Přeposlat Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

24.09.2012 | Vladimír Socha | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Pokud jste již absolvovali své fotografické začátky s jednoduchými digitálními fotoaparáty typu „zamiř a foť“, pak vaše další kroky nejspíš povedou k pravým digitálním zrcadlovkám (DSLR). V rámci současné rozmanitosti těchto fotoaparátů se může výběr té pravé zdát jako skutečný výzkumný úkol, přitom však nemusí jít o nic tolik obtížného. Stejně jako v předchozím příspěvku i zde následuje seznam několika vysoce kvalitních dnes prodávaných modelů, které byly testovány redakcemi odborných časopisů a jsou doporučovány jako jedny z nejlepších na současném trhu. Opět však i zde platí, že individuální názory se mohou poněkud lišit a přesné pořadí je spíše věcí osobních preferencí každého posuzovatele. Z vybraných modelů by se však většina nepochybně umístila prakticky v jakémkoliv hodnocení. Zdůrazněny jsou pouze přednosti jednotlivých modelů, nikoliv jejich zápory (které nad nimi většinou beztak nepřevažují).

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

Velikost snímače APS-C, levnější modely (zhruba do 20 000 Kč)

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

Nikon D5100

Skvělý fotoaparát Nikon D5100 nabízí úžasnou kombinaci snímků a videozáznamu skvělé kvality, navíc je vybaven množstvím technologických doplňků a užitečných zabudovaných efektů.

 

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

Nikon D3100

Tento fotoaparát je skvělým „vstupním“ modelem digitální zrcadlovky, vybaveným užitečným online manuálem a průvodcem využití. Nabízí také atraktivní cenu a v rámci své kategorie je velmi kompaktní.

 

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

Sony Alpha 65 (SLT-A65VK)

Sony Alpha 65 je dalším 24-megapixelovým přístrojem s velmi rychlou frekvencí snímkování 9 rámečků za vteřinu. Má také zabudované GPS, vyniká rychlým automatickým ostřením a skvělým OLED elektronickým hledáčkem.

 

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

Canon Rebel T3

Tento fotoaparát představuje velmi decentní vstupní model digitálních zrcadlovek, je velmi rychlý a vede si dobře při pořizování snímků za horšího osvětlení.

 

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

Canon Rebel T3i

Další velmi rychlá digitální zrcadlovka s vysokou obrazovou kvalitou snímků (ačkoliv ne tak vysokou jako u předchozího modelu T2i) a výklopným LCD displejem.

 

 

Velikost snímače APS-C, dražší modely (zhruba od 20 000 Kč)

 

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

Sony Alpha 77 (SLT-A77VQ)

Velkou předností tohoto modelu je mimo jiné snímač s vysokým rozlišením 24 megapixelů, rychlá frekvence snímkování 10,3 rámečku za vteřinu a natáčení videa v kvalitě 1080p60 s kontinuálním automatickým ostřením.

 

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

Pentax K-5

Vůči rozmarům počasí odolný Pentax K-5 je rychlou digitální zrcadlovkou se zabudovanou stabilizací obrazu a rychlým sériovým snímkováním.

 

 

Full-frame digitální zrcadlovky

 

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

Nikon D4

Fotoaparát Nikon D4 je skutečným snem většiny profesionálních fotoaparátů – má množství ovládacích prvků a velký, jasný průhledový hledáček i vysokou snímací rychlost 10 rámečků za vteřinu.

 

Nejlepší digitální zrcadlovky dneška

Canon EOS 5D Mark III

Tento fotoaparát je na full-frame zrcadlovku velmi kompaktní, nabízí vysoké rozlišení a velký průhledový hledáček. LCD displej je jasný a má vysoké rozlišení. Sériové snímkování je rychlé a výkonnost při vyšších nastaveních ISO velmi dobrá.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejlepší digitální zrcadlovky dneška


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.