Přeposlat Canon Ixus 500 HS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Ixus 500 HS

09.12.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Canon Ixus 500 HS je dalším hezkým modelem z vyšší třídy kompaktů. Nabízí kvalitní objektiv s dvanáctinásobným zoomem, elegantní hranaté kompaktní tělo, pohledný třípalcový LCD displej, natáčení ve Full HD, inteligentní volitelné režimy, pokročilý HS systém nebo třeba rychlé snímkování. V konkrétních specifikacích sice v některých případech zaostává za konkurencí či sesterskými modely (Canon PowerShot SX260 HS nebo Canon PowerShot SX240 HS), pro amatérské fotografy by však mohl být velmi dobrou volbou. Pořizuje totiž vysoce kvalitní snímky za rozmanitých podmínek. Při využití vodotěsného pouzdra je s ním například možné fotografovat v hloubce až tří metry.

Canon Ixus 500 HS

Ixus 500 HS má hranatý tvar a elegantní kovový vzhled. Tělo tohoto kompaktního přístroje měří 87,1 x 53,9 x 19,2 milimetru a dosahuje hmotnosti 155 gramů. Jeho „tenkost“ je dokonce v dané kategorii fotoaparátů rekordní. Snímač CMOS má velikost 1/2,3" a rozlišení 10,1 megapixelu. Světelnost objektivu činí spíše průměrných F3,4 až F5,6. Ohniskový rozsah 28 až 336 milimetrů představuje velkorysý 12tinásobný optický zoom. Ten lze navíc rozšířit až na 21x zoom pomocí funkce ZoomPlus. Tím pádem se dostanete blízko i k velmi vzdáleným objektům, a to jak při pořizování snímků, tak i při natáčení videí. Fotoaparát je v současnosti k dostání ve čtyřech barevných variantách: černé, modré, stříbrné a červené. Vestavěný blesk je součástí fotoaparátu, hledáček ale nikoliv.

 

Canon Ixus 500 HS

 

Velmi zajímavým doplňkem je systém HS system, kombinující vysoce citlivý snímač CMOS a pokročilý procesor DIGIC 5. Výsledkem je velmi dobrá kvalita snímků v různých prostředích a možnost zachytit správnou atmosféru i za slabšího světla bez nutnosti využití blesku. Nelze nezmínit také inteligentní IS, který provádí automatické přizpůsobení optického stabilizátoru scéně, přičemž vybírá jeden ze sedmi režimů. Zabraňuje tak aktivně rozmazávání a dokáže zajistit kvalitní a detailní snímek i při plném zoomu a za slabšího osvětlení. Automaticky jsou také nastavovány parametry pro co nejlepší obraz, přičemž je detekováno 58 různých scén režimem Canon Smart Auto. Ten také detekuje obličeje osob na snímcích a po zadání parametrů do paměti může vybírat vhodné režimy (například při identifikaci spícího dítěte automaticky vypne blesk a zvukové efekty). Pamatuje si až 12 obličejů, na které po uložení do paměti při fotografování přednostně ostří. Funkce je poměrně spolehlivá, i když se občas nevyhne záměně obličeje za jiný objekt.

Canon Ixus 500 HS

Zadní LCD displej typu PureColor II G má standardní úhlopříčku 3 palce (7,6 cm) a uspokojivé rozlišení 461 000 bodů. Umožňuje snadné nastavení kompozice a prohlížení snímků z libovolného úhlu, samozřejmě pak také snadnou navigaci hlavní nabídkou. Má široký pozorovací úhel a je poměrně detailní a ostrý. Vnější vrstva obrazovky je vyrobena z tvrzeného skla, odolného proti slabším nárazům a poškrábání. Pokud si pořídíte příslušné voděvzdorné pouzdro, můžete fotoaparát používat i v hloubce až tři metry. Citlivost ISO má akceptovatelné rozmezí hodnot 100 – 3200. Sekvenční snímání je velmi rychlé – při nastavení rozlišení 2,5 megapixelu zvládá 500 HS dokonce 6,8 snímků za vteřinu. Dobrý dojem z přístroje doplní i četné zábavné efekty, jako je standardní Miniatura nebo Rybí oko, nově pak Hladká kůže (vyhladí drobné nedostatky) nebo Měkké přiblížení (vjem romantického či retro nádechu).

 

Canon Ixus 500 HS

 

Video lze natáčet v kvalitě Full HD (1080 p), rychlostí 24 snímků za vteřinu se stereofonním zvukem a optickým zoomem. Připojení HDMI-CEC portem umožňuje přehrávat obsah i na obrazovce HD televizoru. K dispozici je však také režim Krátký film (Movie Digest, 720 pixelů), který před každou fotografií zaznamená asi čtyřvteřinovou video akci; z tohoto materiálu lze poté vytvořit jakýsi spojitý klip. Velmi zpomalený záběr videa zase umožňuje zdokumentovat značně rychlou akci, například finále automobilových závodů. Fotoaparát podporuje paměťové karty microSD, microSDHC a microSDXC. Celkově lze tento elegantní kompakt hodnotit kladně. Nevyniká sice v ničem natolik, aby jej bylo možno považovat za nejkvalitnější model dané výkonnostní kategorie, ale vesměs představuje šikovný přístroj, umožňující pořizovat kvalitní snímky téměř v jakékoliv situaci. Přinejmenším amatérským občasným fotografům a středně náročným uživatelům ho tedy lze bez okolků doporučit.

 

Canon Ixus 500 HS

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Rozměry: 87,1 x 53,9 x 19,2 milimetru

Hmotnost: 155 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozlišení snímače: 10,1 megapixelu

Velikost LCD: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD: 461 000 bodů

Světelnost: F/3,4 – F/5,6

Ohniskový rozsah: 28 – 336 mm (12x zoom)

Citlivost ISO: 100 – 3200

Napájení: Li-Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Ixus 500 HS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.