Přeposlat Představen nový androidový Polaroid s vyměnitelnými objektivy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Představen nový androidový Polaroid s vyměnitelnými objektivy

09.01.2013 | Vladimír Socha | Komentářů: 0 |

Počátkem minulého roku představil Polaroid svůj model SC1630, androidový kompakt, který se ale nikdy nedostal až k rukám uživatelů. Nový přístroj představený na letošním veletrhu CES se však již nepochybně na trh dostane, ačkoliv zatím nejsou známy všechny podrobnosti. Fotoaparát iM1836 je vyráběn společností Sakar International, která je známá spíše produkcí zábavných modelů fotoaparátů pod licencemi Disney, Hello Kitty a dalšími. Fotoaparát je celkově dosti podobný modelu Nikon J1, jeho povrch je však vyroben větším dílem pouze z plastu a je tak podstatně méně kvalitní.

Představen nový androidový Polaroid s vyměnitelnými objektivy

Zajímavostí je, že snímač s rozlišením 18 megapixelů není umístěn přímo v těle fotoaparátu, nýbrž v jeho objektivu. Polaroid vysvětlil, že v rámci nízké ceny a cílové skupiny uživatelů předpokládá, že se zájemci o přístroj nebudou chtít pečlivě starat o vyměnitelné objektivy. Díky této technické stavbě je minimalizováno nebezpečí pokrytí senzoru prachem a jinými nečistotami. Platformou iM1836 je pokročilý Android 4.1 (Jelly Bean), ovšem s perspektivou dalších budoucích upgradů. Součástí je také služba Google Play a jisté množství užitečného softwaru – včetně aplikace pro editování videa. K dispozici je však jen minimum fyzických ovládacích prvků. Velký zadní LCD displej má úhlopříčku o délce 3,5 palce (8,9 cm) a vykazuje dotykové rozhraní.

Představen nový androidový Polaroid s vyměnitelnými objektivy

Výrobce slibuje množství automatických prvků, které mají i těm nejméně zkušeným uživatelům pomoci s pořizováním velmi kvalitních snímků. K dispozici je například automatická detekce mrknutí a při použití pop-up blesku je optimalizována expozice při současné detekci obličeje (díky čemuž budou vaše rodinné snímky vždy řádně nasvícené). Jelikož jde o androidový fotoaparát, sdílení pořízených snímků je velmi jednoduché. S Wi-Fi připojením můžete posílat snímky rovnou na sociální sítě; pokud ale není k dispozici, pak můžete obsah přenášet na svůj chytrý telefon prostřednictvím Bluetooth. K dispozici sice není 4G konektivita (jako například u konkurenčního Samsung Galaxy Camera), ale to by velkým problémem být nemělo.

 

Představen nový androidový Polaroid s vyměnitelnými objektivy

 

Pokud nejste příznivci Androidu nebo je pro vás cena přístroje (v současnosti kolem 400 amerických dolarů) příliš vysoká, můžete sáhnout po jednom ze dvou nižších modelů. Těmi jsou iM1232 bez dotykového displeje (ale se stejným 10-30 mm objektivem, 3,5palcovým LCD a Wi-Fi) nebo ještě levnější iM1030 (bez Wi-Fi). Polaroid prohlašuje, že na cestě jsou již další objektivy a adaptéry, které rozšíří možnosti využití těchto fotoaparátů. Společnost také oznámila brzké uvedení nového modelu iS2433 s 16 Mpix snímačem Sony BSI CMOS, 24x (25-600 mm) objektivem a třípalcovým (7,6 cm) LCD displejem; to vše zhruba za pouhých 200 dolarů. Vyvíjena je navíc také nová kamera iD975, natáčející video v rozlišení 1080 pixelů a pořizující snímky s rozlišením až do 16 megapixelů. Polaroid se tak snaží o obsazení obchodních nik, kterým se zatím spíše vyhýbal. Až čas ovšem ukáže, zda bude v tomto směru úspěšný.

 

Představen nový androidový Polaroid s vyměnitelnými objektivy

 

Více informací o iM1836 se dozvíte z plné recenze, která bude v dohledné době následovat.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Představen nový androidový Polaroid s vyměnitelnými objektivy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.