Přeposlat Nikon D7100

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon D7100

08.04.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nikon D7100 je vysoce kvalitní digitální zrcadlovka. Tento na své bohaté vybavení a odolné tělo překvapivě lehký a kompaktní fotoaparát nabízí vynikající výkonnost ve formátu DX. Vzhledem k tomu, že D7100 neobsahuje antialiasingový filtr (OLPF), využívá maximálně možností obrazového snímače CMOS formátu DX s 24,1 milionů pixelů a zachycuje s vysokou ostrostí i ty nejjemnější struktury. Systém automatického zaostřování s 51 zaostřovacími poli disponuje vysokou rychlostí a extrémní přesností na profesionální úrovni. Fotoaparát je navíc odolný proti nárazům a vnikání vody a prachu, je také vybaven horním a zadním krytem z hořčíkové slitiny, nabízí sériové snímání s frekvencí 6 obr./s, inovativní funkci výřezu 1,3× z formátu DX a vysokou citlivost s nastavením v rozmezí ISO 100–6400.

Nikon D7100

D7100 umožňuje fotografovat s využitím hledáčku nebo také živého náhledu, aplikovat v reálném čase speciální efekty pro statické snímky i Full HD videosekvence a bezdrátově odesílat snímky na chytrá zařízení pro jejich sdílení na sociálních médiích – fotoaparát D7100 poskytuje fotografům výjimečnou úroveň kontroly a možnost pracovat za libovolných podmínek na libovolném místě. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 24,1 milionů pixelů bez antialiasingového filtru poskytuje uživatelům extrémně ostrý obraz s těmi nejjemnějšími detaily. Systém zpracování obrazu EXPEED 3 zase nabízí rychlý provoz, věrnou reprodukci živých barev a vylepšenou redukci šumu. Citlivost ISO 100–6400 s možností dalšího zvýšení až na ISO 25 600 zaručuje výjimečnou výkonnost za nízké úrovně osvětlení. Automatické zaostřování profesionální úrovně pak využívá celkem 51 zaostřovacích polí, a to včetně 15 snímačů křížového typu pro rychlé a přesné automatické zaostření.

Nikon D7100

Sériové snímání s rychlou frekvencí 6 obr./s. umožňuje spolehlivé zachycení i těch nejrychlejších akcí. Výřez 1,3× z plochy obrazového snímače pro rozšíření možností formátu DX zase nabízí účinek použití delších ohniskových vzdáleností, umožňuje pracovat se snímací frekvencí až 7 obr./s a zaručuje automatické zaostřování ve větší ploše obrazového pole. 2016-pixelový RGB snímač měření expozice se systémem detekce motivu provádí vysoce přesná měření pro získání optimální expozice (AE), automatického zaostření (AF) a konečně i automatického vyvážení bílé barvy (AWB). Při natáčení videa je k dispozici záznam Full HD videosekvencí D-Movie, který pracuje ve formátu 1080p s frekvencí 60i/50i nebo 30p/25p/24p pro získání plynulých videosekvencí. Velmi výkonný hledáček zobrazuje cca 100 % obrazového pole a nabízí zvětšení až 0,94×. Rozměry přístroje činí 135,5 × 106,5 × 76 milimetrů.

 

Nikon D7100

 

Monitor LCD s délkou úhlopříčky 3,2 palce disponuje vysokým rozlišením 1 229 000 pixelů a širokým pozorovacím úhlem. Fotoaparát také nabízí praktické přenosné provedení - výkonné vybavení v těle kompaktních rozměrů s hmotností pouhých 675 gramů. Odolné tělo s kryty z hořčíkové slitiny je nárazuvzdorné a utěsněné proti prachu a klimatickým vlivům. Nebudete se tedy muset bát, že se váš přístroj poničí při jakémkoliv pádu na zem. Dva sloty pro paměťové karty SD umožňují postupný záznam snímků, zálohování nebo oddělený záznam snímků RAW a JPEG. Snadno dostupné praktické funkce zahrnují zlepšené tlačítko ‘i’ a možnost bodového vyvážení bílé barvy pro rychlé a přesné nastavení vyvážení bílé barvy v režimu živého náhledu. Funkce Active D-Lighting (ADL) zase zachovává detaily ve světlech a stínech pro zcela optimálně vyvážené snímky. Vysoký dynamický rozsah (HDR) potom kombinuje dvě expozice na jediném snímku pro získání snímků kontrastních motivů s velmi vysokou úrovní detailů. Kvalita pořízených snímků je tak prakticky za jakýchkoliv podmínek vysoká.

 

Nikon D7100

 

To však není vše, co Nikon D7100 nabízí. Režim speciálních efektů totiž umožňuje vybírat a aplikovat efekty na statické snímky a videosekvence v režimu živého náhledu. Bezdrátová propojitelnost spočívá v podpoře bezdrátového mobilního adaptéru WU-1a. S kvalitními a vysoce hodnocenými objektivy Nikkor zase plně využijete výhod obrazového snímače fotoaparátu s 24,1 milionů pixelů a režimem výřezu 1,3× při tvorbě snímků a oceníte také snadnou přenosnost objektivů formátu DX. Pomocí bezdrátového vysílače/přijímače WR-R10 a bezdrátového vysílače WR-T10 můžete bezdrátově ovládat spuštění závěrky, resp. můžete v kombinaci s dálkovým ovládáním WR-1 plně ovládat nastavení fotoaparátu. Ať už tedy vezmeme v úvahu vysokou kvalitu snímků i videozáznamu, spolehlivé sériové snímání s rychlou frekvencí, odolné tělo s kryty z hořčíkové slitiny nebo třeba dva sloty pro paměťové karty SD, Nikon D7100 patří ke špičce ve své kategorii.

 

Nikon D7100

 

Zdroj: www.aaron.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon D7100


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.