Přeposlat Canon EOS 650D

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS 650D

18.01.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V červnu loňského roku představila společnost Canon novinku, digitální zrcadlovku Canon EOS 650D. Tato amatérská zrcadlovka s 18timegapixelovým snímačem je přímým nástupcem modelu Canon EOS 600D. Fotoaparát je skutečně povedený. Vestavěný blesk má dosah 13 metrů a dotykový výklopný LCD displej rozlišení přes milion pixelů. Tento fotoaparát byl proto velmi očekávaný a oproti předchozímu modelu nabízí mnoho vylepšených funkcí. Pojďme se na něj podívat zblízka.

Canon EOS 650D

Tělo fotoaparátu patří v rámci řady EOS spíše k těm rozměrově skromnějším. Je celé vyrobeno z polykarbonátu a laminátu, zatímco vnitřní kostra je ocelová. Rozvržení tlačítek je stejné jako u předchozího modelu, až na pár výjimek. Na horní straně přístroje nalezneme otočné kolečko režimů, na kterém se však změnila volba pro natáčení videa. Nyní jej nezapínáme tímto kolečkem, ale samostatnou páčkou pro zapínání resp. vypínaní fotoaparátu. Nalezneme zde také tlačítko pro přepínání citlivosti ISO. Na zadní straně fotoaparátu se nachází výklopný dotykový LCD displej (jedna z jeho velkých předností) a vícefunkční křížový volič. Vlevo na zadní straně se zase nachází tlačítko menu pro úpravu fotografií a zároveň pro celkovou změnu nastavení fotoaparátu. Vpravo vedle hledáčku nalezneme tlačítko pro přepínání živého náhledu a hledáčku. Stejné tlačítko slouží rovněž pro natáčení videa. Fyzické ovládací prvky jsou tedy řešeny s ohledem na přehlednost a snadné ovládání.

 

Canon EOS 650D

 

Canon EOS 650D je „amatérská“ digitální zrcadlovka s rozměry 133,1 x 99,8 x 78,8 milimetrů a hmotností 575 gramů. Srdcem fotoaparátu Canon EOS 650D je DIGIC 5. Snímač představuje typ CMOS s rozlišením 18 megapixelů a velikostí 22,3 x 14,9 milimetru. Videosekvence lze pořídit ve formátu Full HD o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (MOV H.264 + Lineární PCM). Podstatné je, že díky vestavěnému mikrofonu lze pořídit i kvalitní stereofonní zvuk. Dotykový LCD displej má vynikající rozlišení 1 040 000 pixelů. Citlivost snímače lze nastavit ve standardním rozsahu 100 – 12 800 ISO, v rozšířeném módu pak lze nastavit až 25 600 ISO. Díky dotykovému, otočnému LCD displeji s úhlopříčkou 3 palce (7,6 cm) můžete pořizovat fotografie i z neobvyklých pozic.

 

Canon EOS 650D

 

Canon 650D je vůbec první zrcadlovka vybavená hybridním autofokusem, který umožňuje kontinuální zaostřování přímo v průběhu natáčení videa. Díky fázové detekci tak můžete sledovat pohybující se objekt stále zaostřený. Ostření je u tohoto fotoaparátu velmi dobré. Zejména při focení sportovních akcí a rychlého pohybu oproti předchozímu modelu 650D doslova exceluje. Sekvenční snímání je zcela ostré a dosahuje frekvence až 5 snímků za vteřinu. Při volbě automatického režimu ale někdy fotoaparát pomaleji ostří. Při natáčení videí lze nicméně pracovat s automatickým či manuálním ostřením. Kvalita pořízeného záznamu je přitom srovnatelná dokonce i s videokamerami střední třídy. Maximální rozlišení činí již zmíněných 1920 x 1080 pixelů, a to až při 60 rámečcích za vteřinu. Podporovány jsou paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

 

Canon EOS 650D

Canon EOS 650D je oproti předchozímu modelu Canon EOS 600D podstatně vylepšený a zdokonalený. Má výbornou obrazovou kvalitu snímků, téměř kompaktní rozměry, víceméně jednoduché a intuitivní ovládání, skvělý výklopný a dotykový LCD displej a funkci hybridního automatického ostření. Vysoce kvalitní je také odolný povrch fotoaparátu z polykarbonátu a CMOS snímač s nadstandardním rozlišením. Cena této zrcadlovky je sice mírně nadprůměrná (kolem 20 000 Kč), odpovídá však plně kvalitě přístroje. Lze jej doporučit spíše zkušenějším uživatelům, kteří nepochybně ocení jeho nesporné kvality.

Canon EOS 650D

 

Základní informace:

Typ: Zrcadlovka

Rozměry: 133 x 100 x 79 milimetrů

Hmotnost: 575 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: APS-C (3:2)

Rozlišení snímače: 18,5 megapixelu

Velikost displeje: 3,0 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 1 040 000 pixelů

 

Zdroj: www.aaron.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS 650D


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.