 1080p30 a ukládá jej ve formátu QuickTime. Kvalita je excelentní; záznam je ostrý a barvy jasné a vyvážené. Při natáčení můžete zaostřovat a přibližovat, přičemž zvuk pohybujícího se objektivu je slyšitelný jen velmi slabě. Z hlediska konektivity máte k dispozici standardní USB port pro připojení k počítači a mini HDMI port pro připojení k HD televizoru. Port USB se rozdvojuje a zastává funkci konektoru pro AC adaptér. Podporovány jsou standardní paměťové karty SD, SDHC i SDXC.

Nikon Coolpix P310

Až na několik většinou drobných chybek je Nikon Coolpix P310 kompaktním fotoaparátem, který uspokojí většinu uživatelů, toužící po kvalitním kapesním kompaktu. Kvalita snímků je velmi vysoká a systém ovládacích prvků plně vyhovující. K tomu připočítejme rychlý objektiv, výbornou výkonnost při vyšších nastaveních ISO, nádherný LCD displej a relativně příznivou cenu. Tyto klady převažují nad negativy v podobě poněkud větších rozměrů, chybějícího modulu GPS, velmi pomalé závěrkové prodlevy a omezené ohniskové vzdálenosti. Fotoaparát Nikon Coolpix P310 patří k nejlepším modelům ve své kategorii.

Nikon Coolpix P310

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 103 x 58 x 32 milimetrů

Hmotnost: 194 gramů

Typ snímače: CMOS BSI

Velikost snímače: 6,2 x 4,6 (1/2,3") mm

Rozlišení snímače: 16,79 megapixelu

Maximální hodnota ISO: 6400

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 921 000 bodů

Poměr stran LCD displeje: 4:3

Porty: micro USB, mini HDMI

Digitální zoom: 2x

Optický zoom: 4,2x

Baterie: Lithium Ion

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon Coolpix P310


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.