Přeposlat Nikon 1 J3

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon 1 J3

22.02.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Začátkem tohoto roku představila firma Nikon v pořadí již třetí fotoaparát řady „J“ – ambiciózní Nikon 1 J3. Na první pohled velmi kompaktní přístroj disponuje kvalitním a detailním displejem, příjemně malými rozměry, kvalitním obrazovým procesorem i snadným ovládáním. K dispozici jsou také kreativní režimy a natáčení videa ve Full HD rozlišení. Jediným menším nedostatkem je oproti tomu absence možnosti připojení externího blesku. Vcelku pěkný a povedený model fotoaparátu je vhodný spíše pro začínající fotografy, kteří ocení jeho skladnost.

Nikon 1 J3

Zadní LCD displej tohoto přístroje má standardní délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm) a skvělé rozlišení 921 000 bodů. Vpravo vedle displeje se nachází křížový volič, pomocí něhož se dá pohybovat v menu, ale lze jím aktivovat čtyři funkce- – samospoušť/sekvenční snímání, blesk, kompenzaci expozice a tlačítkem „F“ upřesnit nastavení konkrétní funkce. Například u funkce „kreativní režim“ se jím vyvolá nabídka jednotlivých režimů. Mimo křížového voliče se vedle displeje ještě nacházejí tlačítka pro vstup do menu, prohlížení a mazání snímků. Nikon 1 J3 je veskrze malý a lehký fotoaparát. Jeho rozměry činí 101 x 60,5 x 28,8 milimetrů. Hmotnost přístroje dosahuje skromných 244 gramů. Nikon 1 J3 je vybaven obrazovým procesorem EXPEED 3A. Snímač je typu CMOS s rozlišením 14,2 megapixelu a má velikost 13,2 x 8,8 mm. Videosekvence se zvukem v rozlišení 1920 x 1080 s 30 snímky/s je možné natáčet v libovolné délce na paměťové karty SD, SDHC nebo SDXC. Citlivost snímače lze nastavit v rozsahu 100 – 6400 ISO, což je obstojné, i když nikoliv ohromující.

Nikon 1 J3

Stejně jako předešlé modely v této řadě je i Nikon 1 J3 vybaven funkcí „motion picture“ neboli pohyblivá momentka. Tato funkce spočívá v tom, že fotoaparát pořídí nejen statický snímek, ale i krátké video, které má po zpomalení délku přibližně 5 vteřin. V menu přehrávání je potom možnost spustit prezentaci všech pohyblivých snímků, kterou je možné doprovodit i melodií. Celkový výsledek je velmi působivý. Další zajímavou vlastností, kterou mají fotoaparáty řady Nikon 1, je funkce tzv. „zachycení nejlepšího okamžiku“. Spočívá v tom, že fotoaparát pořídí v rychlém sledu pětici fotografií za sebou s různým nastavením a uživatel si potom přímo ve fotoaparátu nebo následně v počítači může vybrat, která se mu nejvíce líbí. Barvy jsou u snímků pořízených tímto přístrojem přirozené, ačkoli jsou možná posunuty mírně do světlejšího spektra tónů. S nastavením vyvážení bílé si fotoaparát poradí bez problémů.

 

Nikon 1 J3

 

Ostření zvládá Nikon 1 J3 vcelku bez problémů. Mírné nepřesnosti se vyskytují pouze při ostření v horších světelných podmínkách, když fotoaparát nemá dostatečný kontrast. Fotoaparát Nikon 1 J3 zvládá ostřit i na rychleji se pohybující objekty, avšak ne vždy s dokonalým výsledkem. V těchto případech lze nicméně využít již zmíněnou funkci „zachycení nejlepšího okamžiku“ S tímto přístrojem lze rovněž natáčet i Full HD video. Vizuální dojem z něj je velmi dobrý, a to dokonce i za horších světelných podmínek. Oproti předchozím modelům je ostření přesnější, a to i během zoomování. Zajímavou funkcí u videa je možnost nastavení snímání frekvencí 400 snímků za vteřinu. Dojde tak k výraznému zpomalení pohybu, ale bohužel i ke snížení rozlišení na 640 x 240 pixelů. Tuto funkci lze využít například při natáčení závodů pro detailní studii pohybu sportovce či závodního prostředku.

Nikon 1 J3

Fotoaparát Nikon 1 J3 je další povedený přístroj od dobře zavedené firmy Nikon. Obrazovou kvalitou se oproti svým výrobním předchůdcům posunul ještě o trochu dále, nedá se ale v žádném smyslu označit za výjimečný model. Dojem z něj sice nekazí žádné výraznější chyby nebo nedostatky, ale zároveň nepřekonává ani některé své kvalitní konkurenty v rámci této výkonnostní třídy. Zejména začínající a méně nároční fotografové s ním však mohou být spokojeni.

 

Nikon 1 J3

 

Zdroj: www.aaron.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon 1 J3


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.