Přeposlat Nikon Coolpix S6500

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix S6500

20.03.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nový a velmi stylový kompaktní fotoaparát Nikon Coolpix S6500 je nástupcem modelu S6400, který ve své době zaujal dotykovým displejem, dvanáctinásobným zoomem a solidním kovovým provedením. Jeho slabinou ale byla poměrně výrazná spotřeba energie. Nový model tento problém naštěstí nemá, a to zejména díky absenci dotykového displeje. Ostatní parametry jeho předchůdce mu ale naštěstí zůstaly, navíc pak disponuje i možností bezdrátové komunikace s mobilními telefony, úložišti nebo sociálními sítěmi. Samozřejmostí je také podpora Wi-Fi a natáčení ve Full HD.

Nikon Coolpix S6500

Model S6500 má hladké kovové tělo s efektně vytvarovanou přední částí kvůli uložení optické soustavy. Ostatně 12tinásobný optický zoom je nutné někam vměstnat, zvláště chcete-li udržet šířku přístroje pod kritické 3 cm, což se zde podařilo (činí 2,6 cm). Fotoaparát tedy bezpečně vklouzne i do kapsy a snadno se přenáší. K dostání je v široké paletě černé, stříbrné, bílé, oranžové, červené a modré barvy. Na zadní straně přístroje najdeme veškeré ovládací prvky, tedy vesměs skupinu fyzických tlačítek, protože displej není dotykový. Právě to je asi ten nejvýznamnější rozdíl oproti předešlému modelu. Uživatelé si rozhodně poradí i bez něho, ovšem je pravda, že dotykové LCD u fotoaparátů jsou čím dál oblíbenější. Je tak docela pravděpodobné, že v blízké budoucnosti už budou v podstatě požadovanou normou.

 

Nikon Coolpix S6500

 

Pro výběr vhodných režimů je podstatné tlačítko Scene. Kromě režimu plně automatického můžeme vybírat z množství scén a obrazových efektů. Některé lze aplikovat přímo na fotografii nebo na video, jiné se dají aplikovat dodatečně, pokud máte aktivovánu funkci Rychlé efekty. Wi-Fi připojení funguje zcela bez problémů a pomocí aplikace Nikon Wireless Mobile Utility App si můžete ze svého mobilního telefonu udělat například dálkovou spoušť. Vylepšené jsou také možnosti retušovat snímky ve fotoaparátu. Snímač je typu BSI CMOS (se zadním podsvícením), velikosti 1/2,3 a s úctyhodným rozlišením 16 megapixelů. Velkorysý je i 12tinásobný zoom (rozsah 25 - 300 mm). Jak už bylo řečeno, fotoaparát podporuje Full HD video (formát MOV, 30 sn/s). Světelnost objektivu je ale spíše průměrná, a sice od f/3,1 do f/6,5. Rychlost závěrky má standardní rozsah 1/4000 s až 4 s. Hodnoty ISO dosahují rozmezí od 125 do 3200. Sekvenční snímání může dosahovat až velmi solidních 10 sn/s. Třípalcový displej (7,6 cm) nabízí rozlišení 460 000 bodů. Podporovány jsou karty SDHC, SD, SDXC. Interní paměť má velikost 25 MB. A konečně, celkové rozměry přístroje činí 95,4 x 58,3 x 26,3 milimetrů a jeho hmotnost 153 gramů.

Nikon Coolpix S6500

Kvalita snímků je v rámci ceny až překvapivě zdařilá. Kresba je na velmi slušné úrovni a bokeh (záměrně rozostřená část snímku) je jemný a nepůsobí rušivě. Aberace (barevná linka na spojnici kontrastních ploch) je celkem viditelná, vinětaci (tmavnutí v rozích) jen zanedbatelná. Soudkovitý efekt je na nejkratším ohnisku také překvapivě malý. Stabilizace funguje poměrně spolehlivě. Fotoaparát startuje velmi rychle, stejně tak i ostří. Skvěle zvládá fotoaparát zejména panoramatické záběry. Na výběr přitom máte hned ze dvou možností, buď panorama180° nebo 360°. Horší je to ale se šumem, kterému nikterak nepřispívá fakt, že na malém snímači je až příliš velké rozlišení. Již na hodnotě ISO 800 tak dochází k viditelnému zhoršení kresby a při hodnotě ISO 1600 je všechno již silně „rozmydlené“. Použití blesku v interiéru se obejde bez rušivých přepalů a průměrně velký pokoj dokáže záblesk osvítit celkem rovnoměrně. Kvalitou snímků se tedy S6500 rozhodně řadí k těm lepším.

Nikon Coolpix S6500

To samé pak platí i o kvalitě natočeného videozáznamu. Výsledky natáčení videa jsou vizuálně velice uspokojivé. Dokonce lze natáčet i v režimu některých obrazových efektů a to přímo ve Full HD rozlišení, což nebývá obvyklé. Při zoomování je ale bohužel slyšitelný zvuk motorku pohybujícího optikou, takže na zvukovém záznamu může být nepříjemně slyšitelný. Ale již k celkovému hodnocení: Nikon Coolpix S6500 je velmi elegantní ultrazoom do kapsy pro pohotové pořizování snímků za každé situace a jejich následnou distribuci on-line přes Wi-Fi rozhraní. Má solidní konstrukci a vzhledem k jeho rozumné ceně, která je rozhodně úměrná výkonu, lze doporučit prakticky kterémukoliv zájemci.

Nikon Coolpix S6500

Zdroj: www.aaron.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon Coolpix S6500


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.