Přeposlat Sony SLT-A99

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony SLT-A99

20.02.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Sony SLT-A 99 je první plnoformátová zrcadlovka disponující vyspělou technologií nesklopného polopropustného zrcátka (Single Lens Translucent). Hlavními jeho přednostmi jsou velmi svižný a pohotový zaostřovací systém a rychlé kontinuální snímání. Výborně si vede také při pořizování snímků za vyššího nastavení ISO. Pracuje velmi rychle a zároveň je příjemně tichý. Zadní LCD displej je výklopný a integrována je GPS. Jedinými menšími nedostatky jsou nepřítomnost optického hledáčku a vestavěného blesku. Celkově lze tento fotoaparát hodnotit slovem výborný.

Sony SLT-A99

Tělo fotoaparátu je vyrobeno z vysoce odolné hořčíkové slitiny. Celkově přístroj nepůsobí nikterak robustně, spíše sportovně, jaksi aerodynamicky. Zároveň je celkem lehký a jak už bylo řečeno, i odolný, a to i proti vniknutí vlhkosti a prachu. Materiální zpracování je precizní, tvary jsou zcela moderní, více oblé s maximálním důrazem na využití, což platí i pro velikost a rozmístění funkčních tlačítek. Novinkou je ovládací kolečko umístěné vpředu dole jakoby pod objektivem. Na toto tlačítko si lze nadefinovat různá nastavení a to jak pro fotografování, tak i pro natáčení videa. Na pohled velmi efektně působí stereofonní mikrofon umístěný na čele fotoaparátu. Děrovaná plocha nese elegantní křivky a je vlastně jakýmsi optickým středem, ve kterém se sbíhají linie těla fotoaparátu. Kruhový volič režimů nabízí jak plně automatické, tak i plně manuální režimy. Dále jsou k dispozici scénické programy, panorama režim, tři uživatelsky volitelná nastavení apod.

 

Sony SLT-A99

 

Elektronický hledáček nabízí vynikající parametry a zejména díky vysokému rozlišení je pohled skrze něj srovnatelný s pohledem přes klasický optický hledáček. Na zadní straně se nachází výklopný a otočný displej, který je možno na prodlouženém vyklápěcím mechanismu dostat do opravdu neobvyklých úhlů. Grafické rozhraní je veskrze přehledné a zorientování se v nastaveních je otázkou chvilky. Z užitečných tlačítek na zadní straně lze zmínit tlačítko Fn, které nám na displeji zpřístupní k editaci základní nastavení. Full-frame snímač Exmor CMOS o rozměrech 35,8 x 23,8 mm má rozlišení 24,3 megapixelu s podporou výkonného obrazového procesoru Bionz. Antistatická vrstva a protiprachový filtr chrání senzor před prachem a jinými nečistotami. Poměr stran snímků lze zvolit buď klasický 3:2 nebo širokoúhlý 16:9. Snímky lze pořizovat do nekomprimovaného formátu RAW (14 bitů) nebo do formátu JPEG. Video je ukládáno do formátů MPEG-4 nebo AVCHD (kodek H.264). Maximální rozlišení je přitom Full HD s frekvencí 60 nebo 24 snímků za sekundu, což je plně dostatečné.

Sony SLT-A99

 

Mikrofon je interní, ale lze připojit také externí. Snímky lze ukládat na karty typu Memory Stick PRO Duo/Pro-HG Duo nebo SD, SDHC a SDXC (UHS-I). Fotoaparát má hned dva sloty na paměťové karty. Lze si zvolit, zda budete na jednu kartu ukládat videa a na druhou fotky anebo na jednu fotky ve formátu RAW a na druhou naopak ve formátu JPEG. Přístroj je také kompatibilní s kartami Eye-Fi, umožňující snadný přenos dat s využitím Wi-Fi technologie. Fotoaparát dále dokáže kompenzovat jisté vady konkrétních objektivů, jako je například chromatická aberace nebo třeba zkreslení obrazu. Systém automatického zaostřování TTL pomocí fázové detekce má dva detektory. První z nich má 19 bodů, z toho 11 křížových a druhý má 102 bodů pomocných. Rozsah ISO činí 50 až 25 600. Hodnotu rychlosti závěrky lze nastavit v rozmezí od 1/8000 až do 30 sekund. Rychlost snímání je 5,7 snímků za sekundu v plném rozlišení.

 

Sony SLT-A99

 

Fotoaparát také nabízí nepřeberné množství obrazových efektů, které mají svá vlastní nastavení. Hledáček je elektronický typu XGA OLED Tru-Finder s úhlopříčkou 1,3 cm, rozlišením 2,4 milionu obrazových bodů a se 100 % pokrytím záběru. Displej typu TFT Xtra Fine color je 3-palcový (7,6 cm) s rozlišením 1,2 milionu obrazových bodů a lze jej vyklápět i otáčet. Blesk lze ale použít pouze externí. Co se konektorů týká, k dispozici je zejména standardní rozhraní USB 2.0 a výstup mini HDMI. Fotoaparát má také integrovaný modul GPS. Rozměry celého fotoaparátu činí obstojných 147 × 111,2 × 78,4 milimetrů a dohromady s vloženou baterií a kartou váží 810 gramů. Až na absenci optického hledáčku a vestavěného blesku nemá A99 výrazné chyby. Poskytuje skvělou obrazovou kvalitu snímků i videa, je velmi rychlý a spolehlivý. Díky pokročilému systému ostření a přehlednému intuitivnímu ovládání je radost s ním pracovat. Nelze než jej proto doporučit.

 

Sony SLT-A99

 

Zdroj: www.aaron.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony SLT-A99


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.