Přeposlat Společnost Sony představuje „full-frame“ zrcadlovku α99

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Společnost Sony představuje „full-frame“ zrcadlovku α99

03.10.2012 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

35mm „full-frame“ fotoaparát s bajonetem A-mount poprvé vybavený systémem Dual AF a profesionálními funkcemi pro natáčení videa

Společnost Sony představuje „full-frame“ zrcadlovku α99

  • Vlajková loď technologie polopropustného zrcadla (Translucent Mirror Technology) s nově vyvinutým obrazovým snímačem Exmor CMOS o velikosti políčka kinofilmu („full-frame“) a rozlišení 24,3 efektivních megapixelů
  • První „full-frame“ fotoaparát na světě1 s automatickým ostřením Dual AF System s 19 senzory (včetně 11 křížových senzorů), 102 AF body (v rovině ohniska) a novou funkcí ovládání rozsahu autofokusu, kterou se nastavuje rozsah vzdálenosti, v níž funguje automatické ostření
  • Široký rozsah citlivosti ISO 50 – 25 600 (s nastavením rozšířené citlivosti) s extrémně nízkou hladinou obrazového šumu
  • Pokročilé progresivní snímkování Full HD 50p videa s průběžným automatickým ostřením a profesionálními audio funkcemi
  • Hledáček XGA OLED Tru-Finder se 100% pokrytím zorného pole
  • Fotoaparát pro pokročilé: robustní, ale lehké tělo z hořčíkové slitiny, ochrana proti nepříznivému počasí a zdokonalené rozhraní Quick Navi Pro

Společnost Sony představuje „full-frame“ zrcadlovku α99

Pokročilým fotografům se otevírá možnost prozkoumat svět kreativních možností „full-framové“ digitální fotografie a kvalitní  odezvy technologie polopropustného zrcadla (Translucent Mirror Technology).

Nový model α99 – netrpělivě očekávaný nástupce vlajkové lodi mezi digitálními zrcadlovkami α900 – je prvním fotoaparátem Sony s technologií polopropustného zrcadla vybaveným obrazovým snímačem o velikosti políčka kinofilmu (tzv. „full-frame“ snímač).

α99 s pevným tělem, které lehce zvládne i úkoly v náročném prostředí, nastavuje nové standardy digitálního fotografování, uživatelské ergonomie a spolehlivosti, které uspokojí i pokročilé fotografy.

Společnost Sony představuje „full-frame“ zrcadlovku α99

Nepřekonatelný výkon a fotografická odezva

Spolupráce unikátního, nově vyvinutého „full-frame“ snímače Exmor CMOS s 24,3 efektivními megapixely s pokročilým obrazovým procesorem BIONZ zaručuje nevídané zobrazovací možnosti jak v oblasti statické fotografie, tak videa.

Čistý obrazový výkon snímače daný jeho rozlišením zvyšuje nově vyvinutý oddělený multisegmentový optický nízkoprůchodový filtr. S pomocí nového velkého integrovaného obvodu procesor BIONZ zvládá ve vysokých rychlostech obrovské množství obrazových dat ze snímače Exmor CMOS. Za přispění nového, místně specifického algoritmu pro redukci šumu (NR) tak vzniká 14bit RAW výstup s bohatou gradací a nízkou hladinou obrazového šumu.

Zdokonalený BIONZ zvyšuje rozsah citlivosti (v rozšířeném režimu) na hodnoty ISO 50 – 25 600 – rozsah s 9 pozicemi. Jeho bezprecedentní výkon umožňuje pořizovat fotografické sekvence v plném rozlišení rychlostí až 6 snímků
za sekundu, případně 10 snímků za sekundu v high-speed režimu teleobjektivu.

Světovou novinkou je kombinace 19bodového AF systému s 11 křížovými senzory s vícebodovým AF senzorem detekce fáze v rovině ostření. Tento přídavný senzor se 102 AF body překrývá hlavní obrazový senzor. S využitím možností technologie polopropustného zrcadla tento duální AF systém nabízí ultrarychlé a přesné automatické ostření, které dokáže objekt sledovat, i když opustí zónu 19bodového autofokusu.

Další novinkou modelu α99 je pokročilý režim průběžného automatického ostření AF-D, který velmi účinně sleduje pohybující se objekty. Spolehlivá data o hloubce pole ostření poskytovaná 19bodovým AF systémem doplňuje 102bodový AF senzor detekce fáze v rovině ostření, který si snadno poradí s objekty přecházejícími přes rovinu ostření.

Hned od svého uvedení bude nový režim AF-D podporován objektivy SAL2470Z, SAL2875, SAL50F14, SAL300F28G2, SAL70400G a SAL500F4G. Podpora u dalších objektivů bude později přidána prostřednictvím aktualizace firmware.

Dalším vylepšením je nová funkce ovládání rozsahu automatického ostření, umožňující uživateli nastavit rozsah vzdálenosti, kterou bude autofokus registrovat. Tato inteligentní funkce významně zjednoduší situace, kdy například potřebujete zaostřit na vzdálené sportovní dění skrze blízký drátěný plot.

Společnost Sony představuje „full-frame“ zrcadlovku α99

Stvořeno pro kameramany a filmaře

Fotoaparát α99 zdědil prvotřídní „filmařské geny“ profesionálních kamer a high-endových videokamer značky Sony. Výjimečné rozlišení a citlivost „full-frame“ snímače doplňují pokročilé funkce optimalizované pro profesionální natáčení videa.

α99 splňuje nároky profesionálních filmařů, kterým nabízí progresivní full-frame Full HD 50p/25p video (s možností přepnout na 60p/24p) dle specifikací AVCHD Version 2.0. Funkce trvalého průběžného automatického ostření (Full-time Continuous AF Movie, představená u fotoaparátu α77) umožňuje plynulé, nepřerušované sledování pohybujících se objektů. Mezi další vylepšení zaměřená na oblast videa patří Full HD výstup přes HDMI v reálném čase a nepřerušovaný záznam „na dvě karty“ umístěné ve slotech fotoaparátu.

Užitečným prvkem pro natáčení videa je tichý multifunkční ovladač v podobě otočného knoflíku na přední straně těla fotoaparátu, který umožňuje v průběhu záznamu Full HD videa plynule a neslyšně upravovat kompenzaci expozice, citlivost ISO a způsob měření expozice, čas, clonu a úroveň záznamu audia. Dostatek energie pro natáčení nabízí kombinace s novým vertikálním gripem VG-C99AM, který pojme až tři baterie (viz níže). Baterie je dokonce možné měnit za chodu, aniž by došlo k přerušení natáčení.

Výrazné zdokonalení podstoupily také funkce pro záznam zvuku, aby splňovaly nároky pokročilých kameramanů. Kromě zobrazení hlasitosti audia a možnosti nastavovat úroveň záznamu je k dispozici také sluchátkový vstup pro přesnou kontrolu zvuku v terénu. Volitelný adaptér XLR-K1M přidává k fotoaparátu kvalitní směrový monofonní mikrofon a profesionální XLR porty pro spolehlivý záznam audia.

Společnost Sony představuje „full-frame“ zrcadlovku α99

Kvalita bez kompromisů pro pokročilé fotografy

Hledáček XGA OLED Tru-Finder nabízí dokonale detailní zobrazení objektu a 100% pokrytí zorného pole. Vyznačuje se výjimečnou jasností, kontrastem, ostrostí a velkým rozlišením.

Hledáček Tru-Finder nabízí 100% pokrytí zorného pole i při použití DT objektivu optimalizovaného pro fotoaparáty se snímačem APS-C sensor. Zorný úhel se automaticky konvertuje jak pro obrazový snímač, tak pro hledáček, který je díky tomu naprosto kompatibilní s formátem APS-C a zobrazuje scénu záběru přes celou svou plochu.

Kromě toho je fotoaparát vybaven také LCD displejem XtraFine výklopným ve třech směrech, s rozlišením 1 229 000 obrazových bodů (ekvivalent VGA) a technologií WhiteMagic™ zvyšující jas displeje ve venkovních podmínkách.

Navzdory své nekompromisní profesionální výbavě je model α99 nejlehčím „full-frame“ digitálním fotoaparátem s výměnnými objektivy na světě1. Na jeho hmotnosti pouhých 733 g (bez objektivu a baterie) se podílí jednak samotná technologie polopropustného zrcadla, jednak díly z hořčíkové slitiny, které dodávají vysokou pevnost konstrukce při nízké hmotnosti.

Vodotěsné spoje chrání fotoaparát proti prachu a vlhkosti, zatímco zesílené ovládací prvky zajistí léta bezchybného fungování v prakticky jakýchkoli podmínkách. Trvanlivost a spolehlivost fotoaparátu podtrhuje závěrkový blok nové konstrukce, který je testovaný na přibližně 200 000 cyklů spouště.

Z ergonomického hlediska byl fotoaparát navržen pro plynulou, nekomplikovanou práci, při níž vás nic neodvádí od kreativní činnosti. Mezi zdokonalení patří nová konstrukce úchopových ploch, tvarové odlišení přepínačů a tlačítek pro intuitivní použití, aniž byste museli přestat sledovat svůj záběr. K dispozici je také nová možnost aretace otočného voliče režimu expozice zabraňující jeho nechtěnému pootočení.

Přepracované rozhraní Quick Navi Pro, pocházející z osvědčených modelů α700 a α900, nabízí rychlý a intuitivní přístup k nastavení fotografických parametrů jednou rukou.

Fotoaparát je také možné ovládat vzdáleně prostřednictvím počítače. Podporovanými funkcemi je například přepínání mezi režimem fotoaparátu a videokamery nebo automatické přenášení pořízených snímků do počítače, což urychluje jejich další zpracování.

Společnost Sony představuje „full-frame“ zrcadlovku α99

Navrženo pro profesionály: nové objektivy a příslušenství

Díky zobrazovacím možnostem „full-frame“ snímače je ideálním doplňkem fotoaparátu α99 nový objektiv 300mm F2.8 G SSM II (SAL300F28G2). Tento prvotřídní, vysoce světelný superteleobjektiv navržený speciálně pro fotografování sportu a života v přírodě nabízí oproti svému předchůdci významně zdokonalenou konstrukci a vylepšené ovládání. Speciální úprava povrchu optických součástí Sony Nano AR Coating zajišťuje bezchybné zachycení statických snímků i HD videa se sníženým obsahem odlesků, s vyšším kontrastem a kvalitním podáním černé, zatímco nový integrovaný obvod pohonu přináší rychlejší a přesnější automatické ostření se zlepšeným sledováním objektu. Díky odolnosti vůči prachu a vlhkosti je tento objektiv ideální pro ty nejnáročnější fotografické zakázky v terénu.

Navíc se v současné době vyvíjí nový širokoúhlý objektiv Carl Zeiss pro bajonet A-mount Planar T* 50mm F1.4 ZA SSM optimalizovaný pro spolupráci s vysoce kvalitním 35mm „full-frame“ obrazovým snímačem. K dostání bude na jaře 2013. 

Jako exkluzívní doplněk pro model α99 se nabízí zcela nový vertikální grip VG-C99AM, který dokáže pojmout a využívat celkem tři baterie (včetně hlavní baterie vložené do fotoaparátu). Grip je odolný vůči prachu a vlhkosti a výborně se hodí jak pro dlouhou práci ve studiu, tak v terénu.

Špičkový HVL-F60M je výkonný blesk (GN 60, v metrech při ISO 100) s vestavěným LED světlem, které se ideálně hodí pro kreativní práci se statickými fotografiemi i videem. Mezi jeho inteligentní funkce patří bezdrátové ovládání vícenásobného záblesku a unikátní možnost nastavení Sony Quick Shift Bounce. Ovládání se provádí prostřednictvím vlastního intuitivního systému Quick Navi. Blesk HVL-F60M je odolný vůči prachu a vlhkosti a dodává se společně s odrazovým adaptérem a konverzním filtrem pro použití s LED osvětlením. Blesk HVL-F60M je určen pro model α99 a další fotoaparáty vybavené novou paticí Multi Interface Shoe, ale pomocí dodaného ADP-AMA adaptéru může být použit také v kombinaci s fotoaparáty s paticí Auto-lock Accessory Shoe.

Makro světlo HVL-RL1, kompatibilní s objektivy o průměru 49 mm a 55 mm, nabízí účinné osvětlení malých předmětů a ideálně se hodí pro makrofotografii. Jeho výstupní výkon (cca 700 lx/0,3 m) je přibližně čtyřnásobný oproti předchozímu modelu. Díky možnosti plynulé změny jasu má uživatel plnou kreativní kontrolu nad svými záběry. Lze přepínat mezi plným kruhovým osvětlením bez stínů nebo polokruhovým světlem vytvářejícím stínové efekty. Pro použití makro světla s objektivy SAL30M28 a SAL50F18 je nutné připojit volitelný adaptér FA-MA1AM. Světlo HVL-RL1 je určeno pro model α99 s novou paticí Multi Interface Shoe, ale pomocí dodaného ADP-AMA adaptéru může být použito také v kombinaci s fotoaparáty s paticí Auto-lock Accessory Shoe.

Nová adaptérová sada XLR-K1M XLR splňuje požadavky profesionální filmové produkce na zvuk. Nabízí dva standardní profesionální XLR porty pro propojení fotoaparátu α99 s profesionálními mikrofony a mixážními pulty. Maximální provozní flexibilitu zajišťuje přepínání vstupu MIC/LINE a oddělené nastavování úrovní dvou kanálů. Adaptérová sada se dodává s monofonním směrovým mikrofonem ECM-XM1, ale lze ji použít s celou řadou dalších profesionálních mikrofonů. Pro použití sady XLR-K1M s fotoaparátem α99 je nutná volitelná konzola.

Dálkový ovladač RMT-DSLR2 nabízí bezdrátové ovládání spouště pro fotografování nebo spuštění/zastavení natáčení videa. Kromě modelu α99 je kompatibilní s dalšími fotoaparáty α s bajonetem A-mount a E-mount vybavenými přijímačem dálkového ovládání.

Pohodlný batoh LCS-BP3 je navržen tak, aby splňoval i ty nejnáročnější požadavky profesionálních fotografů. Díky své dostatečné velikosti pojme tělo fotoaparátu α99 i s vertikálním gripem a nasazeným teleobjektivem, další 3-4 objektivy, příslušenství a 15,5” notebook.

Nový adaptér ADP-MAA umožňuje použití příslušenství určeného pro patici Auto-lock Accessory Shoe také u fotoaparátů s paticí Multi Interface Shoe2. Obdobně umožňuje adaptér ADP-AMA použití příslušenství určeného pro patici Multi Interface Shoe také u fotoaparátů s paticí Auto-lock Accessory Shoe.

Polopevná ochranná fólie na displej PCK-LM14 chrání LCD displej fotoaparátu proti prachu a poškrábání. Dodává se se samostatnou fólií na horní displej.

SF-64UX, nová paměťová karta Sony SDXC UHS-I (64GB, kompatibilní s ultra vysokorychlostním rozhraním UHS-I), nabízí výrazně vyšší přenosové rychlosti: až 94 MB/s (čtení) a 43 MB/s (zápis). Výborně se hodí pro superrychlé sériové snímání fotoaparátu α99. Výhodná je také vysoká rychlost přenosu velkých RAW souborů a videí do počítače.

Nové karty byly ze strany Sony podrobeny přísným testům, aby byla zaručena jejich vysoká spolehlivost a integrita dat. Kromě toho jsou odolné proti vodě a jejich konstrukce umožňuje použití ve velkém rozsahu provozních teplot. Uživatelé mohou bez obav fotografovat a natáčet, protože vědí, že jejich záznam chrání program Sony File Rescue*, který dokáže obnovit omylem smazané fotografie a videa.

(*Software je k dispozici pro majitele paměťových médií značky Sony formou bezplatného stažení na adrese www.sony.net/memorycard)      

Nový „full-frame“ fotoaparát Sony α99 s technologií polopropustného zrcadla bude v Evropě k dostání od začátku listopadu 2012.

Technické specifikace: SLT - A99

Obecné informace

Typ fotoaparátu

Digitální s výměnným objektivem

Kompatibilita objektivů

Vyměnitelný objektiv Sony se závitem A,

možnost použití objektivu Minolta/Konica Minolta

Snímač obrazu

Typ

35mm full-frame (35,8 x 23,9 mm), snímač  "Exmor" CMOS

Počet pixelů (skutečný)

Cca 24,3 megapixelů

Počet pixelů (celkem)

Cca 24,7 megapixelů

Snímač obrazu - poměr stran

3:2

Barevný filtr

R, G, B primární barvy

Protiprašný systém

Antistatický povlak low-pass filtru a mechanismus posuvu snímače

Systém zaznamenávání (fotografie)

Formát snímku

JPEG (DCF verze 2.0, Exif verze 2.3, MPF neutrální), RAW (formát Sony ARW 2.3), RAW a JPEG

Velikost snímku (v pixelech )

[ 3 : 2 ]

35mm full-frame L: 6 000 x 4 000 (24M), M: 3 936 x 2624 (10M), S: 2 640 x 1 760 (4,6M)
APS-C L: 3 936 x 2 624 (10M), M: 2 640 x 1 760 (4,6M), S: 1 728 x 1 152 (2,0M)

Velikost snímku (v pixelech)

[ 16: 9]

35mm full-frame L: 6 000 x 3 376 (20M), M: 3 936 x 2216 (8,7M), S: 2 640 x 1 488 (3,9M)
APS-C L: 3 936 x 2 216 (8,7M), M: 2 640 x 1 488 (3,9M), S: 1 728 x 976 (1,7M)

Velikost snímku (v pixelech) [Panoramatická scéna]

Široký: vodorovně 12 416 x 1 856 (23M), svisle 5 536 x 2 160 (12M), Standard: vodorovně 8 192 x 1 856 (15M), svisle 3 872 x 2 160 (8,4M)

Režimy kvality snímku

RAW (14bitový), RAW a JPEG, JPEG Extra fine,

JPEG Fine, JPEG Standard

Obrazový efekt

11 typů (15 variací): posterizace (barva), posterizace (B/W), populární barva, retro fotografie, částečná barva (R), částečná barva (G), částečná barva (B), částečná barva (Y), vysoký monochromatický kontrast, fotoaparát na hraní, měkký High-key, měkké ohnisko, malování HDR, bohatý odstín mono, miniatura

Kreativní styl

Standardní, Živé barvy, Neutrální, Jasný, Hluboký, Světlý, Portrét, Krajina, Západ slunce, Noční scéna, Podzimní listí, Černobílý, Sépie
Kontrast: (-3 až +3 kroky), Saturace: (-3 až +3 kroky), Zaostření (-3 až +3 kroky)

Funkce dynamického rozsahu

Vypnuto, Optimalizace dynamického rozsahu (Automaticky/Úroveň (1-5), Automatická vysoká úroveň rozsahu (Rozdíl automatické expozice, Úroveň rozdílu expozice (1-6 EV, 1.0 EV krok)

Barevný prostor

sRGB, Adobe RGB

Režim záznamu (video)

Formát snímku

AVCHD verze 2.0 (progresivní), AVCHD, MP4

Komprese videa

AVCHD verze 2.0 podporovaná/MPEG-4 AVC (H.264)

Zvukový formát záznamu

Dolby Digital (AC-3)/MPEG-4 AAC-LC, 2ch

Režim záznamu videa (AVCHD)

1920 x 1080 (60p, 28M, PS)

Cca 28Mbps (max. přenosová rychlost)

1920 x 1080 (50p, 28M, PS)

Cca 28Mbps (max. přenosová rychlost)

1920 x 1080 (60i, 24M, FX)

Cca 24Mbps (max. přenosová rychlost)

1920 x 1080 (50i, 24M, FX)

Cca 24Mbps (max. přenosová rychlost)

1920 x 1080 (60i, 17M, FH)

Cca 17Mbps (průměrná přenosová rychlost)

1920 x 1080 (50i, 17M, FH)

Cca 17Mbps (průměrná přenosová rychlost)

1920 x 1080 (24p, 24M, FX)

Cca 24Mbps (max. přenosová rychlost)

1920 x 1080 (25p, 24M, FX)

Cca 24Mbps (max. přenosová rychlost)

1920 x 1080 (24p, 17M, FH)

Cca 17Mbps (průměrná přenosová rychlost)

1920 x 1080 (25p, 17M, FH)

Cca 17Mbps (průměrná přenosová rychlost)

Režim záznamu videa (AVC MP4)

1440 x 1080 (30fps)

Cca 12Mbps (průměrná přenosová rychlost)

1440 x 1080 (25fps)

Cca 12Mbps (průměrná přenosová rychlost)

VGA (640 x 480, 30fps)

Cca 3Mbps (průměrná přenosová rychlost)

VGA (640 x 480, 25fps)

Cca 3Mbps (průměrná přenosová rychlost)

Funkce pro záznam videa

 

Displej hlasitosti, Úroveň zaznamenávání zvuku, Výběr PAL/NTSC, Sledování trvání AF, Automatická zpomalená závěrka, Zobrazení informací HDMI

Režim záznamu

GPS

Ano

Média

Paměťová karta Memory Stick PRO duo, Memory Stick PRO - Hg duo, SD, SDHC (splňuje standard UHS-I),

SDXC (splňuje standard UHS-I)

Redukce šumu

Redukce šumu pro dlouhé expozice: volitelně Zapnuto/Vypnuto, pro rychlosti závěrky delší než 1 s

Redukce šumu při zvýšení ISO: volitelně normální/nízké/vypnuto

Režim záznamu na dvě paměťové karty

Simultánní záznam (fotografie), Simultánní záznam (video), simultánní záznam (fotografie/video), třídění (JPEG/RAW ), třídění (fotografie/video), kopírování

Vícesnímková redukce šumu Multi Frame NR

Auto/ISO 100 do 51 200

Vyvážení bílé

Režimy

Automatický/Denní světlo/Stín/Zataženo/Žárovka/Zářivka

<Teple-bílá/Studeně-bílá/Bílý den/Denní světlo> / Blesk/Teplota barev <2 500 do 9 900 K> & Barevný filtr <G7 do M7, A7 do B7>/Vlastní <3>

AWB mikroúprava

Ano <G7 na M7 (15 kroků), A7 na B7 (15 kroků)>

Bracketing

3 snímky, H/L volitelné

Systém zaostřování

Typ

TTL automatické zaostřování pomocí fázové detekce

Senzor zaostření

detektor 1: CCD liniové snímače
Detektor 2: snímače fázové detekce v rovině zaostření

Zaostření *1

Detektor 1: 19 bodů (11 bodů křížových)
Detektor 2: 102 pomocných bodů

Rozsah citlivosti

Detektor 1: - 1 až 18 EV (ISO 100 ekvivalentní, s nasazeným objektivem F2,8)

Režim zaostření

DMF (přímé manuální zaostření), volitelné manuální zaostření

Režim AF (automatické zaostření) *1

Jediný snímek AF (AF-S), automaticky AF (AF-A), kontinuální AF (AF-C), volitelný Depth Map Assist Continuous AF (AF-D)

Oblast zaostření

široká (automaticky 19 bodů)/volitelná: zónové/bodové/lokální oblast

Sledování objektu

Ano

Další vlastnosti

Prediktivní řízení (AF - A, AF - C, AF - D), zámek zaostření, AF , Eye-start AF

Osvětlovač AF

Vestavěný, typ LED

Rozsah funkce AF osvětlovače

Cca 1-7m

Rozsah řízení AF

Ano

Mikroúprava AF

Ano

Řízení expozice

Typ měření

1 200zónové maticové měření

Snímač měření

Snímač Exmor CMOS

Měření citlivosti

-2 do 17 EV (při ISO 100 ekvivalentní s objektivem F1,4)

Režimy

Multisegment, vyvážení na střed, bodové

Režimy expozice

AUTOMATICKY (iAUTO, inteligentní automatika), programovatelná automatická AE (P),

Priorita clony (A), priorita závěrky (S), manuální (M), výběr scény, otočné panorama, dálkový zoom, kontinuální pokročilá priorita AE, film (naprogramovaný AE (P), priorita clony (A)/priorita rychlosti závěrky (S)/manuální (M) volitelná v režimu manuálního zaostřování)

Výběr scény

Portrét, Krajina, Makro, Sportovní akce, Západ slunce, Noční portrét, Noční krajina, Noční fotografování

Kompenzace expozice

+/-5.0 EV (1/3EV, 1/2EV volitelné kroky)

Bracketing

Bracketing: kontinuálně/Bracketing: jediný snímek, s dobou závěrky 1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 2,0 EV, 3,0 EV přírůstky, 3/5 snímků (2,0 EV, 3,0 EV: pouze 3 snímky) volitelné

AE zámek

Dostupný pomocí tlačítka zamčení AE. AE je také uzamčen v případě uzamčení zaostření v režimu měření multi-segment.

ISO citlivosti (doporučený index exponování)

Fotografie: ISO 100-25 600 ekvivalent (1/3 EV krok), (ISO hodnoty od ISO 50 mohou být nastaveny podle rozšířeného ISO rozsahu), AUTOMATICKY (ISO 100-6 400, volitelný dolní a horní limit)
Video: ekvivalent ISO 100-6 400 (1/3 EV krok)/AUTOMATICKY (ekvivalent ISO 100-200)

Hledáček

Typ

1,3 cm elektronický hledáček (barevný)

Počet bodů

2 359 296 bodů

Ovládání jasu

Automaticky/Manuálně (3 kroky mezi - 1 až +1 )

Řízení teploty barev

Manuálně (5 kroků)

Oblasti pokrytí

100 %

Zvětšení

cca. 0,71 X (s 50mm objektivem zaostřeno na nekonečno, - 1M- 1)

Dioptrická úprava

-4,0 až +3,0m-1

Oční bod

Cca 27mm od čočky očního hledáčku, 22mm od rámu očního hledáčku při -1 dioptrii (CIPA standard)

Zobrazení obsahu

Grafické zobrazení/Zobrazení všech informací/Bez zobrazení informací/Digitální vodováha/Histogram

LCD displej

Typ

7,5 cm TFT displej

Počet bodů (celkem)

1 228 800

Ovládání jasu

Automaticky/Ručně (5 kroků mezi - 2 až +2)

Slunečné počasí

Nastavitelný úhel

Naklápěcí úhel: 140 ° nahoru/180 ° dolů
úhel otočení: 180 ° po směru hodinových ručiček/90 ° proti směru hodinových ručiček

Zobrazení obsahu

Grafické zobrazení/Zobrazení všech informací/Bez zobrazení informací/Digitální vodováha/Histogram/Informace pro režim hledáčku

Rychlá navigace

Ano (Quick Navi Pro)

Kontrola zaostření

Lupa pro zaostření (35mm full-frame: 5.9x, 11,7x; APS - C: 3 8x, 7,7x )

Indikace zaostření MF

Ano (Nastavení úrovně: vysoká/střední/nízká/VYPNUTO, barva: bílá/červená/žlutá)

LCD panel

Horní panel

Ano

Detekce tváře

Režimy

Zapnuto/Zapnuto (Registr tváří)/VYPNUTO

Snímání tváře/Výběr tváře

Ano

Max. počet detekovaných tváří

8

Auto Portrait Framing

Fotografie

Ano

Další vlastnosti

 

Průvodce funkcí hodin, nastavení, oblasti nastavení,

Režim shop front Eye-Fi připraveno * 2

Clear Image Zoom

Fotografie

Cca  2x

Digitální zoom

Chytrý zoom (fotografie)

M: cca 1,5x, S: cca 2,3x

Digitální zoom (fotografie/video)

Cca 4x

Digitální zoom (video)

Cca 4x

Chytrý telekonvertor

Chytrý telekonvertor

Cca 1,4 x / 2x

Závěrka

Typ

Elektronicky řízená, plochá, s vertikálním pohybem štěrbiny

Rychlost závěrky

Fotografie: 1/8 000 až 30 s, Bulb
Video: 1/8 000 až 1/4 (1/3 kroku), až 1/60 v AUTOMATICKÉM režimu (až 1/25 v režimu automatické zpomalení závěrky)

Rychlost synchronizace blesku

1/250 s

Clona přední elektronické závěrky

Ano (Zapnuto/Vypnuto)

Stabilizátor Steadyshot Inside (stabilizace obrazu)

Typ

Pro fotografie: mechanismus posuvu snímače, Pro video: elektronický

Kompenzační účinek

Ekvivalent cca. 2,5 až 4,5 EV *Liší se v závislosti na podmínkách natáčení a použitém objektivu

Blesk

Ovládání

Systém měření záblesků ADI / TTL měření s předzábleskem

Kompenzace blesku

+/- 3,0 EV (přepínatelné mezi 1/3 a 1/2 EV kroky)

Bracketing blesku

0,3/0,5/0,7/2,0/3,0 EV kroky, 3/5 snímky (2,0/3,0 EV: pouze 3 snímky) volitelné

Režim blesku

Blesk vypnutý, Automatický blesk, Doplňkový blesk, Pozdní synchronizace, Pomalá synchronizace, Redukce červených očí (volitelně zapnuto/vypnuto), Vysokorychlostní synchronizace. *3, Bezdrátový *3

Externí blesk

Systém blesku Sony α kompatibilní s vícerozhraním sáňkového adaptéru, připojte adaptér pro blesk kompatibilní s adaptérem pro příslušenství automatického zámku

Ovládání

Režimy ovládání

Sekvenční snímání, Kontinuální snímání (volitelné Vysoké/Nízké), Automatický časovač (volitelně 10/2 s zpoždění), Bracket: kontinuální, Bracket: individuální, Bracket vyvážení bílé, DRO bracket

Rychlost (cca., max.) *4

Kontinuální tele-zoom pokročilé priority AE: maximálně cca. 10/8 fps volitelně

Kontinuální snímání Hi:
35mm full-frame: maximálně cca. 6 fps
APS-C: maximálně 7 fps

Kontinuální snímání nízké:
35mm full-frame: maximálně cca 2.5 FPS
APS - C: maximálně cca. 2.5 FPS

Počet zapisovatelných snímků* (cca.) *4 *5

Při použití s SD (splňuje standard UHS-I) paměťovou kartou
kontinuální snímání Hi: Extra FINE 15, FINE 24, STD 29, RAW 15, RAW+JPEG 12
Tele-zoom kontinuální pokročilé priority AE (8 fps): Extra FINE 20, FINE 28, STD 31, RAW 19, RAW+JPEG 18
Tele-zoom kontinuální pokročilé priority AE (10 fps): Extra FINE 20, FINE 26, STD 28

při použití s Memory Stick PRO-HG Duo
Kontinuální snímání Hi: Extra FINE 14, FINE 18, STD 20, RAW 13, RAW+JPEG 11
Tele-zoom kontinuální pokročilé priority AE (8 fps): Extra FINE 17, FINE 20, STD 24, RAW 17, RAW+JPEG 16
Tele-zoom kontinuální pokročilé priority AE (10 fps): Extra FINE 18, FINE 22, STD 24

Rozhraní

PC rozhraní

miniB, vysokorychlostní USB (USB 2.0) (Velkokapacitní paměťové zařízení (Multi LUN), MTP, dálkový PC)

Synchronní Terminál

Ano

HD výstup

HDMI mini konektor (Typ-C), BRAVIA Sync (navazující menu), PhotoTV HD

Sáňkový adaptér pro rozhraní *6

Ano

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Společnost Sony představuje „full-frame“ zrcadlovku α99


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.