Přeposlat Kodak EasyShare Touch M5370

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak EasyShare Touch M5370

15.10.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kodak přispěl nejlevnější třídě kompaktů vlastním želízkem v ohni s dotykovým displejem. Model Kodak EasyShare Touch M5370 je na poměry fotoaparátů s dotykovým displejem velmi levný a jeho dotykový LCD je navíc příjemně rozměrný. Dokáže také natáčet video v HD kvalitě a disponuje doplňky pro usnadnění sdílení fotografií. Na druhou stranu lze však leccos vytknout zmíněnému displeji, zejména pak jeho podprůměrné rozlišení 230 tisíc bodů. Fotoaparát je také velmi pomalý a nevede si dobře při pořizování snímků za slabšího světla. V průběhu natáčení jste s tímto fotoaparátem odkázáni na digitální zooming, to už je ale spíše detail.

Kodak EasyShare Touch M5370

M5370 obsahuje CCD snímač o velikosti 1/2.3" a nabízí rozlišení 16 megapixelů. Rozměry kompaktního těla činí 99,1 x 58,4 x 20,3 milimetru a hmotnost pouhých 117 gramů (137 gramů s kartou a baterií). Tím se velmi blíží jinému lehkému fotoaparátu Canon PowerShot Elph 100 HS. 5x zoom objektiv značky Schneider-Kreuznach má ohniskový rozsah 28 – 140 mm (35 mm ekvivalent). Největším „tahákem“ přístroje je však jeho dotykový zadní LCD displej s uspokojivou úhlopříčkou 3 palce (7,6 cm). Ten je zároveň hlavním ovládacím prvkem, bohužel však nemá příliš svižnou odpovědní reakci a nepůsobí nijak spolehlivým dojmem. Zejména v případě potřeby rychlé změny nastavení při náhodném pořizování snímků je kritická doba odpovědi často příliš dlouhá. Největší chybou displeje je ale jeho příliš nízké rozlišení, které činí jen podprůměrných 230 tisíc bodů.

 

Kodak EasyShare Touch M5370

 

Hodnota světelnosti není u tohoto modelu známá. Chybí také stabilizace obrazu, ovšem s výjimkou digitální stabilizace při natáčení videa v HD. Na makro je možné fotit od vzdálenosti 5 centimetrů. Expoziční časy mají rozpětí 1/1600 až 1/8 sekundy, režim tzv. dlouhé expozice nicméně umožňuje pořizovat snímky s časovým úsekem 8 sekund. M5370 nabízí na dvacet různých scénických režimů a k dispozici je také tlačítko Share button pro velmi rychlé sdílení fotek na sociálních sítích. Z možností nastavení je velmi detailní například vyvážení bílé, k dispozici je navíc také přímý tisk, barevné verze apod. Z přímo využitých technologií lze jmenovat například Standard Exif Print, NTSC/PAL nebo PictBridge. Vnitřní paměť fotoaparátu má celkovou kapacitu 18 MB.

 

Kodak EasyShare Touch M5370

 

Z hlediska rychlosti si M5370 vede všelijak, jen ne dobře. První fotografii po zapnutí pořídí až po mučivě dlouhé prodlevě 4,6 vteřiny, mezi snímky dělá časové mezery o délce 2,4 vteřiny a závěrková prodleva činí asi 0,6 vteřiny. Tím výrazně zaostává za většinou srovnatelných kompaktů. Z hlediska ostrosti pořízených snímků si M5370 již tak špatně nevede. Testy ukázaly, že ostrost dosahuje průměrné hodnoty 1713 linií na výšku, což se blíží hodnotě vysoké kvality 1800. V rámci dané kategorie fotoaparátů to není zase tak špatný výsledek, i když rozhodně nejde o nic světoborného. Horší je opět výsledek v rámci kvality snímků při focení za slabšího světla. Obrazový šum pod akceptovatelnou hodnotou 1,5 % udrží M5370 jen do hodnoty ISO 400.

 

Kodak EasyShare Touch M5370

 

Natáčení videa zvládá tento kompakt i ve vysoké kvalitě 720 pixelů, ačkoliv výsledek zase tak přesvědčivý není. Detaily jsou totiž trochu rozostřené a v průběhu natáčení je k dispozici pouze digitální přiblížení. Video se ukládá ve formátu MPEG-4, takže není problém jej na web nahrát velmi rychle a snadno. Chybí ale HDMI port, takže do televizoru musíte natočené video dostat jinou cestou. Podporovány jsou paměťové karty microSD a microSDHC. M5370 disponuje standardním micro USB portem pro přenos dat a dobíjení baterie. Co tedy dodat k tomuto kompaktnímu fotoaparátu závěrem?

 

Kodak EasyShare Touch M5370

 

Celkově je v rámci své kvality velmi nevyrovnaný. Vizuálně vypadá dobře, nabízí třípalcový displej s dotykovou funkcí, širokoúhlé ohnisko od 28 mm a například také množství scénických režimů. Na druhou stranu je ale rozlišení displeje děsivě nízké a výkonnost při pořizování snímků za šera zcela nedostačující. M5370 je také otravně pomalý přístroj a kvalita natočeného videa rozhodně nesplňuje očekávání. Rozhodně dnes seženete lepší kompakty, doporučit lze například modely Canon PowerShot 310 HS, Panasonic Lumix DMC-S3 nebo třeba General Electric E1480W.

 

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 99,1 x 58,4 x 20,3 milimetru

Hmotnost: 117 gramů

Typ snímače: CCD

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozlišení snímače: 16,4 megapixelu

Maximální hodnota ISO: 1600

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 230 000 bodů

Digitální zoom: 5x

Optický zoom: 5x

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kodak EasyShare Touch M5370


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.