Přeposlat Lomography Fisheye Baby 110 Basic

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lomography Fisheye Baby 110 Basic

04.11.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Po delší době se opět vracíme k oblíbeným „zábavným“ fotoaparátům od společnosti Lomography Society International. Nový model s prapodivným názvem Fisheye Baby 110 Basic představuje jeden z nejneobvyklejších přístrojů na současném trhu. Samozřejmě nejde o klasický fotoaparát, který by bylo možné doporučit uživateli se zájmem o seriózní fotografické vyžití. Tento velmi štíhlý a drobný fotoaparát pořizuje fotografie na 110 film. To je zároveň také největší slabinou Fisheye Baby 110, protože najít laboratoř, která vámi pořízený film zpracuje, může být hodně složitý úkol. Máte-li zájem o zasněnou a mírně neostrou kompozici snímků pořízených perspektivou „rybího oka“ a nevadí-li vám horší dostupnost zpracování snímků, pak je tento elegantní fotoaparát tím pravým pro vás.

Lomography Fisheye Baby 110 Basic

Fotoaparát Fisheye Baby samozřejmě není pro každého. Zasněný vzhled uměleckých fotografií ocení zřejmě jen nadšenci do retro stylu a uživatelé s velmi liberálním přístupem k uměleckému fotografování. Velikost těla odpovídá názvu fotoaparátu (Baby), rozměry totiž činí pouze 71 x 68 x 51 milimetrů (není-li vložen film). K jeho umístění je třeba odklopit zadní část přístroje – film do těla fotoaparátu přímo velikostně zapadne. Jde o velmi hezký a úsporný design, který celkové rozměry příliš nenavýší. 110‘ film byl zaveden Kodakem v roce 1972 a každý jeho rámeček měří 13 x 17 milimetrů.

 

Lomography Fisheye Baby 110 Basic

Objektiv je plastový a apertura je fixovaná na hodnotě F/8. Závěrka v bulb módu pracuje pouze rychlostí 1/100 sekundy. Obrazová kvalita snímků je samozřejmě slabá a v žádném případě je nelze označit za ostré. Širší záběry jsou značně rozmazané a vykazují již zmíněný „zasněný“ vzhled. Přiblížení k objektu pomáhá zachytit lepší detail, přesto ale Fisheye nedosahuje obrazové kvality fotoaparátu s moderním objektivem ze skla. Nejostřejší snímky jsou ty, které vykazují největší kontrast mezi černou a bílou barvou. Vzhledem k fixované světelnosti a závěrkové rychlosti bude volba vašeho filmu rozhodovat o intenzitě použitelného světla. Jelikož přístroj nedisponuje žádným bleskem, je vhodné používat jej prakticky pouze za denního světla.

Lomography Fisheye Baby 110 Basic

Chcete-li fotit na film ve stylovém moderním designu, modely fotoaparátů od Lomography Society International (například již recenzovaní zástupci La Sardina nebo Sprocket Rocket) jsou určitě zajímavou volbou. Fisheye je navíc velmi levný a stylový zábavný fotoaparát. Jeho kruhový objektiv ve stylu „rybího oka“ je elegantní a pořizuje zajímavé snímky s nenuceně uměleckým nádechem. Pokud vám tedy nevadí, že jste s ním omezeni prakticky jen na venkovní využití a můžete mít problém sehnat dostatečné technické zázemí pro zpracování pořízených snímků, pak lze tento zábavný miniaturní fotoaparát vcelku doporučit.

 

Lomography Fisheye Baby 110 Basic

 

Lomography Fisheye Baby 110 Basic

 

Základní údaje:

Rozměry: 71 x 68 x 51 mm

Světelnost: F/8

Barva: černá, bílá

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lomography Fisheye Baby 110 Basic


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.