Přeposlat Nikon Coolpix S2700

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix S2700

27.03.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Nikon Europe letos rozšířila svoji sérii kompaktních fotoaparátů Coolpix o dva nové modely, které charakterizuje štíhlost a elegance. Fotoaparát S6500 s vestavěným modulem Wi-Fi, snímačem CMOS s rozlišením 16 milionů pixelů jsme si představili v minulé recenzi. Štíhlý a stylový fotoaparát S2700 je tím druhým modelem. Má příjemnou kapesní velikost, zároveň je však vybaven širokoúhlým objektivem Nikkor s šestinásobným optickým zoomem, štědrým rozlišením 16 megapixelů, LCD displejem s antireflexní vrstvou a úhlopříčkou 6,8 cm (2,7“) a možností záznamu videosekvencí v HD kvalitě. Podívejme se na něj tedy blíže.

Nikon Coolpix S2700

Štíhlý fotoaparát S2700 s tloušťkou necelých 21 milimetrů padne každému dobře do ruky. Jeho celkové rozměry činí 94,8 x 57,8 x 20,8 mm, hmotnost dosahuje příjemných 125 gramů. Je tedy velmi dobře přenosný a dá se nosit pohodlně i v kapse. Objektiv Nikkor s 6× optickým zoomem umožňuje snímat fotografie s velkou přesností a obrazový snímač CCD s rozlišením 16 milionů pixelů nabízí detailní fotografie i ostré videosekvence v rozlišení HD (720 pixelů). Inteligentní automatické funkce přizpůsobí nastavení fotoaparátu aktuálním podmínkám, takže k získání dokonalých výsledků stačí jen zamířit fotoaparátem a stisknout spoušť. Fotografovaný objekt bude navíc vždy vypadat dobře díky systému Inteligentní portrét, který zahrnuje funkce Samospoušť s detekcí úsměvu, Kontrola mrknutí, Redukce efektu červených očí ve fotoaparátu nebo Změkčení pleti. Po zachycení snímku si navíc můžete vybrat jednu z osmi možností funkce Vylepšení vzhledu, a tím portréty ještě více zdokonalit. Tvar fotoaparátu je elegantní a esteticky příjemně zaoblený.

Nikon Coolpix S2700

Širokoúhlý objektiv Nikkor s šestinásobným optickým zoomem (ekvivalentní ohniskové vzdálenosti u kinofilmu v rozmezí 26–156 mm) zaručuje vysokou přesnost a ostrost obrazu při pořizování skupinových snímků i mikrosnímků. Obrazový snímač typu CCD disponuje rozlišením 16 milionů pixelů. Umožňuje pořizovat značně detailní snímky, vytvářet tvůrčí výřezy a tisknout velmi ostré velkoformátové zvětšeniny. LCD displej má úhlopříčku 2,7 palce (6,8 cm) a obsahuje antireflexní vrstvu i regulaci jasu pro snadné fotografování a přehrávání, a to dokonce i na jasném slunečním světle. Záznam videosekvencí v HD (720p) disponuje samostatným tlačítkem záznamu videosekvence, usnadňuje okamžité zachycení každé akce. Nechybí ani redukce pohybové neostrosti, která snižuje účinky chvění fotoaparátu a nadměrného pohybu objektu. Vysoká citlivost ISO (až do hodnoty 3200) dále snižuje riziko rozmazání snímků vlivem rychle se pohybujících objektů nebo nízké hladiny osvětlení. Předností je také funkce výběru nejlepšího snímku, která automaticky vybírá nejostřejší ze série až desítky pořízených snímků. Všechny tyto možnosti nejspíš uživatel opakovaně a s radostí využije.

 

Nikon Coolpix S2700

 

S2700 však disponuje více funkcemi. Inteligentní portrétní systém pořizuje perfektní portrétní snímky za všech okolností. Samospoušť detekující úsměv zase pořizuje snímek v okamžiku, kdy se fotografovaná osoba usmívá. Kontrola mrknutí pak upozorňuje na to, že měla některá z fotografovaných osob zavřené oči při expozici, což je častým problémem. Změkčení pleti upravuje nerovnoměrné odstíny pleti osob pro jemnější vzhled pokožky. Redukce efektu červených očí ve fotoaparátu koriguje falešné zbarvení očí, vzniklé v důsledku použití blesku při expozici. K dispozici je také osm funkcí Vylepšení vzhledu pro příznivější podobu portrétních snímků. Zde platí, že hlavním režisérem konečného vzhledu fotografií jste vždy vy sami. Automatická volba motivových programů vybírá optimální motivový program v souladu s právě fotografovaným motivem, stačí tedy doslova jen zaměřit a stisknout. Nabídka filtrů zahrnuje například filtr Selektivní barva, který snímek převede na monochromatický a poté barevně zvýrazní jeho vybranou část. Díky mnoha sofistikovaným filtrům a režimům je práce s S2700 zábavou.

Nikon Coolpix S2700

Fotoaparát Nikon Coolpix S2700 patří k velmi povedeným kapesním kompaktům. Mezi jeho přednosti se řadí vysoká obrazová kvalita snímků i pořízeného videozáznamu, vcelku široké rozpětí hodnot ISO a dobrá výkonnost při horším osvětlení, podpora Wi-Fi a jednoduché intuitivní ovládání. Není také nijak výrazně drahý a žádné závažné technologické nedostatky nemá. Tento zdařilý přírůstek do široké rodiny kapesních kompaktů od Nikonu tak lze nerozhodnutým zájemcům jednoznačně doporučit. Budou s ním nejspíš spokojeni všichni občasní fotografové i mírně náročnější amatéři.

 

Nikon Coolpix S2700

 

Zdroj: www.aaron.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon Coolpix S2700


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.