Přeposlat Nikon přichází s novými modely

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon přichází s novými modely

30.01.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Stejně jako konkurenční společnost Panasonic, také Nikon přichází počátkem roku s novými modely zajímavých a vysoce kvalitních fotoaparátů. Nedlouho před očekávanou tradiční výstavou CP+ show v japonském Tokiu se tak chce znovu stát jedním z hlavních hráčů na současném trhu s novými modely fotoaparátů. Jak ukazuje předběžný pohled na nové přístroje, rozhodně bude o co stát. Pojďme si je tedy v krátkosti představit.

Nikon přichází s novými modely

Když byl nástup nových modelů oficiálně ohlášen, prim při něm hrál Nikon Coolpix P520, neoficiální nástupce modelu P510. Tento přístroj disponuje stabilizovaným objektivem se 42-násobným zvětšením (24-1000 mm), snímačem BSI CMOS s rozlišením 18 megapixelů a výklopným LCD displejem s délkou úhlopříčky 3,2 palce (8,1 cm). Podporuje také natáčení videa v HD kvalitě 1080 pixelů a má zabudované GPS. Přímo v přístroji není zabudované Wi-Fi, můžete jej však doplnit pomocí adaptéru WU-1a. Fotoaparát Nikon Coolpix P520 bude k dostání v barvách černé, červené a tmavě šedé. V prodeji bude nejspíš od února.

 

Nikon přichází s novými modely

 

Dalším v pořadí je model Nikon Coolpix L820, který nabídne 30x zoom objektiv s ohniskovým rozptylem 22,5 – 675 mm a snímač typu CMOS s rozlišením 16 megapixelů. Zadní LCD displej tohoto fotoaparátu má standardní rozlišení 3 palce (7,6 cm). Jedná se o jeden z mála kompaktů na současném trhu, který stále jako zdroj energie využívá AA baterie. To může být výhodou vzhledem k větší nezávislosti při jeho využívání. Objektiv L820 je navíc opticky stabilizován. K dostání bude rovněž od února, a to v černé a červené barevné variantě. Dva další fotoaparáty s dlouhým zoomem již vykazují tradičnější tvar a velikost pro kompaktní přístroj. Model S9500 disponuje snímačem BSI CMOS s vysokým rozlišením 18 megapixelů a 22x zoom (25 – 550 mm) objektivem, podporou natáčení videa v HD kvalitě (1080p) a třípalcovým zadním OLED displejem. Model S6500 se od ostatních odlišuje zabudovaným Wi-Fi. BSI-CMOS snímač má rozlišení 16 megapixelů a k dispozici je také 12x zoom objektiv. Druhý zmiňovaný zástupce je podstatně levnější, oba budou k dostání od února. Jak S9500, tak i S6500 budou k dispozici v barvě černé, stříbrné a červené. S6500 bude navíc k dispozici také ve schématu s oranžovým vzorem.

Nikon přichází s novými modely

 

Kompakt Coolpix S5200 je dalším fotoaparátem typu point-and-shoot se snímačem BSI CMOS a rozlišením 16 megapixelů a třípalcovým zadním LCD displejem. Jeho objektiv je poněkud méně ambiciózním exemplářem značky Nikkor s šestinásobným zvětšením (26 – 156 mm) a má také zabudované Wi-Fi. V únoru bude na pultech obchodů v barvách červené, modré, černé a červenofialové. Model L28 je kompakt s 5x zoom objektivem (26 – 130 mm) a třípalcovým zadním LCD displejem. Svojí nízkou cenou vychází vstříc uživatelům, pro které je podstatný rozpočet. Nabízí také jednoduchý automatický režim pro začínající fotografy a jeho zdrojem jsou AA baterie. V únoru by měl být k dostání v barvách červené, černé a stříbrné.

Nikon přichází s novými modely

Nikon se ale nevzdal ani na poli odolných fotoaparátů, kde navázal na svůj úspěšný model AW100 nováčkem AW110. Oba fotoaparáty jsou si přitom navzájem velmi podobné. AW110 disponuje šestnáctimegapixelovým snímačem typu BSI CMOS, třípalcovým OLED displejem a objektivem s pětinásobným zoomem. Podle současných údajů by měl bez poškození ustát ponoření do úctyhodné hloubky 18 metrů. Navíc také nabízí zabudované Wi-Fi a integrované GPS. V únoru dorazí v barvách oranžové, černé, modré a v „maskáčovém“ designu.

Nikon přichází s novými modely

Posledním nováčkem je „dětem přátelský“ model Coolpix S31. Představuje relativně levný odolný přístroj, který odolá ponoření do hloubky pěti metrů, opakovanému nárazu po pádu z metrové výšky a dlouhodobému vystavení prachu. Disponuje 3x zoom objektivem (29-87 mm), desetimegapixelovým obrazovým snímačem a nabízí také samostatné tlačítko pro natáčení videa. Zadní displej má úhlopříčku 2,7 palce (6,8 cm). Ovládání je intuitivní a velmi jednoduché, uživatelské rozhraní je pak rovněž zaměřeno na méně zkušené fotografy. V únoru budou tyto přístroje k dostání v bílé, modré, růžové, hnědé a žluté verzi. Co k přehledu dodat závěrem? Jak ukazuje již tento úvodní pohled, máme se v příštích týdnech rozhodně na co těšit.

Nikon přichází s novými modely

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon přichází s novými modely


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.