Přeposlat Canon Powershot A570 IS, A560

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Powershot A570 IS, A560

28.02.2007 | Martin Kněžík | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Canon oznámila uvedení na trh dvou 7,1megapixelových přírůstků do řady Canon PowerShot A – PowerShot A570 IS a PowerShot A560 - cenově dostupných fotoaparátů pro celou rodinu.

Amstelveen, Nizozemsko: Společnost Canon oznámila uvedení na trh dvou 7,1megapixelových přírůstků do řady Canon PowerShot A – PowerShot A570 IS a PowerShot A560 - cenově dostupných fotoaparátů pro celou rodinu. Poprvé jsou fotoaparáty řady PowerShot A vybaveny procesorem DIGIC III, technologií detekce obličeje, funkcí automatické korekce červených očí v režimu přehrávání a vysokou citlivostí ISO 100.

Canon Powershot A570 IS, A560

Fotoaparát PowerShot A560, přímý nástupce populárního modelu PowerShot A540, disponuje kompletní řadou automatických funkcí, umožňujících snadné intuitivní ovládání. PowerShot A570 IS má stabilizátor obrazu, nabízí plné ruční ovládání a lze k němu dokoupit nejrůznější doplňky, které umožňují uživatelům fotografovat stylem namířit a stisknout spoušť nebo jim dovolují probádat, jaké kreativní možnosti fotografické umění nabízí.

Canon Powershot A570 IS, A560

„PowerShot A570 IS a PowerShot A560 přinášejí špičkové přední technologie Canon řízené procesorem DIGIC III a činí je dostupné všem spotřebitelům,“ řekl Mogens Jensen, Head of Canon Consumer Imaging Europe. „Tyto dva vyspělé fotoaparáty používají funkce, které mají potenciál přispět k výraznému zvýšení kvality každodenní fotografie.“

Funkce a vlastnosti fotoaparátů PowerShot A570 IS a PowerShot A560:

  • Snímač CCD 7,1 megapixelu
  • Objektiv s 4x optickým zoomem (ekvivalent 35mm filmu: 35–140 mm f/2.6 W–f/5.5 T)
  • Optický stabilizátor obrazu (pouze PowerShot A570 IS)
  • Obrazový procesor DIGIC III a iSAPS
  • Face Detection AF/AE/FE
  • ISO 1600 a High ISO Auto
  • Běžné speciální režimy snímání na kruhovém voliči
  • 2,5” LCD displej a optický hledáček
  • Příslušenství k objektivu (pouze PowerShot A570 IS)
  • Tlačítka PictBridge a Tisk/Sdílení

DIGIC III

Oba fotoaparáty jsou vybaveny obrazovým procesorem Canon DIGIC III. Tento inteligentní výkonný procesor umožňuje použití technologií, jako je detekce obličeje (Face Detection AF/AE //FE) a vyspělá technologie redukce šumu (Noise Reduction). Zdokonalený systém detekce obličeje používá nový algoritmus, který umožňuje detekci obličejů vzdálených od fotoaparátu více, než tomu bylo doposud.

Canon Powershot A570 IS, A560

Technologie Face Detection AF/AE, která detekuje až devět obličejů, určí, zda je obličej hlavní objekt scény a nastaví pro něj správné zaostření a expozici. Je-li aktivován blesk, funkce Face Detection FE provede nastavení úrovně blesku pro dosažení správné expozice pro obličej. Systém rovněž umožňuje snadné použití funkce korekce červených očí v režimu přehrávání fotografií, která automaticky detekuje a odstraňuje nevzhledné červené oči. Tak lze dosáhnout přirozeného vzhledu obličejů bez počítače či editovacího softwaru. Vyspělá technologie redukce šumu umožňuje použití vysoké citlivosti ISO 1600, která je dalším prvkem, který je v modelech řady PowerShot A využit poprvé. Vysoké citlivosti ISO jsou užitečné pro fotografování scén za nepříznivých světelných podmínek. Zajišťují, že snímaná scéna neztratí svou atmosféru, k čemuž dochází při použití blesku. Režim High ISO Auto dává prioritu vyšším nastavením ISO, aby umožnil použití vyšších rychlostí závěrky – a tím snížil riziko pořízení rozmazaných snímků při snímání tmavých nebo rychle se pohybujících scén.

Canon Powershot A570 IS, A560

Snadné použití

Procesor DIGIC III doplňují technologie, které jsou zárukou vysoce kvalitních fotografií s vynaložením minimálního úsilí. Objektiv s 4x optickým zoomem používá přesnou optiku Canon pro získání nejlepších výsledků z 7,1megapixelových snímačů. Objektiv fotoaparátu PowerShot A570 IS je vybaven optickým stabilizátorem obrazu, který zamezuje pořízení rozmazaných snímků za nepříznivých světelných podmínek a při plném nastavení zoomu. Oba fotoaparáty mají 2,5” LCD displej, umožňující snadnější komponování záběrů nebo prohlížení snímků společně s přáteli. Rychlého a snadného přístupu ke třem oblíbeným režimům, jimiž jsou Děti a zvířata, Interiér a Noční momentka, bylo dosaženo tím, že byly přidány na kruhový volič režimů. Model PowerShot A560 disponuje 14 režimy snímání pro nejrůznější situace. Patří mezi ně režimy Pláž, Sníh a Ohňostroj. PowerShot A570 IS je bohatší o režim Pod vodou (určený pro použití fotoaparátu s volitelným vodotěsným pouzdrem) a kreativní volby, umožňující ruční ovládání nastavení clony a rychlosti závěrky. Tento fotoaparát uživatelům nabízí celkem 19 snímacích režimů. Tvůrčí potenciál fotoaparátu PowerShot A570 IS lze dále umocnit použitím široké řady různých doplňků – telekonvertor, širokoúhlý konvertor, předsádka a pomocný blesk.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 34

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Powershot A570 IS, A560


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.