Přeposlat Nikon Coolpix L27

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix L27

27.03.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nikon Coolpix L27 patří mezi jednoduché a levné kompaktní fotoaparáty, typické vysokou kvalitou své značky. Nabízí vysoké rozlišení snímače 16 megapixelů, CCD snímač o rozměru 1/2,3", objektiv značky Nikkor s pětinásobným optickým zoomem v rozpětí 26 až 130 mm a v neposlední řadě také velmi snadné ovládání. Mezi negativa pak patří zejména zbytečně velké rozlišení, které může být i na škodu a poměrně nízká světelnost. L27 je přesto velmi hezkým a šikovným přístrojem, který je navíc k dostání za nízkou cenu.

Nikon Coolpix L27

Odolný a snadno použitelný fotoaparát Coolpix L27 s 16 miliony pixelů inteligentně zvládá všechny nároky fotografování – stačí tedy soustředit se jen na fotografovaný motiv. Jednoduché ovládací prvky a intuitivní automatické technologie v kombinaci s širokoúhlým objektivem Nikkor s 5× optickým zoomem vytvářejí stabilní snímky a zaručují pořízení portrétních snímků, na kterých lze pohlídat výraz obličeje i otevřené oči fotografovaných osob. LCD displej s úhlopříčkou 2,7 palce (6,8 cm) zobrazuje snímky v libovolnou denní i noční dobu, jednoduchým stisknutím tlačítka lze navíc přepnout na záznam videosekvencí či nastavit přístroj na Snadný auto režim. Tento režim optimalizuje všechna nastavení fotoaparátu v závislosti na aktuálních snímacích podmínkách. Širokoúhlý objektiv Nikkor má zoom v rozpětí 26–130 mm. Zaručuje tedy vysokou přesnost a ostrost obrazu při pořizování skupinových snímků i makrosnímků a dobře zachycuje každý důležitý okamžik.

Nikon Coolpix L27

Rozměry přístroje činí 96,4 x 59,2 x 28,9 milimetru, hmotnost dosahuje 161 gramů. Záznam natočených HD videosekvencí (v kvalitě až 1280 x 720p) lze zahájit pouhým stisknutím tlačítka, což je pohodlné. Již zmíněný LCD displej má standardní úhlopříčku 2,7 palce a rozlišení slabších 230 000 pixelů. Obsahuje také antireflexní vrstvu a regulaci jasu pro snadné fotografování a přehrávání i na jasném slunečním světle. Efektivní redukce pohybové neostrosti zase potlačuje účinky pohybu fotoaparátu i jeho objektu a poskytuje ostré snímky i při fotografování rychle se pohybujících objektů. Obrazový snímač CCD s 16 miliony pixelů poskytuje kvalitní snímky s poměrně vysokou úrovní detailů a zaručuje také dobrou kvalitu při jejich zvětšení až na velikost plakátů.

Nikon Coolpix L27

Inteligentní portrétní systém usnadňuje práci a pracuje bez problémů. Samospoušť s detekcí úsměvu automaticky pořídí snímek v okamžiku, kdy se vybraná osoba usměje, Kontrola mrknutí zase varuje v případě, že detekuje mrknutí fotografované osoby v okamžiku expozice snímku a Redukce efektu červených očí koriguje chybné zbarvení očí v důsledku použití blesku. Fotoaparát je napájen pomocí dvou tužkových baterií AA, které jsou snadno dostupné všude na světě a lze je coby rezervní zdroj energie pohodlně nosit sebou. K dispozici je také 18 motivových programů. Tyto programy automaticky optimalizují nastavení fotoaparátu pro oblíbené fotografované motivy, efekty nebo místa. Dobrých výsledků lze dosáhnout již pouhým výběrem motivového programu odpovídajícího aktuálním snímacím podmínkám. Díky tomu dokáže po krátkém nácviku L27 efektivně využívat i zcela nezkušený uživatel.

Nikon Coolpix L27

Systém zpracování obrazu Expeed C2 poskytuje vylepšený záznam videosekvencí, vysokou citlivost a velmi dobrou kvalitu obrazu. Bezdrátový přenos dat je kompatibilní s kartami Eye-Fi X2 (nebo novějšími). Pořízené digitální snímky ve formátu JPEG lze přenášet přímo do chytrého telefonu nebo počítače a využívat výhod online služby pro sdílení snímků od výrobce, tedy Nikon Image Space. Jaký je tedy finální verdikt? Fotoaparát Nikon Coolpix L27 nabízí v rámci své nízké ceny poměrně dobrou kvalitu, a to v případě snímků, videozáznamu i celkové úrovně ovládání. Slabinou je jeho možná až zbytečně velké rozlišení snímače (16,1 Mpix) a slabší světelnost v rozpětí f/3,2 – 6,5. Ani tyto drobné nedostatky ale nad klady tohoto kompaktu nepřeváží a lze tak konstatovat, že přinejmenším pro méně náročné fotografy představuje poměrně dobrou volbu.

Nikon Coolpix L27

 

Zdroj: www.aaron.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon Coolpix L27


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.