Přeposlat Sony SLT-A 99

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony SLT-A 99

07.01.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Sony SLT-A 99 je vůbec první plnoformátovou zrcadlovkou s technologií SLT (technologie nesklopného polopropustného zrcátka). Mezi hlavní přednosti tohoto velmi kvalitního přístroje patří například velmi rychlý zaostřovací systém, rychlé kontinuální snímání, výborná ergonomie nebo intuitivní ovládání. Tělo je tvořeno vysoce odolnou slitinou hořčíku a všechna tlačítka i voliče mají účinné těsnění proti působení vlhkosti a prachu. 99ka se rozhodně neztratí ani v silné konkurenci dalších plnoformátových (full frame) modelů značek Nikon nebo Canon.

Sony SLT-A 99

Tělo fotoaparátu je vyrobeno z vysoce odolné hořčíkové slitiny. Rozměry fotoaparátu činí 147 × 111,2 × 78,4 milimetru a i s vloženou baterií a kartou váží asi 810 gramů. Celkově působí fotoaparát štíhlým a elegantním dojmem. Je také celkem lehký a velmi odolný, a to i proti působení vlhkosti a prachu. Velmi zdařilé je také rozmístění funkčních tlačítek. Novinkou je ovládací kolečko umístěné vpředu jakoby pod objektivem. Na zmíněné tlačítko lze nadefinovat různá nastavení pro fotografování i natáčení videa. Velmi efektně působí také stereofonní mikrofon. Kruhový volič režimů nabízí plně automatické, ale také plně manuální režimy. Dále jsou k dispozici scénické programy, panorama režim, tři uživatelsky volitelná nastavení nebo režim T10, umožňující snímání až deseti snímků za vteřinu.

Sony SLT-A 99

Elektronický hledáček má velmi kvalitní parametry a také díky vysokému rozlišení je pohled přes něj srovnatelný s pohledem skrz optický hledáček. Hledáček představuje elektronický XGA OLED Tru-Finder s úhlopříčkou 1,3 cm, rozlišením 2 359 296 obrazových bodů a se 100 % pokrytím záběru. Displej typu TFT Xtra Fine color je třípalcový (7,6 cm) s vysokým rozlišením 1 228 800 obrazových bodů a lze jej vyklápět i otáčet až do velmi neobvyklých úhlů. Grafické rozhraní je velmi přehledné. Zobrazit lze také rychlou navigaci (Quick Navi) nebo funkci „Lupa“, která pomáhá přesněji zaostřit. Mezi přednosti patří také indikátor zaostření, kdy je zaostřená zóna vyznačena jasně červenými konturami. Na zadní straně přístroje se nachází tlačítko Fn, které na LCD displeji zpřístupní základní nastavení pro editaci. Díky tlačítku AF range lze zase nastavit rozsah oblasti, která má být automaticky zaostřována. Podobných užitečných tlačítek nabízí SLT-A 99 ještě více.

Sony SLT-A 99

Full-frame snímač typu Exmor CMOS o rozměrech 35,8 x 23,8 mm nabízí rozlišení 24,3 megapixelu a podporu výkonného obrazového procesoru Bionz. Účinná antistatická vrstva a protiprachový filtr chrání senzor před nadměrným prachem. Poměr stran snímků lze zvolit buď klasický (3:2) nebo širokoúhlý (16:9). Snímky lze pořizovat jak do formátu RAW (14 bitů) nebo do JPEG formátu. Video je pak ukládáno do formátu MPEG-4 nebo AVCHD (kodek H.264). Maximální rozlišení je Full HD s frekvencí 60 nebo jen 24 snímků za sekundu. Snímky lze ukládat na karty Memory Stick PRO Duo/Pro-HG Duo, nebo standardní SD, SDHC a SDXC. Fotoaparát má hned dva sloty pro paměťové karty. Lze si přitom zvolit, zda budete na jednu kartu ukládat videa a na druhou fotky anebo zvolíte variantu na jednu snímky ve formátu RAW a na druhou ve formátu JPEG. Přístroj je však také kompatibilní s kartami Eye-Fi, umožňující snadný přenos dat s využitím Wi-Fi technologie. Systém automatického zaostřování TTL pomocí fázové detekce zahrnuje dva detektory, z nichž první obsahuje 19 bodů (z toho je 11 křížových) a druhý má rovných 102 bodů pomocných. Rozsah ISO přitom činí 50 až 25 600. Hodnotu rychlosti závěrky lze nastavit v rozmezí od 1/8000 až do 30 sekund. Rychlost snímání činí 6 snímků za vteřinu v plném rozlišení.

Sony SLT-A 99

Kvalita videozáznamu je velmi vysoká. Video dokáže průběžně plynule zaostřovat a v závislosti na nastavení buď méně, či více zřetelně oddělovat popředí od pozadí. Po připojení externího mikrofonu je kvalita takřka profesionální. Co se kvality obrazu týče, Sony A99 je srovnatelný s konkurenčními modely značek Nikon (D600, D800) i Canon (Mark III) a to platí i o porovnání jejich cen (ovšem s výjimkou modelu Nikon D600, který je zhruba o 20 tisíc korun levnější). Sony A99 je ale celkově elegantnější a lehčí, podstatně rychleji snímá, má libovolně polohovatelný displej s velmi vysokým rozlišením a kvalitní systém ostření. Představuje tak skvělou alternativu pro všechny profesionální fotografy i nadšené (a přece jen náročnější) amatéry.

Sony SLT-A 99

 

Zdroj: www.aaron.cz

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony SLT-A 99


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.