Přeposlat Nikon Coolpix S31

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix S31

25.03.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nikon Coolpix S31 je dalším přírůstkem do rodiny populárních odolných kompaktů od Nikonu. Snadno ovladatelný a zábavný Coolpix S31 s 10 miliony pixelů v rozlišení je fotoaparát s ambicí stát se přístrojem doslova pro celou rodinu. Má sice poměrně malý snímač a při zoomování je obraz trochu nestálý, ale tyto drobnosti jsou vyváženy vysokou odolností (mj. ponoření až do hloubky 5 metrů) a vysokou kvalitou pořízených snímků, a to na suchu i pod hladinou. Velmi příjemný je také nápaditý systém ovládání a v neposlední řadě rovněž cena tohoto fotoaparátu. Podívejme se nyní ještě podrobněji na jeho slabiny i přednosti.

Nikon Coolpix S31

Přístroj disponuje kvalitním vybavením, jeho design zaručuje komfortní držení libovolným párem rukou a jeho jednoduché a intuitivní ovládání usnadňuje používání fotoaparátu každému uživateli nezávisle na věku a zkušenostech. Coolpix S31 je také nárazuvzdorný, vodotěsný a prachotěsný a díky snášení větší zátěže jej lze používat v téměř libovolném prostředí. Vydrží zkrátka opakované tvrdé nárazy i nechtěný pád do vody. Menu přístroje využívá výrazně barevné symboly pro snadnou navigaci a velká jednoúčelová tlačítka usnadňují pořízení snímku i zahájení záznamu videosekvence. Automatické technologie potlačující riziko rozmazání snímků zaručují ostré snímky i těch nejrychleji se pohybujících osob či objektů. Výborně tak zvládne i momentky ze sportovních událostí nebo třeba rodinné oslavy u bazénu.

 

Nikon Coolpix S31

 

Objektiv Nikkor nabízí 3× optický zoom (29–87 mm) a přesný objektiv s vysokou ostrostí obrazu, který je ideální pro makrosnímky denních zajímavostí, portréty přátel nebo třeba skupinové snímky rodiny. LCD displej s 230 000 pixely má úhlopříčku 2,7 palce (6,8 cm). Rozlišení má sice nižší, ale k základní představě o budoucím snímku plně postačí. LCD umožňuje snadné fotografování a zároveň prohlížení výsledků vaší fotografické aktivity s rodinou a přáteli. Obrazový snímač s rozlišením 10 milionů pixelů zachycuje snímky s poměrně vysokou úrovní detailů, které pak zůstávají ostré i při výraznějším zvětšení. Redukce pohybové neostrosti zase potlačuje nepříjemné účinky pohybu fotoaparátu i objektu a poskytuje díky tomu ostré snímky i při fotografování rychle se pohybujících objektů. Ideálně by však LCD mohl být přece jen trochu větší a ostřejší.

 

Nikon Coolpix S31

 

K dispozici jsou také zábavné vestavěné filtry, které poskytnou každému hodiny radosti a přidají pořizovaným snímkům osobitost. Coolpix S31 je vytvořen tak, aby nabízel komfortní držení v rukou libovolné velikosti a usnadnil tak všem členům rodiny pořízení snímků a videosekvencí v odpovídající kvalitě.  Odolný přístroj je vodotěsný do hloubky 5 metrů, odolává nárazům při pádu z výšky až 1,2 m a je také prachotěsný – splňuje tedy nároky aktivního používání doma i v terénu. Přehledná menu obsahují výrazné barevné symboly, které dovolují snadno vyhledat potřebné funkce i dětem. Pomocí vestavěných filtrů, jako jsou například oblíbené Rybí oko nebo Selektivní barva (převede snímek na monochromatický a umožňuje přidat vybranou barvu do zvolené oblasti), lze zvýšit osobitost pořízených snímků. Většinou si ale vystačíte se standardním fotografováním, takže tyto filtry jsou spíše nadstavbou.

Nikon Coolpix S31

Symetrický design těla fotoaparátu usnadňuje držení přístroje a zamezuje výskytu snímků, které by jinak vypadaly skvěle, pokud by se prst fotografujícího nenacházel před objektivem nebo bleskem. Velká jednoúčelová tlačítka navíc usnadňují přepínání mezi fotografováním a záznamem videosekvencí. Pořízené video s rozlišením 1280 x 720 pixelů vypadá velmi dobře, ačkoliv nižší rozlišení displeje značně limituje jeho ostrost a detail. Vestavěný automatický blesk pomáhá s pořízením kvalitních snímků za nízké hladiny osvětlení. Navíc je pečlivě umístěn na těle fotoaparátu, takže nehrozí riziko jeho nechtěného zakrytí. Podporovány jsou standardní paměťové karty SD. Fotoaparát se automaticky vypíná po uplynutí tří minut nečinnosti z důvodu úspory energie, což je rovněž dobrá vlastnost.

Nikon Coolpix S31

Nikon Coolpix S31 je k dostání hned v několika barevných variantách a působí na pohled velmi elegantně. Při rozměrech 105,4 x 64,8 x 41,5 milimetru dosahuje hmotnosti 185 gramů, což v rámci jeho odolnosti odpovídá. Maximální rychlost sériového snímání činí 1,5 sn./s., což je poněkud málo. Na makro lze fotit od 5 centimetrů a světelnost má rozpětí f/3,3 – 5,9. Podstatná je však zejména kvalita fotografií a cena přístroje, a v tomto ohledu si S31 vede velmi dobře. Za relativně nízkou cenu (kolem 2590 Kč) s ním tak získáte velmi odolný a spolehlivý fotoaparát, který může využívat prakticky celá rodina při téměř jakékoliv příležitosti.

 

Nikon Coolpix S31

 

Zdroj: www.aaron.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon Coolpix S31


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.