Přeposlat Samsung NX1000

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung NX1000

24.08.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Samsung Electronics přišla jako první s řadou kompaktních systémových fotoaparátů řady NX, nabízejících integrovanou funkci Wi-Fi připojení. Tyto takzvané SMART fotoaparáty jsou ukázkou budoucnosti technologie CSC, umožňující připojení k bezdrátovým sítím bez potřeby dalších karet, a tím i velmi rychlé sdílení snímků ve vysoké kvalitě. Samsung NX1000 je snadno přenosný model nepravé zrcadlovky, jehož jediným nedostatkem je jeho poněkud pomalejší startovní reakce a delší závěrková prodleva. Kvalita snímků je však excelentní a k dispozici s ním máte také skvělý displej a množství užitečných funkcí a doplňků.

Samsung NX1000

NX1000 patří mezi menší bezzrcadlovky, zejména když uvážíte, že jeho APS-C snímač (stejný typ, jaký naleznete u uživatelských digitálních zrcadlovek), je fyzicky větší než snímače u fotoaparátů s Micro Four Thirds. Rozměry fotoaparátu činí 114 x 63 x 37 milimetrů a váží dobře zapamatovatelných 222,2 gramu. NX1000 nenabízí přímo zabudovaný blesk, k dispozici však máte externí blesk, který lze umístit na patici hot shoe. Zadní LCD displej má standardní úhlopříčku 3 palce (7,6 cm) a jedná se pouze o typ TFT, jeho rozlišení ale činí skvělých 921 600 bodů. Patří k nejlepším ve své výkonnostní třídě, není však úplně nejlepší (v tomto ohledu jej překonávají displeje modelů Samsung NX200 nebo Olympus PEN E-P3).

Samsung NX1000

Samsung NX1000 je ve své podstatě základní model s vyměnitelnými objektivy. Čerpá z technologického podkladu vyšších řad, zejména pak NX210. Snímač nabízí vysoké rozlišení 20 MPix. Fyzické ovládací prvky jsou dobře umístěné a postačují ke všem základním nastavením a operacím. Jediným větším nedostatkem je pomalá startovní reakce fotoaparátu. NX1000 totiž potřebuje 2,2 vteřiny k zapnutí a pořízení prvního snímku. Závěrková prodleva činí 0,5 vteřiny, což je také mírně pomalejší parametr. Lépe si vede při pořizování rychlé série fotek, a to při frekvenci 7 rámečků za vteřinu – tuto rychlost však udrží pouze v případě prvních devíti snímků. Z hlediska ostrosti na tom není NX1000 také nijak špatně – ostrost jím pořízených snímků dosahuje až 2173 linií na výšku obrazu.

Samsung NX1000

Fotoaparát si vede dobře při pořizování snímků za vyššího nastavení ISO. Hladinu šumu na pozadí pod úrovní kritických 1,5 % udrží ještě při ISO 6400, ačkoliv při tomto nastavení už se vytrácí jemné detaily fotografie. Video je nahráváno ve formátu MP4 při HD kvalitě 1080p30 nebo 720p30. Záznam je svojí obrazovou kvalitou skutečně excelentní; barvy jsou syté avyvážené, detaily ostré a objektiv se pohybuje při natáčení takřka zcela neslyšně (zvuk zaostřujícího objektivu není na audio záznamu slyšitelný). Z konektorů jsou přítomny standardní micro HDMI a micro USB porty, podporovány jsou paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

Samsung NX1000

Hodláte-li zakoupit kompaktní fotoaparát s vyměnitelným objektivem a s dobrou podporou Wi-Fi., pak je Samsung NX1000 velmi vážným uchazečem o vaši pozornost. Nabízí totiž ostrý objektiv, vysokou kvalitu snímků, pořízených při vyšším nastavení ISO a zejména skvělou implementaci Wi-Fi. Také zadní LCD obrazovka patří k silným stránkám přístroje. Menšími negativy jsou zejména pomalejší startovní reakce a absence elektronického hledáčku i zabudovaného blesku. Bezzrcadlový kompakt NX1000 nepatří k lamačům rychlostních rekordů ve své výkonnostní třídě, dodává však veskrze výbornou obrazovou kvalitu snímků, natáčí video ve Full HD a umožňuje velmi rychlé a snadné sdílení fotografií. Kvalitní snímač CMOS s vysokým rozlišením a rychlé sériové snímání jsou jen dalšími z mnoha pozitiv, které mluví ve prospěch tohoto fotoaparátu.

Samsung NX1000

 

Základní údaje:

Typ: Nepravá zrcadlovka

Velikost: 114 x 63 x 37 milimetrů

Hmotnost: 222 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: APS-C (3 : 2)

Rozlišení snímače: 21,6 megapixelu

Maximální hodnota ISO: 12800

Typ displeje: TFT

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 921 600 bodů

Porty: micro USB, micro HDMI

Baterie: Akumulátor Lithium Ion

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung NX1000


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.