Přeposlat General Electric X600

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

General Electric X600

27.12.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát GE X600 je poměrně levným kompaktním ultrazoomem s velkým 26násobným zoomem objektivu, kvalitním elektronickým hledáčkem a velmi obstojným rozlišením. Snímač s rozlišením 14 megapixelů je ale pomalejší a kvalita snímků při vyšších nastaveních ISO dosti trpí. Také obrazová kvalita natočeného HD filmového záznamu není nejlepší, LCD displej je pak spíše průměrný. Pokud stojíte zejména o velký zoom a elektronický hledáček za přijatelnou cenu, pak je GE X600 dobrou volbou – v opačném případě se vám nejspíš vyplatí sáhnout například po modelu Canon SX260 HS, který je dnes k dostání za zhruba stejnou cenu.

General Electric X600

X600 odvozuje svůj design od větších ultrazoomů, jakými jsou například Panasonic FZ200, kterému se podobá zejména díky hlubokému úchytu, velkému objektivu a šikovnému elektronickému hledáčku v rovině oka. Navíc má také kompaktnější stavbu, což je jistě velkou výhodou. Jeho rozměry činí zhruba 104 x 79 x 74 milimetrů, hmotnost dosahuje 355 gramů. 26x zoom objektiv pokrývá impozantní rozmezí ohniskového pole 26 – 676 mm (35 mm ekvivalent) a má ucházející světelnost F/3,2 až F/5,6. Tím překonává i konkurenční Olympus SP-620UZ, který stojí zhruba stejně a jeho rozpětí 21x zoom objektivu činí „pouze“ 25 – 525 mm.

 

General Electric X600

 

Zadní LCD displej má délku úhlopříčky 2,7 palce (6,8 cm), bohužel však disponuje pouze slabým rozlišením 230 000 optických bodů. K dispozici není žádný pevný kryt na povrch displeje, proto je nutné jej přenášet s jistou mírou opatrnosti. Od ostatních fotoaparátů této cenové kategorie se X600 liší zejména svým pohledným elektronickým hledáčkem. Ten je užitečný zejména při pořizování snímků s velkým přiblížením, protože díky němu můžete držet fotoaparát blízko u těla, a tak jej lépe stabilizovat. GE neposkytl přesné informace o rozlišení hledáčku, ale vizuálně je velmi pěkný. Fyzické ovládací prvky fotoaparátu jsou dostatečné a jejich rozmístění bude méně náročným uživatelům nejspíš plně vyhovovat. Práci usnadňuje také několik základních režimů i nastavení scénických módů se zábavnými prvky (například zjemnění kontur obličeje, panoramatický a černobílý režim, ohňostroj, sníh apod.).

 

General Electric X600

 

Z hlediska rychlosti si X600 nevede příliš dobře. První snímek po zapnutí pořídí až za zhruba 4 vteřiny, závěrková prodleva přitom činí 0,4 vteřiny. V režimu sériového snímkování zvládá úctyhodných 6,5 snímku za vteřinu, to je ale jediný pozitivní rychlostní parametr fotoaparátu. Ostrost snímků je poměrně vysoká, dle testů dosahuje až 1850 linií na výšku. Kvalitní snímky s plným detailem se však udrží maximálně do nastavení ISO 400, ačkoliv ještě při ISO 800 je míra šumu na pozadí udržena pod kritickou hranicí 1,5 %. Z konektivních prvků fotoaparátu je k dispozici HDMI port pro připojení k HD televizoru a micro USB port pro připojení k počítači a k dobíjení. Stejně jako u většiny kapesních fotoaparátů také X600 podporuje paměťové karty typu SD, SDHC a SDXC.

 

General Electric X600

 

Video záznam je nahráván v kvalitě 1080p30 nebo 720p60 do formátu QuickTime. Tyto údaje zní vcelku dobře, ale realita je o trochu horší. Lepší je totiž natáčet filmový záznam v nižším z obou rozlišení (a vyšší snímkovací rychlosti), čímž se vyhnete nepříjemnému efektu „otáčející se závěrky“, kdy se objekty v horní části záběru pohybují rychleji než v dolní. Tento problém úzce souvisí se snímkovací rychlostí (vyšší rychlost tento problém účinně redukuje), proto je při HD rozlišení 1080p30 tento efekt velmi nepříjemný. V průběhu natáčení lze libovolně zoomovat, zvuk pohybujícího se objektivu je ale bohužel vždy nepříjemně slyšitelný – k dispozici totiž není vstup pro externí mikrofon.

 

General Electric X600

 

V rámci nízké ceny a dobrých technologických specifikací představuje GE X600 poměrně slušnou kvalitu a dobrou koupi, pokud jste si ale dobře vědomi jeho nedostatků. Kvalita videa je obecně vzato horší, ale snímky pořízené za plného světla vypadají velmi dobře. Startovní reakce fotoaparátu je pomalá, ale v režimu sériového snímkování si vede velmi dobře. Zadní LCD displej není příliš detailní, ale elektronický hledáček naopak dalece překonává obvyklé možnosti fotoaparátů v této cenové kategorii. Pokud se bez EVF obejdete, lepší volbou pro vás bude nejspíš Canon SX260 HS, který je současnosti k dostání zhruba za stejnou cenu a celkově je rozhodně lepším fotoaparátem. V případě, že oceníte velký zoom objektivu, a stejně tak i kvalitní elektronický hledáček v kompaktním balení za rozumnou cenu, pak je GE X600 možná tím pravým pro vás.

 

General Electric X600

 

Základní údaje:

Rozměry: 104 x 79 x 74 milimetrů

Hmotnost: 355 gramů

Typ snímače: CMOS

Rozlišení snímače: 14,4 megapixelu

Ohniskové rozpětí: 26 – 676 mm

Maximální zoom: 26x

Velikost LCD: 2,7 palce (6,8 cm)

Rozlišení LCD: 230 000 pixelů

Světelnost: F/3,2 – F/5,6

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku General Electric X600


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.