Přeposlat Umax Premier 4345

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Umax Premier 4345

20.02.2007 | Jan Chládek | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Hledáte vhodný fotoaparát pro běžné každodenní používání, určený pro všechny věkové kategorie?

Jedná se o fotoaparát vhodný i pro začátečníky, kteří se ve fotografování digitálem teprve rozkoukávají. Má jednoduché ovládání, je samozřejmě i technicky na výši - no posuďte sami, má trojnásobný optický zoom, rozlišení čtyři megapixely a jako první fotoaparát řady UMAX Premier i podporu přímého tisku na tiskárnu.

Design:

Fotoaparát je laděný do stříbrné barvy, zadní strana kolem displeje a tlačítek je černá. Objektiv se nachází na přední straně vpravo, pokud je fotoaparát vypnutý, je chráněn dvěma plastovými "dvířky". Vlevo nad objektivem je blesk a pod ním mikrofon. Na horní straně se mimo spouště nachází otočný ovladač, kterým se přepínáte mezi různými režimy. Červeně písmenem "A" je označen automatický režim, se kterým jsem neměl moc dobré zkušenosti, lepší je pro každý typ snímku navolit příslušnou volbu. Jsou zde portrét, osoby, krajinka, sportovní akce a noční snímek. Uprostřed tohoto ovladače je tlačítko pro zapnutí / vypnutí.

Umax Premier 4345

Zadní strana je samozřejmě na ovládací prvky nejbohatší. Více než polovinu prostoru zabírá displej, vpravo od něj najdete tlačítka pro prohlížení fotek, vstup do menu a mazání. Vpravo nahoře je kolébkové tlačítko, kterým zoomujete. Pro pohyb v menu a nastavení blesku a samospouště slouží čtyřsměrná kurzorová klávesa, vedle které je potvrzovací tlačítko "OK".

Popis fotoaparátu:

Pokud se podíváme na technické parametry fotoaparátu, potěší nás, že základ tvoří 4,19 megapixelový CCD snímač, se kterým pořídíte fotografie až v rozlišení 2.304 x 1.728 (dále v 2.048 x 1.536, 1.280 x 960, 640 x 480), se kterým se nemusíte stydět tisknout ani fotografie ve formátu A4.

Umax Premier 4345

Před snímačem je objektiv, který umí trojnásobný optický zoom, s ohniskem 5,4 až 16,2 mm (ekvivalent kinofilmu 32 až 98 mm). Pokud vám nestačí trojnásobný optický zoom, můžete využít ještě digitálního čtyřnásobného. Rozsah ostření je v režimu makro 6 až 35 centimetrů, v normálním režimu to je 50 cm až nekonečno. Volbu, zdali fotíte makro či klasický snímek, můžete nechat buď na automatice, nebo si to v menu navolit sami. Ale je nutno podotknou, že režim makro není zrovna dobrou volbou pro tento přístroj,jelikož fotky pořízené v tomto režimu jsou poměrně dosti neostré a rozmazané. Interní paměť fotoaparátu je pouhých 12 MB, což je přibližně na pět fotek ve vysoké kvalitě (formát JPEG).

Závěr:

Fotografie pořízené tímto přístrojem jsou až na výjimky u makra celkem zdařilé. Za denního světla jsou pěkné, ostré, a v reálných barvách pořízené. Na fotoaparát v této nižší třídě postačující.

Umax Premier 4345

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Umax Premier 4345


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.