Přeposlat Canon PowerShot SX50 HS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SX50 HS

30.11.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Univerzálně použitelný kompaktní fotoaparát Canon PowerShot SX50 HS udivuje svým fantastickým 50ti násobným optickým zoomem. V přepočtu na kinofilm činí tento rozsah skutečně úctyhodných 24 – 1200 milimetrů. Přitom jeho předchůdce SX40 HS nabízel podstatně skromnější rozsah 35 x (24 – 840 mm), takže skok je to poměrně výrazný. Tomu odpovídá i průměrná míra světelnosti nového modelu v rozsahu f/3,4 – 6,5. Oproti předchozímu modelu ale disponuje také větším rozlišením, rozměrnějším LCD displejem a dalšími přednostmi. Optický stabilizátor obrazu a inteligentní doplňky umožňují i s takto dlouhým objektivem pořizovat vysoce kvalitní snímky takřka v profesionální kvalitě. Podívejme se na tento pozoruhodný model blíže.

Canon PowerShot SX50 HS

Objektiv je zasazen v mohutném plastovém bloku a celé tělo je dobře vyvážené. Úchop je hluboký a podporuje pevný a jistý záchyt přístroje při manipulaci i samotném focení. Rozměry fotoaparátu činí 122,5 x 87,3 x 105,5 milimetrů, celková hmotnost i s baterií a kartou dosahuje 595 gramů. Tubusy s jednotlivými optickými členy jsou na svrchní straně opatřeny ryskami ohnisek a při zoomování se výrazně vysouvají. Na horní straně fotoaparátu nalezneme sáňky pro externí blesk a interní blesk. Standardní je otočný volič s možností výběru fotografických režimů, hlavní vypínač a spoušť se zoomovacím prstencem. Na levé straně objektivu jsou umístěna dvě tlačítka pro práci se zoomem. Kruhový volič umožňuje nastavit plnou automatiku, filtry, pohyb, film nebo třeba scénické režimy. Fotoaparát disponuje HS systémem, který kombinuje snímač s vysoce citlivou funkcí s výkonným procesorem typu DIGIC 5.

 

Canon PowerShot SX50 HS

 

Snímač typu BSI CMOS má velikost 1/2,3 (7,44 x 5,58 mm) a odpovídající rozlišení 12,1 megapixelu. Poměry stran obrazu je možné nastavit pěti způsoby: standardních 4:3 nebo 3:2, dále širokoúhlých 16:9, čtvercových 1:1 a dokonce i netypický poměr 5:4. Snímky se ukládají do formátu JPEG, lze je však ukládat také do nekomprimovaného formátu RAW, což je jistě výhoda. Zadní LCD displej typu TFT PureColor II s úhlopříčkou 2,8 palce (7,1 cm) je výklopný i otočný a disponuje obstojným rozlišením 461 tisíc bodů. Doplňuje jej elektronický hledáček s rozlišením 202 tisíc obrazových bodů a úhlopříčkou 0,2 palce (0,5 cm). Do nabídek jednotlivých nastavení vstupujeme díky inteligentním ovládacím prvkům snadno a navigujeme jím přehledně, aniž bychom jakkoliv ztratili kontakt se snímanou scénou.

Canon PowerShot SX50 HS

Velkou předností je výborná stabilizace obrazu, která si dobře poradí i s pořizováním snímků při padesátinásobném přiblížení. Stabilizace pak způsobí, že vzdálené zacílené objekty nemizí ze záběru skokově, ale plynuleji, ze zorného pole jakoby „odplouvají“. Díky tomu je možné zachytit a vyfotografovat vše co potřebujete i při takovémto ohromném přiblížení. Kromě této optické stabilizace máte navíc k dispozici i specializovanou funkci Zoom Framing Assist, která pomáhá objekt zacílit a takzvaně uzamknout. Výsledek je nad očekávání kvalitní, protože je barevně vyvážený a velmi pěkně vykreslený. Objektiv má ostatně zcela inovativní stavbu a zahrnuje třináct členů, z nichž tři potlačují barevné vady a jeden je oboustranně asférický. Nepřekvapí, že v rámci této třídy fotoaparátů se jedná o nejvýkonnější optický zoom mezi všemi modely Canonu. Systém automatického zaostřování je devítibodový a velmi spolehlivý. Přeostřovat dokáže dokonce i při frekvenci deseti snímků za sekundu (v režimu sledování objektu). Míra šumu nepředstavuje větší problém až do nastavení ISO 1600, při vyšším už se kvalita snímků výrazně zhoršuje.

Canon PowerShot SX50 HS

Video lze natáčet ve Full HD kvalitě (1080 pixelů), a to při frekvencí 24 snímků za vteřinu. V průběhu natáčení je možné automaticky ostřit i zoomovat. Motorek je tichý a ve zvukové stopě nezanechává slyšitelný ruch. Rychlost zaostření je možné regulovat podle rychlosti otočení ovládacího prstence. V nabídce je také funkce typu „filmu se zpomaleným pohybem“, kdy se rychlost snímání zvýší na 120 nebo 240 snímků za vteřinu. Bohužel však při tomto vizuálně zajímavém záznamu silně klesá rozlišení a kvalita detailů. K dispozici je také řada obrazových a efektních filtrů, které vám umožní vyhrát si s fotografiemi a uspokojit vlastní potřebu kreativity při práci s tímto přístrojem. Makro lze zaostřit od vzdálenosti 3 centimetrů. Podporovány jsou paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

Canon PowerShot SX50 HS

Fotoaparát Canon PowerShot SX50 HS je univerzálním průvodcem na cestách a může dobře posloužit milovníkům přírody, sportu nebo třeba astronomie. Jeho vysoce kvalitní optika je doplněna stejně kvalitní stabilizací obrazu, takže ohromného přiblížení objektivu můžete bez problémů využívat v každé situaci. Daní za tuto kvalitu je ovšem poněkud výraznější rozměr přístroje, takže oproti jiným kompaktům s menším zoomem jej do kapsy od kalhot rozhodně nevměstnáte. To je ovšem velmi malá cena za tak vysokou kvalitu, proto tento fotoaparát lze uživatelům rozhodně doporučit. K dispozici je od října a jeho cena je vesměs odpovídající nabízené kvalitě.

 

Základní údaje:

Rozměry: 122,5 x 87,3 x 105,5 milimetrů

Hmotnost: 595 gramů

Typ snímače: BSI CMOS

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozlišení snímače: 16 megapixelů

Typ displeje: TFT PureColor II

Úhlopříčka displeje: 2,8 palce (7,1 cm)

Rozlišení displeje: 461 000 bodů

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot SX50 HS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.