Přeposlat Sony Alpha 57

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Alpha 57

27.08.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Sony Alpha 57 je jednou ze čtyř digitálních zrcadlovek s velikostí snímače APS-C, nabízených společností Sony. Nachází se o krok výše než počáteční model Alpha 37 a stejně jako jeho technologičtí sourozenci disponuje designem fixovaného zrcadla a elektronického hledáčku, což je odklon od systému běžných digitálních zrcadlovek, které využívají pohyblivé zrcadlo a optický hledáček pro přímý náhled skrz objektiv. Šestnáctimegapixelový model A57 pořizuje skutečně excelentní snímky a skvělé videozáznamy, ačkoliv například hledáček nedosahuje kvality svého protějšku u pokročilejšího modelu Alpha 65. Mírně pokulhává také v rychlostních parametrech, ačkoliv v tomto ohledu nejde o velký nedostatek.

Sony Alpha 57

Velikost těla tohoto fotoaparátu činí 132,1 x 97,5 x 80,7 milimetru, hmotnost pak zhruba 618 gramů (s baterií a kartou, samostatně 539 g.). Alpha 57 je tak o trochu větší než konkurenční Nikon D3200, zato je však lehčí. Zadní LCD displej s úhlopříčkou 3 palce a rozlišení 921 000 pixelů je výkyvný a umožňuje tak podstatně pestřejší prostorovou manipulaci při pořizování snímků. Elektronický hledáček má poměrně úctyhodné rozlišení 1,4 megapixelu, ale zaostává za 2,5 megapixelovým OLED hledáčkem u modelů Alpha 65, Alpha 77 nebo Alpha NEX-7 rovněž od společnosti Sony. Za nízkého osvitu typicky splývavý obraz hledáčku trpí poněkud trhavým pohybem. Fyzické ovládací prvky jsou sofistikovaně řešené, ačkoliv svým umístěním zřejmě nebudou vyhovovat všem.

Sony Alpha 57

Digitální zrcadlovky se značkou Sony bývají obvykle nesmírně rychlými modely, přičemž A57 není v podstatě výjimkou. Sérii rychlých fotografií (28 ve formátu JPG nebo 22 ve formátu RAW) dokáže pořídit rychlostí 7,8 rámečku za vteřinu a závěrková rychlost přitom činí jen 0,1 vteřiny. Rychlost automatického zaostřování je také silnou stránkou fotoaparátu – za dobrého světla je doba tohoto úkonu prakticky nepostřehnutelná. Za horších světelných podmínek pak představuje interval pro zaostření a vyfotografování jakýkoliv čas v rozpětí 1,4 až 2,5 vteřiny. Pomalejší je A57 pouze ve „startovací“ rychlosti. První snímek totiž dokáže pořídit až po 2,7 vteřiny od zapnutí, což je ve srovnání s některými konkurenčními modely poměrně pomalé.

 

Sony Alpha 57

 

Ostrost fotografií je spíše průměrná, jelikož se pohybuje v rozpětí 1505 až 1907 linií na výšku snímku. Tím A57 dalece zaostává za některými fotoaparáty této kategorie, jejichž snímky překračují vysoce hranici 2000 linií. Výborně si ale A57 vede při snímkování za vyššího nastavení ISO. Kritickou hranici 1,5 % šumu na pozadí nepřekračuje ani při hodnotě ISO 3200, navíc ani tehdy nedochází k žádné zaznamenatelné ztrátě detailů. Při ISO 6400 dosahuje šum hodnoty 1,6 % a ztráta detailů je již hodně patrná. O trochu lépe si v tomto ohledu vede například skvělý Nikon D5100, který dokáže stlačit hodnotu šumu pod 1,5 % ještě při ISO 6400.

Sony Alpha 57

Video je natáčeno ve formátu AVCHD, a to při kvalitě 1080p60, 1080i60 a 1080p24. Celková kvalita záznamu je skvělá, detaily jsou ostré, barvy vyvážené a pohyb plynulý. Zvuk pohybujícího se objektivu je slyšitelný, ale k dispozici je také vstup pro externí mikrofon. K dispozici je dále také HDMI vstup, mini USB port, port pro dálkové ovládání a konektor DC. Kromě standardních paměťových karet SD, SDHC a SDXC máte k dispozici také Memory Stick Duo od společnosti Sony.

Sony Alpha 57

Fotoaparát Sony Alpha 57 je výborným přístrojem, který nabízí skvělou výkonnost při vyšších parametrech ISO, rychlé sériové snímkování, bleskové automatické zaostřování při snímkování i natáčení videa, dobře řešené ovládací prvky a artikulovaný LCD displej. Negativy jsou pomalejší startovací reakce a nízká rychlost elektronického hledáčku při nedostatku světla. A57 je tedy velmi kvalitním fotoaparátem, který lze vcelku doporučit – existují však i lepší modely, z nichž některé nesou také podpis firmy Sony.

Sony Alpha 57

 

Základní údaje:

Typ: Digitální zrcadlovka

Velikost: 132,1 x 97,5 x 80,7 mm

Hmotnost: 618 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 23,5 x 15,6 (APS-C) mm

Rozlišení snímače: 18,9 megapixelu

Maximální hodnota ISO: 16000

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 921 600 bodů

Poměr stran LCD displeje: 4:3

Porty: mini USB, mini HDMI, mikrofon, dálkové ovládání

Baterie: Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Alpha 57


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.