Přeposlat Lomography La Sardina (Western Edition)

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lomography La Sardina (Western Edition)

15.08.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Podivuhodný fotoaparát s předlouhým a krkolomným názvem Lomography La Sardina (Western Edition) je k dostání ve dvou různých kovových „westernových“ verzích – Belle Star a Coyote. Mezi jeho pozitiva patří zejména širokoúhlý objektiv, snadné ovládání, přítomnost nastavitelného blesku a využití standardního 35 mm filmu. Naproti tomu veškerá negativa se dají dobře shrnout do dvou slov: velmi drahý. Tedy alespoň v poměru k jeho výkonnosti. Ačkoliv je totiž tato speciální edice nesmírně hezká a elegantní, přece jen by nemusela být tak drahá.

Lomography La Sardina (Western Edition)

Tělo fotoaparátu La Sardina je pokryto vizuálně nezaměnitelným povrchem z oxidovaného kovu, opracovaného do motivu amerického Divokého západu. Fotoaparát nabízí napevno usazený objektiv s 22 milimetrovou perspektivou a se světelností F/8. Objektiv je uprostřed velmi ostrý, po stranách je ale zorné pole snímku mírně rozmazané. Objektiv je také do určité míry zatažitelný, čímž umožňuje aktuálně nepoužívanému přístroji setrvávat ve větší kompaktnosti. Je však třeba dávat pozor, aby byl na svém místě ihned po přípravě k pořizování snímků, jelikož závěrka se vám při jeho špatném postavení vůbec neotevře.

Lomography La Sardina Camera & Flash

Malá apertura F/8 činí tento fotoaparát vhodným k pořizování snímků pouze za denního světla, kdy není potřeba používat blesk. Přídatný blesk legračního jména Fritz the Blitz od společnosti Lomography je nicméně šikovným pomocníkem při fotografování ve vnitřních prostorách nebo za venkovní tmy. Můžete jej použít při plné síle citlivosti ve vnitřních prostorách nebo při použití jednoho z přiložených rozptylovačů – ty jsou velmi užitečné, neboť zjemňují a vyvažují přísun světla. Objektiv nabízí dvě nastavení ohniskové vzdálenosti – blízký mód pro objekty bližší než 0,6 metru a standardní mód pro objekty vzdálenější.

Lomography La Sardina (Western Edition)

Objektiv o 22 milimetrech je do značné míry širokoúhlý (88° zorného pole) a jeho schopnost zaostřit na vzdálenost nižší než 60 centimetrů vám umožňuje přiblížit se k fotografovanému objektu skutečně velmi blízko. Tradiční pravidla blízkého portrétního snímkování můžete s modelem La Sardina zcela v klidu pustit z hlavy – s tímto fotoaparátem se ke kýženému objektu můžete přiblížit velmi snadno a rychle. Blesk má totiž tři samostatná nastavení, která můžete dále měnit čistě na základě vzdálenosti od vašeho fotografovaného subjektu. K dispozici jsou také různé barevné filtry.

Lomography La Sardina Camera & Flash

Pokud se vám příliš nezamlouvá myšlenka vydání téměř 4000 korun na fotoaparát s parametry hračky, Lomography nabízí model La Sardina také v množství jiných provedení, které dosahují zhruba poloviční (s bleskem Fritz the Blitz) nebo třetinové (bez něho) ceny. Netrváte-li na westernovém provedení designu fotoaparátu, můžete získat stejnou kvalitu za podstatně nižší cenu. Pokud vás zajímá, proč se tento model vlastně nazývá La Sardina, pak je to kvůli jeho vzhledu, značně podobnému plechové vaničce se sardinkami. Některá jiná vydání tohoto modelu zahrnují dokonce i námořní motivy, což je případ verze El Capitan a Fischers Fritze. Všechny verze fotoaparátu obsahují v základním balení také fotografickou knihu s množstvím velmi hezkých fotografií, tímto modelem pořízených.

 

Lomography La Sardina (Western Edition)

 

Základní údaje:

Typ filmu: 35 mm

Ohnisková délka objektivu: 22 mm

Úhel pohledu: 88°

Rozsah zaostření: 0,6 metru až nekonečno

Světelnost: 1 : 8

Baterie: CR123A Lithium

(Většina specifikací výrobcem neupřesněna)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lomography La Sardina (Western Edition)


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.