Přeposlat Nejlepší voděodolné digitální fotoaparáty

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejlepší voděodolné digitální fotoaparáty

10.05.2013 | Vladimír Socha | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Pokud trávíte letní dny v blízkosti vody, možná raději necháváte svůj fotoaparát dostatečně daleko od tohoto pro techniku potenciálně nebezpečného média. Samozřejmě ale máte i jinou možnost. Pořídíte-li si některý z voděodolných modelů digitálních fotoaparátů, nemusí vás už nic držet zpátky. Nejlepší z nich zvládnou ponoření až do patnáctimetrové hloubky, kromě toho ustojí opakovaný pád z dvoumetrové výšky a pracují i při teplotách kolem -10 °C. Navíc disponují skutečně vysokou kvalitou snímků, často srovnatelnou i s jejich skvělými „méně odolnými“ konkurenty. Pojďme si tedy představit ty fotoaparáty, které jsou dnes z hlediska odolnosti proti vodě považovány za nejlepší. Poslední dva fotoaparáty patří mezi kvalitní přístroje s vyměnitelnými objektivy. V jejich případě odolnost proti vodě spočívá ve schopnosti ustát ve voděvzdorném obalu například hustý déšť.

Nejlepší voděodolné digitální fotoaparáty

Canon PowerShot D20

Tento odolný fotoaparát je vybaven GPS, má elegantní tvar i solidní stavbu a pořizuje pěkné snímky prakticky za jakéhokoliv nastavení ISO. Není sice příliš rychlý, ale z hlediska celkové kvality patří skutečně ke špičce. Nevadí mu ponor do hloubek kolem deseti metrů.

Nejlepší voděodolné digitální fotoaparáty

Olympus Tough TG-830 iHS

Tento levný odolný přístroj sice není nejlepším ve své řadě, při zvážení jeho kladů a poměru ceny ke kvalitě však rozhodně vyniká. Kromě standardní úrovně odolnosti proti mrazu, nárazům a tlaku vydrží také ponor do hloubky zhruba deseti metrů.

Nejlepší voděodolné digitální fotoaparáty

Pentax WG-3

Kompakt Pentax WG-3 je nápadný svým neobvyklým tvarem. Představuje voděodolný přístroj, který navíc disponuje velmi rychlým objektivem. Nepříjemná je u něj pouze nadměrná zrnitost snímků při vyšším nastavení ISO. Vydrží ale ponor až do hloubky kolem 14 metrů.

Nejlepší voděodolné digitální fotoaparáty

Pentax WG-3 GPS

Tvarově se od svého protějšku bez GPS modulu prakticky neliší. Navíc je však kromě GPS vybaven také malým předním informačním LCD a možností induktivního nabíjení. Z hlediska odolnosti proti vodě vykazuje stejné parametry jako předchozí model, vydrží tedy ponor až do hloubky 14 metrů.

 

Nejlepší voděodolné digitální fotoaparáty

 

Pentax K-30

Fotoaparát Pentax K-30 je vysoce kvalitní digitální zrcadlovka s velkým hranolovým hledáčkem. Vede si dobře i v horším světle a snímky pořizuje při frekvenci až 5,2 sn./s. Díky voděvzdornému obalu jej lze navíc používat takřka za jakéhokoliv počasí.

 

Nejlepší voděodolné digitální fotoaparáty

 

Olympus OM-D E-M5

Tento fotoaparát patří k dosud vůbec nejlepším přístrojům se systémem Mikro 4/3. Má skvělou optickou stabilizaci, pořizuje velmi kvalitní snímky za jakéhokoliv osvětlení a díky voděvzdornému obalu jej můžete používat i v podmínkách podobajících se tropické bouři.

Nejlepší voděodolné digitální fotoaparáty

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejlepší voděodolné digitální fotoaparáty


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.